Byla B2-1669-794/2016
Dėl įmonės pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo teisėjas Vaclovas Paulikas, sekretoriaujant Giedrei Jegorovaitei, šalims nedalyvaujant, viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjęs bankrutuojančios UAB „Faugos Vilniaus prekybos centras“ bankroto administratoriaus P. P. prašymą dėl įmonės pabaigos,

Nustatė

2Vilniaus apygardos teismas 2015 m. gruodžio 31 d. nutartimi UAB „Faugos Vilniaus prekybos centras“ iškėlė bankroto bylą, įmonės administratoriumi paskyrė P. P.

3Vilniaus apygardos teismas 2016 m. kovo 1 d. nutartimi patvirtintas kreditorių bei jų finansinių reikalavimų sąrašas. Vilniaus apygardos teismas 2016 m. kovo 1 d. nutartimi įmonę pripažino bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

4Bankroto administratorius pateikė teismui prašymą priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos ir jos išregistravimo iš Juridinių asmenų registro. Nurodo, kad per bankroto ir likvidavimo laikotarpį buvo užbaigtos įmonės bankroto ir likvidavimo procedūros. Turto, iš kurio galėtų būti tenkinami kreditorių reikalavimai, nėra.

5Bankroto administratoriui ir kreditoriams apie teismo posėdį praneštą tinkamai, tačiau į posėdį niekas neatvyko.

6Prašymas tenkintinas.

7Įmonės administratorius pateikė teismui 2016 m. balandžio 7 d. Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros pažymą, kurioje nurodyta, kad agentūra duomenų apie bankrutavusioje sukauptas atliekas ir užterštą dirvožemį ar gruntą neturi. Bankroto procedūros baigtos. Lietuvos teismų informacinės sistemos LITEKO duomenimis, teismuose kitų bylų, kuriose bankrutuojanti įmonė būtų dalyvaujančiu asmeniu, nėra.

8Pagal Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo (toliau tekste – ĮBĮ) 32 straipsnio 4 dalį, po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

9Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, konstatuotina, kad ĮBĮ nustatytos įmonės bankroto procedūros iki sprendimo dėl įmonės pabaigos stadijos yra atliktos, todėl vadovaujantis ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalimi, yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

10Vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsniu, Civilinio proceso kodekso 259, 260, 265, 270 str. teismas

Nutarė

11prašymą tenkinti.

12Pripažinti bankrutavusią UAB „Faugos Vilniaus prekybos centras“ (į. k. 125144575) veiklą pasibaigusia ir išregistruoti ją iš Juridinių asmenų registro.

13Pavesti bankroto administratoriui atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

14Įpareigoti bankroto administratorių per 3 dienas nuo sprendimo kopijos gavimo dienos, informuoti kreditorius apie priimtą teismo sprendimą, pateikiant teismui tai patvirtinančius įrodymus.

15Sprendimas per trisdešimt dienų nuo priėmimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui paduodant apeliacinį skundą per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai