Byla B2-2531-265/2010
Dėl bankroto bylos UAB „Aurotrans“ iškėlimo

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Alvydas Žerlauskas, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovo UAB „Kelias“ ieškinį dėl bankroto bylos UAB „Aurotrans“ iškėlimo,

Nustatė

2ieškovas 2010-09-21 kreipėsi į teismą su ieškiniu ir prašė atsakovui UAB „Aurotrans“ iškelti bankroto bylą, įmonės bankroto administratoriumi paskirti UAB „Bankroto valdymas“. Nurodė, kad ieškovas yra atsakovo kreditorius (UAB „Kelias“ turi reikalavimo teisę į UAB „Aurotrans“ skolą), su kuriuo yra neatsiskaityta per įstatymų numatytus terminus, todėl ieškovas, vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo nuostatomis, kreipiasi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui ir prašo skirti ieškinyje nurodytą bankroto administratorių. Pažymi, kad visas sąlygas su ieškiniu kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo ieškovas yra įvykdęs. Klaipėdos apygardos teisme 2010-10-01 buvo gautas atsakovo UAB „Aurotrans“ prašymas dėl bankroto bylos nutraukimo. Nurodo, kad su ieškovu UAB „Kelias yra visiškai atsiskaitęs ir ieškovas pretenzijų atsakovui nebeturi. Todėl prašo nagrinėjamą bylą nutraukti. Pridėtas UAB „Kelias“ prašymas patvirtina, kad atsakovas su ieškovu visiškai atsiskaitė, todėl ieškovas taip pat prašo civilinę bylą nutraukti.

3Atsisakytina kelti bankroto bylą.

4Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 5 dalies 1 punktas numato, kad bankroto byla keliama, jeigu nustatoma, kad įmonė yra nemoki. To paties įstatymo 2 straipsnio 8 punkte nurodyta, kad įmonės nemokumas – tai įmonės būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos, neatlikti darbai ir kt.) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės.

5Įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 3 dalies 1 punkte numatyta, kad teismas atsisako kelti bankroto bylą, jeigu įmonė iki teismo nutarties iškelti bankroto bylą priėmimo patenkina kreditoriaus (kreditorių), kuris (kurie) kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, reikalavimus.

6Ieškovo pateikti Mokėjimo nurodymai Nr. 1583 ir Nr. 1585 patvirtina, kad atsakovas UAB „Aurotrans“ ieškovui „Kelias“ 2010-09-24 pervedė 410 Lt, 2009-09-28 pervedė 1 200 Lt .

7Esant šioms aplinkybėms, konstatuotina, kad atsakovas UAB „Aurotrans“ iki teismo nutarties iškelti bankroto bylą priėmimo patenkino kreditoriaus UAB „Kelias“, kuris kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, reikalavimus, todėl atsisakytina iškelti bankroto bylą (Įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 3 dalies 1 punktas).

8Teismas, vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 4 dalimi, 10 straipsnio 3 dalies 1 punktu, Civilinio proceso kodekso 290-291 straipsniais

Nutarė

9atsisakyti kelti bankroto bylą atsakovui UAB „Aurotrans“.

10Nutartį per 10 dienų nuo jos priėmimo dienos galima apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui, paduodant atskirąjį skundą per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai