Byla II-1108-38/2009
Dėl Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ 2009 m. birželio 22 d. nutarimo panaikinimo

1Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Petras Viščinis, sekretoriaujant Redai Martynaitytei, dalyvaujant pažeidėjui R. J., institucijos, kurios priimtas nutarimas yra skundžiamas, atstovui Arvydui Zaščiurinskui, viešame teismo posėdyje išnagrinėjo administracinio teisės pažeidimo bylą pagal pažeidėjo R. J. skundą dėl Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ 2009 m. birželio 22 d. nutarimo panaikinimo ir

Nustatė

2Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ 2009 06 22 nutarimu R. J. buvo nubaustas 20 litų bauda už tai, kad važiavo troleibusu turėdamas terminuotą bilietą su 80 procentų nuolaida be galiojančio teisę į transporto lengvatą patvirtinančio dokumento.

3R. J. prašo nutarimą panaikinti. Skunde nurodo, kad tuo metu jis mokėsi Vilniaus kolegijos trečiame kurse. Kolegijos vadovybė įpareigojo visus studentus grąžinti studentų bilietus, priešingu atveju pagrasino neišduoti diplomų. Todėl birželio 22 d. jis studento bilietą grąžino.

4Institucijos, kurios nutarimas skundžiamas, atstovas prašė skundo netenkinti. Paaiškino, kad R. J. nubaustas pagrįstai, kadangi nepateikė lengvatą patvirtinančio dokumento.

5Skundas tenkinamas iš dalies.

6Teismas laiko, kad R. J. pažeidimas įrodytas, byloje surinkta medžiaga, pažeidimas kvalifikuotas tinkamai, nuobauda paskirta sankcijos ribose.

7Tačiau nutarimas keistinas. Iš byloje esančios pažymos apie studijas matyti, kad R. J. yra Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakulteto 3 kurso nuolatinių koleginių studijų studentas numatoma studijų baigimo data 2009 m. birželio 30 d. (b.l. 6). Todėl tikėtina, kad Kolegijos administracija iš tikrųjų iš jo pareikalavo grąžinti studento bilietą, kurio jis ir negalėjo pateikti kontrolieriams. Todėl jo pažeidimas yra grynai formalaus pobūdžio. Esant šioms aplinkybėms, jo atžvilgiu taikytinas ATPK 30-1 str.

8Teisėjas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Administracinių bylų teisenos įstatymo 124 str. 1d. 5 p., ATPK 30-1 str.

Nutarė

9Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ 2009 06 22 nutarimą pakeisti. Nutarimu R. J. paskirtą 20 Lt baudą pakeisti įspėjimu.

10Nutartis per 10 dienų nuo jos paskelbimo gali būti skundžiama apeliaciniu skundu Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Proceso dalyviai