Byla N2-5871-394/2013
Dėl sutikimo įvaikinti patvirtinimo

1Šiaulių apylinkės teismo teisėja Jarūnė Sedalienė, sekretoriaujant Ingridai Murzaitei,

2dalyvaujant pareiškėjai A. V.,

3Šiaulių rajono savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovei Vidai Pocienei,

4teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjos A. V. pareiškimą dėl sutikimo įvaikinti patvirtinimo ir

Nustatė

5Pareiškėja prašo patvirtinti jos sutikimą įvaikinti dukrą V. V., gim. ( - ). Nurodo, kad vaikas gimė ne santuokoje, dukrai tėvystė nenustatyta, tai aštuntas jos vaikas, nei vieno iš jų ji neaugina. Vytei gimimo dokumentus išėmė Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai ir suteikė vardą. Mergaitė globojama LR piliečių, norinčių ją įvaikinti, šeimoje. Pareiškėja vaiku nesidomėjo, materialinio išlaikymo jam neskyrė. Su įvaikinimo teisinėmis pasekmėmis yra supažindinta, žino apie galimybę atšaukti sutikimą įvaikinti, sutikimą duoda sąmoningai, be poveikio jos valiai, sutikimas nėra išgautas prievartos būdu ar siekiant gauti neteisėtos materialinės naudos.

6Vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovė prašo pareiškimą tenkinti ir patvirtinti sutikimą įvaikinti, nurodo, kad pareiškėja pati apsisprendė duoti tokį sutikimą, sąlygų auginti vaiką pareiškėja neturi, šeima įtraukta į socialinės rizikos šeimų sąrašą, namuose nuolat girtaujama ir smurtaujama.

7Prašymas tenkintinas. Įvaikinimui būtinas vaiko tėvų rašytinis sutikimas, patvirtintas teismo (LR Civilinio kodekso 3.212 str. 1 d.). Iš pareiškėjos, vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovės paaiškinimų, byloje esančių dokumentų matosi, kad motinos sutikimas įvaikinti duodamas sąmoningai, be poveikio sutikimą duodančio asmens valiai, nėra išgautas prievartos būdu arba siekiant neteisėtos materialinės naudos. Pareiškėjai išaiškintinos įvaikinimo pasekmės, numatytos LR CK 3.227, 3.228 str., ir jos teisė atšaukti duotą sutikimą (LR CK 3.213 str.).

8Teismas, remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis LR Civilinio proceso kodekso 488 str., 579-582 str.,

Nutarė

9Pareiškimą tenkinti.

10Patvirtinti pareiškėjos A. V., a.k. ( - ) sutikimą įvaikinti jos dukrą V. V., gim. ( - ), a.k. ( - )

11Išaiškinti pareiškėjai A. V., kad įvaikinimu panaikinamos jos ir vaiko bei giminaičių pagal kilmę tarpusavio asmeninės ir turtinės teisės bei pareigos ir sukuriamos įtėviams bei jų giminaičiams ir įvaikiams bei jų palikuonims tarpusavio asmeninės ir turtinės teisės bei pareigos kaip giminaičiams pagal kilmę; įvaikintam vaikui suteikiama įtėvių pavardė ir gali būti pakeistas vaiko vardas (LR CK 3.227, 3.228 str.).

12Išaiškinti pareiškėjai A. V., kad ji savo duotą sutikimą įvaikinti gali atšaukti, jei dėl įvaikinimo nėra priimtas teismo sprendimas. (LR CK 3.213 str.).

13Įsiteisėjusios nutarties kopiją per 3 darbo dienas išsiųsti valstybinei įvaikinimo institucijai.

14Ši nutartis per 7 dienas nuo jos priėmimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Proceso dalyviai