Byla 2-3954-797/2011

1Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja Edita Kavaliauskienė, sekretoriaujant Loretai Ščerbakovienei, pareiškėjui ir suinteresuotiems asmenims nedalyvaujant,

2teismo posėdyje nagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjo antstolio Arturo Bložės pareiškimą dėl skolininko pakeitimo suinteresuotiems asmenims R. A., UAB ,,Atidumas“ ir

Nustatė

3Į teismo posėdį neatvyko pareiškėjas ir suinteresuoti asmenys. Apie posėdį pranešta tinkamai. Prašymų negauta.

4Pareiškėjui buvo nustatytas terminas trūkumams pašalinti, tačiau jie nepašalinti.

5Prašymas paliktinas nenagrinėtu.

6Civilinio proceso kodekso 7 str. 2 d. yra įtvirtinta pareiga šalims procesinėmis teisėmis naudotis tinkamai, sąžiningai, jomis nepiktnaudžiauti, rūpintis kuo greitesniu bylos išnagrinėjimu.

7Apie teismo posėdį pareiškėjui, suinteresuotiems asmenims pranešta tinkamai, prašymų, pranešimų iš šalių negauta. Buvo pateiktas antstolio prašymas palikti nenagrinėtu, kadangi atsiima prašymą, bet kadangi neatitiko įstatymo reikalavimų, buvo duotas terminas trūkumams pašalinti, kurie nepašalinti. Antstolio kontoros atstovas telefonu patvirtino, kad dėl skolininko pakeitimo į teismą ketina kreiptis išieškotojas, todėl antstolis ir buvo pareiškęs prašymą palikti nenagrinėtu. Kadangi šalys į posėdį neatvyko, teismui nepateikta duomenų apie jų neatvykimo priežastis, iš jų negautas prašymas bylą nagrinėti jiems nedalyvaujant, todėl prašymas paliktinas nenagrinėtu.

8Prašymo palikimas nenagrinėtu sudaro galimybes nevilkinti proceso, bet tai neatima teisės pareikšti prašymą įstatymų nustatyta tvarka (Civilinio proceso kodekso 3, 246 str. 1 d., 296 str. 1 d. 5 p.).

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 3, 246, 296, 298 str., teismas

Nutarė

10pareiškėjo antstolio Arturo Bložės pareiškimą dėl skolininko pakeitimo suinteresuotiems asmenims R. A., UAB ,,Atidumas“ palikti nenagrinėtu.

11Nutartis per 7 dienas nuo jos priėmimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui, paduodant skundą Šiaulių miesto apylinkės teisme.

Proceso dalyviai