Byla 2A-1020/2012
Dėl turto pardavimo iš varžytynių aktų pripažinimo negaliojančiais

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų: Konstantino Gurino (kolegijos pirmininkas ir pranešėjas), Vyto Miliaus, Donato Šerno, teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo bankrutuojančios kooperatinės bendrovės „Plynaukštė“ apeliacinį skundą dėl Kauno apygardos teismo 2011 m. rugpjūčio 29 d. sprendimo, kuriuo ieškinys atmestas, civilinėje byloje Nr. 2-2527-605/2011 pagal ieškovo bankrutuojančios kooperatinės bendrovės „Plynaukštė“ ieškinį atsakovams Lietuvos Respublikos valstybei, atstovaujamai Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos, antstolei E. R. (tretieji asmenys: V. K., G. Ž.) dėl turto pardavimo iš varžytynių aktų pripažinimo negaliojančiais.

2Teisėjų kolegija

Nustatė

3Ieškovas BKB „Plynaukštė“ kreipėsi į teismą ir ieškiniu prašė pripažinti 2011 m. sausio 21 d. turto pardavimo iš varžytynių aktą ir 2011 m. vasario 19 d. teisėjo rezoliuciją negaliojančiais ir taikyti dvišalę restituciją – bendrovei grąžinti nuosavybės teise priklausantį pastatą – dirbtuves, o pirkėjui V. K. – už jį sumokėtus pinigus. Be to, ieškovas BKB „Plynaukštė“ kreipėsi į teismą ir ieškiniu prašė pripažinti 2011 m. sausio 21 d. turto pardavimo iš varžytynių aktą ir 2011 m. vasario 14 d. teisėjo rezoliuciją, negaliojančiais ir taikyti dvišalę restituciją – bendrovei grąžinti nuosavybės teise priklausantį pastatą – garažą, o pirkėjai G. Ž. – už jį sumokėtus pinigus. Kauno apygardos teismo 2011 m. gegužės 13 d. nutartimi minėtos civilinės bylos pagal abu BKB „Plynaukštė“ ieškinius sujungtos į vieną.

4Kauno apygardos teismas 2011 m. rugpjūčio 29 d. sprendimu ieškinį atmetė.

5Apeliaciniu skundu ieškovas BKB „Plynaukštė“ prašo panaikini Kauno apygardos teismo 2011 m. rugpjūčio 29 d. sprendimą ir perduoti bylą pirmosios instancijos teismui nagrinėti iš naujo. Nurodė, kad turto pardavimas negalėjo būti vykdomas dėl imperatyvių įstatymo nuostatų (Įmonių bankroto įstatymo 9 str. 3 d.) ir dėl taikytų laikinųjų apsaugos priemonių.

6Atsiliepimais į apeliacinį skundą atsakovas Lietuvos valstybė, atstovaujama Teisingumo ministerijos, o taip pat tretieji suinteresuotieji asmenys V. K. ir G. Ž. prašo apeliacinį skundą atmesti.

7Lietuvos apeliaciniame teisme 2012 m. gegužės 4 d. gautas ieškovo BKB „Plynaukštė“ prašymas dėl apeliacinio skundo atsisakymo. Prašyme nurodyta, kad apeliantui yra žinomos apeliacinio skundo atsisakymo pasekmės.

8Apeliacinis procesas nutrauktinas.

9Civilinio proceso kodekso 308 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad apeliacinį skundą padavęs asmuo turi teisę šio skundo atsisakyti iki skundo nagrinėjimo iš esmės pradžios. Teismas gali nepriimti apeliacinio skundo atsisakymo, jei yra CPK 42 straipsnio antrojoje dalyje numatytos sąlygos, tai yra, jei atsisakymas prieštarauja imperatyvioms įstatymo nuostatoms ar viešajam interesui. Apeliacinio skundo atsisakęs asmuo jį paduoti pakartotinai neturi teisės (CPK 308 str. 3 d.).

10Teisėjų kolegija sprendžia, kad apelianto BKB „Plynaukštė“ atsisakymo nuo apeliacinio skundo pateikimas neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui, nes byloje neginčijamas faktas, jog pinigai, gauti įvykdžius ginčijamas varžytines, buvo pervesti BKB „Plynaukštė“ (vykdomosios bylos Nr. 69-1123/2010 101 b. l.). Ieškovas patvirtino, kad jam žinomos apeliacinio skundo atsisakymo pasekmės. Tokiu būdu apeliacinio skundo atsisakymas priimtinas, o apeliacinis procesas pagal ieškovo BKB „Plynaukštė“ apeliacinį skundą dėl Kauno apygardos teismo 2011 m. rugpjūčio 29 d. sprendimo nutrauktinas (CPK 308 str. 2 d.).

11Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos CPK 308 straipsnio 2 dalimi,

Nutarė

12Priimti ieškovo bankrutuojančios kooperatinės bendrovės „Plynaukštė“ (į. k. 162770457) atsisakymą nuo apeliacinio skundo ir apeliacinį procesą, pradėtą pagal bankrutuojančios kooperatinės bendrovės „Plynaukštė“ apeliacinį skundą dėl Kauno apygardos teismo 2011 m. rugpjūčio 29 d. sprendimo civilinėje byloje Nr. 2-2527-605/2011 pagal ieškovo bankrutuojančios kooperatinės bendrovės „Plynaukštė“ ieškinį atsakovams Lietuvos Respublikos valstybei, atstovaujamai Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos, antstolei E. R. (tretieji asmenys: V. K., G. Ž.) dėl turto pardavimo iš varžytynių aktų pripažinimo negaliojančiais, nutraukti.

Proceso dalyviai