Byla 2-1176-169/2012
Dėl skolos už gyvenamosios patalpos nuomą ir delspinigių priteisimo, nuomos sutarties nutraukimo ir iškeldinimo iš nuomojamų patalpų nesuteikiant kitos gyvenamosios patalpos

1Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėja Violeta Erlickienė, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 142 straipsnio ketvirtąja dalimi, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės Mažeikių rajono savivaldybės administracijos ieškinį atsakovams Z. Š., V. Š. ir N. Š. dėl skolos už gyvenamosios patalpos nuomą ir delspinigių priteisimo, nuomos sutarties nutraukimo ir iškeldinimo iš nuomojamų patalpų nesuteikiant kitos gyvenamosios patalpos ir

Nustatė

2byloje esantys duomenys: 1995 m. liepos 25 d. Gyvenamosios patalpos valstybinio ir visuomeninio butų fondo namuose nuomos tipinės sutarties kopija (b. l. 4-6); pažyma apie nuomos mokesčio įsiskolinimą (b. l. 7); pretenzijos kopija (b. l. 8); pranešimas apie būste deklaruotus asmenis (b. l. 9) patvirtina, jog pagal gyvenamosios patalpos nuomos sutartį ieškovė neterminuotam naudojimui suteikė atsakovei Z. Š. ir jos šeimos nariams neterminuotam naudojimui 45,33 kv. m ploto gyvenamąją patalpą, esančią ( - ), kuria nuomininkė naudojasi iki šiol, pagal sutarties 2b punktą įsipareigojusi kas mėnesį mokėti nuompinigius, kartu sumokant mokestį už komunalines paslaugas pagal nustatytąja tvarka patvirtintus tarifus ne vėliau kaip sekančio po pragyvento mėnesio 10 dieną, mokesčių nemoka ir nuo 2011 m. balandžio mėnesio iki 2012 m. vasario 29 d. už buto nuomą yra skolinga 1.027,16 Lt su delspinigiais, t. y. įsitikinus, kad pasitvirtinus šių įrodymų turiniui, būtų pagrindas priimti sprendimą už akių,

3vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 259-270, 285-286 straipsniais,

Nutarė

4ieškinį tenkinti visiškai.

5Priteisti solidariai iš atsakovų Z. Š., V. Š. ir N. Š. ieškovei Mažeikių rajono savivaldybės administracijai:

6- 1.001,34 Lt (tūkstantį vieną litą 34 ct) skolos už gyvenamosios patalpos nuomą;

7- 25,82 Lt (dvidešimt penkis litus 82 ct) delspinigių;

8- 5 procentų dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo, t. y. 2012-03-28 iki visiško teismo sprendimo įvykdymo.

9Nutraukti Gyvenamosios patalpos valstybinio ir visuomeninio butų fondo namuose 1995 m. liepos 25 d. nuomos tipinę sutartį, sudarytą su atsakovais Z. Š., V. Š. ir N. Š..

10Iškeldinti atsakovus Z. Š., V. Š. ir N. Š. iš nuomojamų patalpų, esančių Mažeikių m. ( - ), nesuteikiant kitos gyvenamosios patalpos.

11Priteisti iš atsakovų Z. Š., V. Š. ir N. Š. po 83,33 Lt (aštuoniasdešimt tris litus 33 ct) žyminio mokesčio į valstybės biudžetą.

12Atsakovai Z. Š., V. Š. ir N. Š. negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau per dvidešimt dienų nuo sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti Mažeikių rajono apylinkės teismui pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo.

13Ieškovė Mažeikių rajono savivaldybės administracija per trisdešimt dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti apeliacinį skundą Šiaulių apygardos teismui per Mažeikių rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai