Byla eB2-436-657/2017
Dėl bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Upninkėlių karjeras“ pabaigos

1Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Žibutė Budžienė,

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą dėl bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Upninkėlių karjeras“ pabaigos,

Nustatė

3BUAB „Upninkėlių karjeras“ bankroto administratorius kreipėsi į teismą prašydamas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos, bylą nagrinėti rašytinio proceso tvarka.

4Civilinio proceso kodekso 235 straipsnio 6 dalis numato, kad byla gali būti nagrinėjama rašytinio proceso tvarka, kai viena proceso šalis pareiškia prašymą bylą nagrinėti rašytinio proceso tvarka, o kita šalis per teismo nustatytą terminą nepareiškia prieštaravimo dėl tokio bylos nagrinėjimo.

5Apie teismo posėdžio datą, laiką, vietą ir teismo sudėtį buvo paskelbta specialioje interneto svetainėje (CPK 133 str. 3 d.). Teismas nustatė, kad BUAB „Upninkėlių karjeras“ kreditoriai turi teisę iki teismo posėdžio pradžios pareikšti prieštaravimus dėl bylos nagrinėjimo rašytinio proceso tvarka. Prieštaravimų dėl bylos nagrinėjimo rašytinio proceso tvarka negauta, todėl byla nagrinėtina rašytinio proceso tvarka.

6Administratoriaus prašymas tenkintinas.

7Kauno apygardos teismo 2015 m. spalio 14 d. nutartimi UAB „Upninkėlių karjeras“ iškelta bankroto byla. 2016 m. birželio 20 d. nutartimi teismas BUAB „Upninkėlių karjeras“ pripažino bankrutavusia ir likviduotina dėl bankroto.

8Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalyje numatyta, kad po to, kai administratorius pateikia šio įstatymo 31 straipsnio 8 punkte nustatytus dokumentus ir Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

9Iš bylos medžiagos nustatyta, kad bankroto bylos iškėlimo dienai UAB „Upninkėlių karjeras“ nuosavybės teise registruoto nekilnojamojo turto, transporto priemonių neturėjo. Susipažinus su administratoriaus prašymu dėl įmonės pabaigos spręstina, kad kitokių aplinkybių dėl įmonės turto administratorius nenustatė. Administratorius nurodė, kad jam nėra perduotas įmonės turtas, todėl turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktai neteikiami. Nustačius aukščiau nurodytas aplinkybes darytina išvada, kad patenkinti kreditorių finansinius reikalavimus realių galimybių nėra. Teismų informacinės sistemos LITEKO duomenimis teisminių ginčų, kuriuose BUAB „Upninkėlių karjeras“ būtų dalyvaujančiu byloje asmeniu, nėra. Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento 2017 m. kovo 14 d. pažyma Nr. (JORA)-D2-625 patvirtina, kad BUAB „Upninkėlių karjeras“ su departamentu yra atsiskaičiusi.

10Atsižvelgęs į nustatytas aplinkybes, teismas sprendžia, kad yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos (ĮBĮ 32 str. 4 d.).

11Vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 259, 260, 270 ir 279 straipsniais, teismas

Nutarė

12Pripažinti uždarosios akcinės bendrovės „Upninkėlių karjeras“ (juridinio asmens kodas 301774546, buveinės adresas Ateities g. 7, Čičinų k., Jonavos r. sav.) veiklą pasibaigusia, ją likvidavus dėl bankroto.

13Įpareigoti administratorių atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

14Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai