Byla 1-1566-825/2015
Dėl 285,20 eurų turtinės žalos

1Kauno apylinkės teismo teisėjas Bronius Varsackis, sekretoriaujant Indrei Žilinskienei, dalyvaujant prokurorei Živilei Muliuolytei, kaltinamajam V. D., civilinio ieškovo atstovui nedalyvaujant, viešame teisiamajame posėdyje išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, kurioje

2V. D., a. k. ( - ) gimęs ( - ) Kaune, Lietuvos Respublikos pilietis, lietuvis, vedęs, turintis pagrindinį išsilavinimą, nedirbantis, gyvenantis ( - ), Kauno rajone, neteistas,

3kaltinamas nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 1 d., 178 str. 4 d., padarymu,

Nustatė

4V. D. 2014 m. lapkričio 30 d., apie 18.52 val., iš uždarosios akcinės bendrovės „Maxima LT“ parduotuvės „Maxima Bazė“, esančios Veiverių g. 150 B, Kaune, pagrobė nedidelės vertės svetimą turtą – uždarajai akcinei bendrovei „Maxima LT“ priklausančias reples 2,31 eurų vertės, moteriškas slidinėjimo kelnes „Seamtech“ 49,99 eurų vertės, moteriškas slidinėjimo kelnes „Outhorn“ 44,99 eurų vertės, butelį viskio „Glenrothes“ 43,15 eurų vertės, viso pagrobė 140,44 eurų vertės svetimo turto;

52014 m. gruodžio 4 d., apie 20.50 val., iš uždarosios akcinės bendrovės „Maxima LT“ parduotuvės „Maxima Bazė“, esančios Veiverių g. 150 B, Kaune, pagrobė svetimą turtą – susidėjęs į 3,68 eurų vertės prekybinį krepšelį uždarajai akcinei bendrovei „Maxima LT“ priklausantį butelį viskio „Tullamore“ 132,94 eurų vertės, butelį viskio „John Walker Red“ 115,56 eurų vertės, butelį brendžio „Torres“ 33,02 eurų vertės, išėjo iš parduotuvės nesumokėjęs, viso pagrobė 285,20 eurų vertės svetimo turto.

6Kaltinamasis V. D. kaltu prisipažino ir parodė, kad pagrobė tuos daiktus, reikėjo pinigų, išgerdavo, susisuko kažkaip. Užėjo, pamatė, pasirinko, kad iš didesnių kainų būtų, kad galėtų prekę parduoti. Užsikišo už striukės, pardavė prekes, pinigus išleido savo reikmėms. Antrą kartą, pasiėmė reples, nes ant butelių apsaugos yra. Nuėjo prie brangiausių gėrimų ir išėjo per įėjimą. Pardavė butelius. Pinigus savo reikmėms išleido. Gailisi. Oficialiai nedirba. Susiranda šiaip darbų, namie mašinas patvarko. Ligų neturi. Su bet kokia bausme sutinka. Civilinį ieškinį pripažįsta.

7Nusikaltimas įrodytas paties kaltinamojo parodymais ir kitais įrodymais, teisme ištirtais Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 291 str. 2 d. nustatyta tvarka, Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 273 str. pagrindu sutrumpinus įrodymų tyrimą teisme.

8Liudytojas A. G. ikiteisminio tyrimo metu (13 b. l.) paaiškino, kad dirbdamas apsaugos darbuotoju parduotuvėje „Maxima“ rūbų skyriuje pastebėjo senas vyriškas kelnes, kyšančias tarp naujų rūbų. Peržiūrėjęs filmuotą medžiagą pamatė, kaip tą pačią dieną apie 18.30 val. įrankių skyriuje jaunuolis pasiima reples, apie 18.34 val. jaunuolis paima dvejas moteriškas slidinėjimo kelnes ir nueina į persirengimo kabiną, 18.40 val. jaunuolis išeina iš jos. Tada jis nueina į alkoholio skyrių, paima dėžutę viskio „Glenrothes“, išima butelį iš dėžutės, replėmis nukerpa apsaugos žymeklį. Apie 18.52 val. jaunuolis išeina pro 20 kasą.

9Įvykio vietos apžiūros protokolu (7, 8 b. l. ) nustatyta, kad įvykio vieta Veiverių g. 150 B, Kaune.

10Įvykio apžiūros protokolu (11, 12 b. l) nustatyta, kad įvykio vieta Veiverių g. 150 B, Kaune.

11Daiktų apžiūros protokolu (34 - 37 b. l.) apžiūrėtas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip V. D. įeina į parduotuvės alkoholio skyrių, iš dešinės striukės kišenės išsitraukia įrankį, atsitupia prie apatinės lentynos, kurioje sustatyti didesnės talpos buteliai, krepšelį pasideda ant grindų šalia savęs. Dešine ranka, prilaikydamas butelį kairiąja ranka, daro veiksmus, panašius į apsauginio magneto nukirpimą nuo butelio kakliuko. Tai daro du kartus prie skirtingų butelių. Dešinę ranką trumpam įsikiša į dešinę striukės kišenę. Paima nuo lentynos vieną butelį ir kairiąja ranka įsideda į prekybinį krepšelį. Nuo lentynos paima antrą butelį ir abiem rankom įsideda į krepšelį. Vis dar tupėdamas iš kišenės išsitraukia įrankį, prie apatinėje lentynoje stovinčio butelio kakliuko daro apsauginio magneto nukirpimo veiksmus, dešinę ranką įsikiša į kišenę ir paėmęs nuo lentynos butelį abiem rankom į prekybinį krepšelį įsideda trečią butelį. Po to atsistoja ir nešinas prekybiniu krepšeliu su buteliais išeina iš gėrimų skyriaus. Taip pat užfiksuota, kaip V. D. iš prekybos salės pusės perlipa per suveriamus vartelius dešine ranka laikydamasis už konstrukcijos, o kairėje rankoje laikydamas prekybinį krepšelį su buteliais ir išeina.

12Daiktų pateikimo protokolu pateiktas, Daiktų apžiūros protokolu (41, 42, 43 b. l.) apžiūrėtas prekybinis krepšelis su užrašu „Maxima“.

13Daiktų pateikimo protokolu pateikti, Daiktų apžiūros protokolu (23 – 27 b. l.) apžiūrėti butelio apsaugos žymeklis, baltos spalvos, perkirptas; viskio „Glenrothes“ dėžutė; kelnių apsaugos žymeklis ir kelnių etiketės su brūkšniniu kodu; kelnių apsaugos žymeklis ir kelnių etiketės su brūkšniniu kodu; replių etiketė su brūkšniniu kodu; 2 vienetai petnešų nuo kelnių; juodos spalvos dėvėtos slidinėjimo kelnės (grąžintos V. D.).

14Daiktų apžiūros protokolu (30 - 32 b. l.) apžiūrėtas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip V. D. įeina į parduotuvės alkoholio skyrių, paima dėžutę nuo lentynos kaire ranka, atidaro dėžutę dešine ranka, ištraukia butelį. Pasisuka nugara į vaizdo kamerą ir užstoja fiksuojamą vaizdą kūnu. Dešinę ranką tai ištraukia iš kišenės, tai vėl įkiša. Padeda nepilnai uždarytą dėžutę į lentyną, stoviniuoja. Iš tos pačios lentynos vietos, kur pastatė dėžutę, dešine ranka paima butelį ir išeina iš gėrimų skyriaus. Matomas automobilių prekių ir įrankių skyrius su lentynomis, kur ateina V. D., dešine ranka nuo lentynos paima pakabintą įrankį ir nueina praėjimu į lentynų galą, kur matomas stovas su sukabintomis kelnėmis. Pastoviniuoja prie stovo, apžiūrinėja kelnes, patraukdamas tai vienas, tai kitas ir išeina iš skyriaus.

15Daiktų pateikimo protokolu pateiktos, Daiktų apžiūros protokolu (38, 39, 40 b. l.) apžiūrėtos replės „Stalwart“.

16Kaltinamojo kaltė pagal jam pareikštus kaltinimus įrodyta. Visuma ištirtų įrodymų patvirtina, kad kaltinamasis V. D. 2014 m. lapkričio 30 d., apie 18.52 val., iš uždarosios akcinės bendrovės „Maxima LT“ parduotuvės „Maxima Bazė“, esančios Veiverių g. 150 B, Kaune, pagrobė nedidelės vertės svetimą turtą – uždarajai akcinei bendrovei „Maxima LT“ priklausančias reples 2,31 eurų vertės, moteriškas slidinėjimo kelnes „Seamtech“ 49,99 eurų vertės, moteriškas slidinėjimo kelnes „Outhorn“ 44,99 eurų vertės, butelį viskio „Glenrothes“ 43,15 eurų vertės, viso pagrobė 140,44 eurų vertės svetimo turto;

172014 m. gruodžio 4 d., apie 20.50 val., iš uždarosios akcinės bendrovės „Maxima LT“ parduotuvės „Maxima Bazė“, esančios Veiverių g. 150 B, Kaune, pagrobė svetimą turtą – susidėjęs į 3,68 eurų vertės prekybinį krepšelį uždarajai akcinei bendrovei „Maxima LT“ priklausantį butelį viskio „Tullamore“ 132,94 eurų vertės, butelį viskio „John Walker Red“ 115,56 eurų vertės, butelį brendžio „Torres“ 33,02 eurų vertės, išėjo iš parduotuvės nesumokėjęs, viso pagrobė 285,20 eurų vertės svetimo turto.

18Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso178 straipsnio 1, 4 dalyse numatytų nusikaltimų sudėčiai būtina tyčia. Vogdamas kaltininkas suvokia, kad jis pagrobė svetimą turtą. Iš aukščiau aptartų aplinkybių galima neginčijamai konstatuoti, kad kaltinamasis iš anksto turėjo tikslą neteisėtai užvaldyti uždarosios akcinės bendrovės „Maxima LT“turtą. Kaltinamojo veikos teisingai kvalifikuotos pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 1 d., 178 str. 4 d.

19Kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe laikytina tai, kad jis pripažino kaltę ir gailisi, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

20Skiriant bausmę V. D. atsižvelgtina į padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį (padarytas nesunkus nusikaltimas bei baudžiamasis nusižengimas, padaryta turtinė žala neatlyginta), į kaltės rūšį (tiesioginė tyčia), į tai, kad nusikalstama veika baigta, į kaltininko asmenybę. Kaltinamasis V. D. baustas administracine tvarka už kelių eismo taisyklių pažeidimus (68 - 73 b. l.), priklausomybės ligų centre neregistruotas (75 b. l.), psichiatro įskaitoje registruotas (77 b. l.).

21Teismas konstatuoja, kad yra visos sąlygos kaltinamajam taikyti Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 64 1 str. nuostatas ir paskirtąją bausmę mažinti vienu trečdaliu.

22Byloje pareikštas uždarosios akcinės bendrovės „Maxima LT“ civilinis ieškinys (20 b. l.) dėl 285,20 eurų turtinės žalos.

23Kaltinamasis pripažįsta civilinį ieškinį, jis pagrįstas, įrodytas ir tenkintinas.

24Kaltinamajam V. D. paskirta kardomoji priemonė rašytinis pasižadėjimas neišvykti (63, 64 b. l.), nuosprendžiui įsiteisėjus naikintina.

25Paketas, kuriame yra butelio apsaugos žymeklis, baltos spalvos; viskio „Glenrothes“ dėžutė; kelnių apsaugos žymeklis ir kelnių etiketės su brūkšniniu kodu; kelnių apsaugos žymeklis ir kelnių etiketės su brūkšniniu kodu; replių etiketė su brūkšniniu kodu; 2 vienetai petnešų nuo kelnių, esantys byloje, nuosprendžiui įsiteisėjus konfiskuotini ir sunaikintini.

26Byloje esantis CD su vaizdo įrašais (29, 33 b. l.), nuosprendžiui įsiteisėjus paliktini saugoti byloje.

27Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 297 str. - 307 str.,

Nutarė

28V. D., a. k. ( - ) pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 4 d. ir paskirti 4 (keturis) mėnesius viešųjų darbų, įpareigojant per 4 (keturis) mėnesius išdirbti 120 (šimtą dvidešimt) valandų viešųjų darbų, neatlygintinai dirbant po 30 (trisdešimt) valandų kas mėnesį visuomenės labui.

29V. D., a. k. ( - ) pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 1 d. ir paskirti 6 (šešis) mėnesius viešųjų darbų, įpareigojant per 6 (šešis) mėnesius išdirbti 180 (šimtą aštuoniasdešimt) valandų viešųjų darbų, neatlygintinai dirbant po 30 (trisdešimt) valandų kas mėnesį visuomenės labui.

30Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 63 straipsnio 1 ir 4 dalimis paskirtas bausmes subendrinti iš dalies jas sudedant prie griežčiausios bausmės, paskirtos už vieną iš padarytų nusikalstamų veikų, iš dalies pridedant švelnesnę bausmę ir paskirti V. D., a. k. ( - ) subendrintą bausmę - 9 (devynis) mėnesius viešųjų darbų, įpareigojant per 9 (devynis) mėnesius išdirbti 270 (du šimtus septyniasdešimt) valandų viešųjų darbų, neatlygintinai dirbant po 30 (trisdešimt) valandų kas mėnesį visuomenės labui.

31Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 641 str., šiuo nuosprendžiu paskirtą bausmę sumažinti vienu trečdaliu ir V. D., a. k. ( - ) paskirti galutinę bausmę 6 (šešis) mėnesius viešųjų darbų, įpareigojant V. D., a. k. ( - ) per 6 (šešis) mėnesius išdirbti 180 (šimtą aštuoniasdešimt) valandų viešųjų darbų, neatlygintinai dirbant po 30 (trisdešimt) valandų kas mėnesį visuomenės labui.

32Kardomąją priemonę, rašytinį pasižadėjimą neišvykti, V. D., a. k. ( - ) nuosprendžiui įsiteisėjus panaikinti.

33Civilinį ieškinį tenkinti ir priteisti uždarajai akcinei bendrovei „Maxima LT“, įmonės kodas 123033512, iš V. D., a. k. ( - ) 285,20 (du šimtus aštuoniasdešimt penkis eurus 20 eurocentus) eurus nusikaltimu padarytos turtinės žalos atlyginimo.

34Paketą, butelio apsaugos žymeklį, viskio „Glenrothes“ dėžutę, kelnių apsaugos žymeklį, kelnių etiketes su brūkšniniais kodais, kelnių apsaugos žymeklį, kelnių etiketes su brūkšniniais kodais, replių etiketę su brūkšniniu kodu, 2 vienetus petnešų nuo kelnių, nuosprendžiui įsiteisėjus konfiskuoti ir sunaikinti.

35CD su vaizdo įrašais (29, 33 b. l.), nuosprendžiui įsiteisėjus palikti saugoti byloje.

36Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
1. Kauno apylinkės teismo teisėjas Bronius Varsackis, sekretoriaujant Indrei... 2. V. D., a. k. ( - ) gimęs ( - ) Kaune,... 3. kaltinamas nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo... 4. V. D. 2014 m. lapkričio 30 d., apie 18.52 val., iš... 5. 2014 m. gruodžio 4 d., apie 20.50 val., iš uždarosios akcinės bendrovės... 6. Kaltinamasis V. D. kaltu prisipažino ir parodė, kad... 7. Nusikaltimas įrodytas paties kaltinamojo parodymais ir kitais įrodymais,... 8. Liudytojas A. G. ikiteisminio tyrimo metu (13 b. l.)... 9. Įvykio vietos apžiūros protokolu (7, 8 b. l. ) nustatyta, kad įvykio vieta... 10. Įvykio apžiūros protokolu (11, 12 b. l) nustatyta, kad įvykio vieta... 11. Daiktų apžiūros protokolu (34 - 37 b. l.) apžiūrėtas vaizdo įrašas,... 12. Daiktų pateikimo protokolu pateiktas, Daiktų apžiūros protokolu (41, 42, 43... 13. Daiktų pateikimo protokolu pateikti, Daiktų apžiūros protokolu (23 – 27... 14. Daiktų apžiūros protokolu (30 - 32 b. l.) apžiūrėtas vaizdo įrašas,... 15. Daiktų pateikimo protokolu pateiktos, Daiktų apžiūros protokolu (38, 39, 40... 16. Kaltinamojo kaltė pagal jam pareikštus kaltinimus įrodyta. Visuma ištirtų... 17. 2014 m. gruodžio 4 d., apie 20.50 val., iš uždarosios akcinės bendrovės... 18. Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso178 straipsnio 1, 4 dalyse numatytų... 19. Kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe laikytina tai, kad jis... 20. Skiriant bausmę V. D. atsižvelgtina į padarytos... 21. Teismas konstatuoja, kad yra visos sąlygos kaltinamajam taikyti Lietuvos... 22. Byloje pareikštas uždarosios akcinės bendrovės „Maxima LT“ civilinis... 23. Kaltinamasis pripažįsta civilinį ieškinį, jis pagrįstas, įrodytas ir... 24. Kaltinamajam V. D. paskirta kardomoji priemonė rašytinis... 25. Paketas, kuriame yra butelio apsaugos žymeklis, baltos spalvos; viskio... 26. Byloje esantis CD su vaizdo įrašais (29, 33 b. l.), nuosprendžiui... 27. Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 297... 28. V. D., a. k. ( - ) pripažinti kaltu... 29. V. D., a. k. ( - ) pripažinti kaltu... 30. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 63 straipsnio 1 ir 4... 31. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 641 str., šiuo... 32. Kardomąją priemonę, rašytinį pasižadėjimą neišvykti, 33. Civilinį ieškinį tenkinti ir priteisti uždarajai akcinei bendrovei... 34. Paketą, butelio apsaugos žymeklį, viskio „Glenrothes“ dėžutę, kelnių... 35. CD su vaizdo įrašais (29, 33 b. l.), nuosprendžiui įsiteisėjus palikti... 36. Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui per...