Byla B2-1234-227/2011
Dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei UAB „KB Trans“ priėmimo klausimą

1Panevėžio apygardos teismo teisėja Margarita Dzelzienė

2rašytinio proceso tvarka sprendė ieškovės VMI prie LR Finansų ministerijos ieškinio dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei UAB „KB Trans“ priėmimo klausimą ir

Nustatė

3CPK 111 straipsnis įpareigoja procesiniuose dokumentuose nurodyti dalyvaujančių byloje asmenų procesinę padėtį, jo pavadinimą, buveinę, kodą ir kt. Jei procesinį dokumentą teikia ir pasirašo atstovas, turi būti pateikti įrodymai, patvirtinantys tokios teisės turėjimą. ĮBĮ 6 straipsnio 4 dalis įpareigoja kreditorių, teikiantį ieškinį dėl bankroto bylos iškėlimo skolininkei, įteikti atsakovei teismui teikiamo ieškinio dėl bankroto bylos iškėlimo ir pateikiamų prie jo priedų nuorašus.

4Ieškinyje ieškove nurodyta Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos. Tačiau ieškinio rezoliucinėje dalyje ieškovė jau ne VMI prie LR Finansų ministerijos, o Utenos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija , kuri prašo iškelti bankroto bylą UAB „KB Trans“. Iš to seka, kad neaišku, kas šioje byloje yra ieškovas. Vadinasi, neįvykdytas 111 str. 2d. 2 p. reikalavimas nurodyti ieškinyje dalyvaujantį byloje asmenį- ieškovę. Tai laikytina ieškinio trūkumu, kuris gali būti pašalintas per ieškinio šalinimo institutą(CPK 138 str.).

5Ieškovė, kaip ĮBĮ 6 straipsnio 4 dalies įvykdymo patvirtinimą , pateikė teismui Lietuvos pašto Įteikimo pranešimą. Jame nurodyta, kad pašto siunta Nr.RN314185342Lt adresuota UAB “KB Trans“ vadovui K. B.. Tačiau neaišku, kas buvo siunčiama šia siunta, nes ieškinio nuorašas su priedais, skirtas atsakovei, pateiktas teismui kartu su teismui teikiamu ieškiniu. Teismui nežinoma ir Pranešime nenurodyta kas priėmė siuntą. Nors, kaip minėta, ji buvo skirta vadovui K. B., tačiau Pranešime pažymėta, kad siunta įteikta kitam asmeniui „vad. B“. Ar tai kitas asmuo nei siunta buvo skirta- neaišku, nes nenurodytas vardas. Be to, jei ji buvo įteikta kitam asmeniui, kaip pažymėta, tai nenurodyta pavardė, vardas, giminystės ryšys ir nėra asmens, priėmusios siuntą, parašo. Tai laikytina ieškinio trūkumu, kuris gali būti pašalintas per ieškinio šalinimo institutą(CPK 138 str.).

6Ieškinį teikia juridinis asmuo. Jį pasirašo Nepriemokų administravimo departamento Bankroto ir restruktūrizavimo skyriaus vedėjas J. Č.. Pridėtas jo teisinį išsilavinimą pagrindžiantis dokumentas- Bakalauro diplomas. Tačiau nepateikti įrodymai, patvirtinantys šio asmens teisę teikti ieškinį teismui(CPK 178 str., 111 str. 5 d). Kartu su ieškiniu pateiktas Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos 2011-10-11 Įgaliojimas Nr.(1.27-04-2)-117-49 , suteikiantis teisę Nepriemokų administravimo departamento Bankroto ir restruktūrizavimo skyriaus specialistei G. V. atstovauti VMI prie LR Finansų ministerijos ir atlikti įgaliojime išvardintus veiksmus. Tačiau įgaliojimu nesuteikta teisė teikti ir pasirašyti ieškinį, t.y. vesti bylą ar perįgalioti kitą asmenį tai padaryti. Darytina išvada, kad pareiškimą suinteresuoto asmens vardu padavė neįgaliotas vesti bylą asmuo. Dėl šios aplinkybės ieškinį atsisakoma priimti ieškinį(CPK 137 str. 2 d. 8 p). Šis procesinis sprendimas nekliudo vėl kreiptis į teismą su tuo pačiu ieškiniu, jeigu pašalintos arba išnyko aplinkybės, kliudžiusios priimti ieškinį(CPK 137 str.4 d).

7Atkreiptinas dėmesys į tai, kad G. V. išduotas įgaliojimas galioja iki 2011-12-31.

8Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos CPK 291 str., LR Įmonių bankroto įstatymo 6 str.4,

Nutarė

9Atsisakyti priimti ieškovės Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos ieškinį dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei UAB „KB Trans“. Įsiteisėjus nutarčiai ieškinį su priedais grąžinti padavusiam asmeniui.

10Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu per šį teismą.

11Nutarties nuorašą išsiųsti ieškovei ieškinyje nurodytu adresu.

Proceso dalyviai