Byla 2-253-733/2013
Dėl skolos ir palūkanų priteisimo

1Šilutės rajono apylinkės teismo teisėjas Robertas Povilaitis, rašytinio proceso tvarka, išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovės uždarosios akcinės bendrovės (toliau – UAB) „Ecoservice“ ieškinį atsakovei N. Z. dėl skolos ir palūkanų priteisimo,

2atsakovei N. Z. už akių,

Nustatė

3Ieškovė ieškiniu prašo priteisti iš atsakovės 96,27 Lt skolos, 5 proc. metinių palūkanų už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki visiško sprendimo įvykdymo bei bylinėjimosi išlaidas. Nurodo, kad UAB „Ecoservice“, vadovaudamasi 2004 m. vasario mėnesio Šilutės rajono tarybos sprendimu Nr. T1-241 „Dėl komunalinių atliekų tvarkymo, surinkimo ir eksploatavimo“ bei 2006 m. gegužės 25 d. Sutarties sudarytos su Šilutės rajono savivaldybės administracija Nr. R5-(9.40)-415 pagrindu, teikia komunalinių atliekų surinkimo ir eksploatavimo paslaugas Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje. Pagal sutartį UAB „Ecoservice“ įsipareigojo teikti Šilutės rajono savivaldybės gyventojams, o taip pat ir atsakovei N. Z. nerūšiuotų buitinių atliekų (toliau – ir atliekos) surinkimo ir išvežimo paslaugas bei aprūpinti atliekų surinkimo konteineriais. Atsakovė pagal minėtos sutarties 7.5 punktą įsipareigojo už suteiktas paslaugas tinkamai ir laiku sumokėti, nors ir nėra pasirašiusi viešosios sutarties su ieškove bei vykdyti kitus tiek įstatymuose, tiek Šilutės rajono tarybos sprendimu dėl komunalinių atliekų tvarkymo Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje numatytus įpareigojimus. Sutarties šalys susitarė, kad už suteiktas paslaugas apmokama kaip numatyta sutarties 7.5 punkte pagal Savivaldybės tarybos numatytus atliekų išvežimo įkainius, galutinė per mėnesį suteiktų paslaugų kaina, kurią moka atsakovė, apskaičiuojama pagal bendrą visų atsakovės naudojamų konteinerių talpą ir atliekų išvežimo dažnumą pagal atliekų surinkimo grafiką. Pagal Šilutės rajono savivaldybės tarybos sprendimo 72 punktą atsakovė įpareigojama tinkamai ir laiku sumokėti ieškovei už suteiktas paslaugas.

4Taip pat nurodo, kad vykdydama sutartį ieškovė kiekvieną mėnesį iš kiekvieno Šilutės rajono savivaldybės gyventojui, o taip ir iš atsakovei perduoto komunalinių atliekų konteinerio rinko ir vežė atliekas. Už ieškovės suteiktas paslaugas atsakovė neatsiskaitė. Tarybos sprendimo 74 punktas numato, kad atsakovė įsipareigoja atsiskaityti su ieškove už jai suteiktas komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas. Kartą per mėnesį kiekvienam Šilutės rajono savivaldybės gyventojui, o taip pat ir atsakovei jos gyvenamosios vietos (( - )) adresu buvo pateikiamos PVM sąskaitos-faktūros su nurodytomis priskaičiuotomis mokėti sumomis. Atsakovės įsiskolinimas už per laikotarpį nuo 2009 m. kovo 1 d. iki 2009 m. gruodžio 31 d. pagal sutartį jai suteiktas paslaugas ir pateiktas PVM sąskaitas-faktūras yra 96,27 Lt.

5Atsakovė buvo ne kartą raginama įvykdyti prievolę, tačiau prievolės atsiskaityti už suteiktas paslaugas neįvykdė. Per visą paslaugų teikimo laikotarpį atsakovė nesikreipė į UAB „Ecoservice“ su kokiomis nors pretenzijomis dėl teikiamų paslaugų, be jokios priežasties piktybiškai nemoka jai priskaičiuotų mokesčių.

6Atsakovė be pateisinamos priežasties per nustatytą terminą nepateikė atsiliepimo į ieškinį. Ieškovė prašo atsakovei nepateikus atsiliepimo į ieškinį priimti sprendimą už akių.

7Ieškinys pagrįstas ir tenkintinas visiškai.

8Formaliai ištyrus įrodymus ir pasitvirtinus jų turiniui yra pagrindas priimti tokį sprendimą, nes UAB „Ecoservice“, vadovaudamasi 2004 m. vasario mėnesio Šilutės rajono tarybos sprendimu Nr. T1-241 „Dėl komunalinių atliekų tvarkymo, surinkimo ir eksploatavimo“ bei 2006 m. gegužės 25 d. Sutarties sudarytos su Šilutės rajono savivaldybės administracija Nr. R5-(9.40)-415 pagrindu (b.l. 23-28), teikia komunalinių atliekų surinkimo ir eksploatavimo paslaugas Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje. Pagal sutartį UAB „Ecoservice“ įsipareigojo teikti Šilutės rajono savivaldybės gyventojams, o taip pat ir atsakovei N. Z. nerūšiuotų buitinių atliekų surinkimo ir išvežimo paslaugas bei aprūpinti atliekų surinkimo konteineriais. Atsakovė pagal minėtos sutarties 7.5 punktą įsipareigojo už suteiktas paslaugas tinkamai ir laiku sumokėti, nors ir nėra pasirašiusi viešosios sutarties su ieškove bei vykdyti kitus tiek įstatymuose, tiek Šilutės rajono tarybos sprendimu dėl komunalinių atliekų tvarkymo Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje numatytus įpareigojimus. Sutarties šalys susitarė, kad už suteiktas paslaugas apmokama kaip numatyta sutarties 7.5 punkte pagal Savivaldybės tarybos numatytus atliekų išvežimo įkainius, galutinė per mėnesį suteiktų paslaugų kaina, kurią moka atsakovė, apskaičiuojama pagal bendrą visų atsakovo naudojamų konteinerių talpą ir atliekų išvežimo dažnumą pagal atliekų surinkimo grafiką. Pagal Šilutės rajono savivaldybės tarybos sprendimo 72 punktą atsakovė įpareigojama tinkamai ir laiku sumokėti ieškovei už suteiktas paslaugas.

9Vykdydama sutartį ieškovė kiekvieną mėnesį iš kiekvieno Šilutės rajono savivaldybės gyventojui, o taip ir iš atsakovei perduoto komunalinių atliekų konteinerio rinko ir vežė atliekas. Už ieškovės suteiktas paslaugas atsakovė neatsiskaitė. Tarybos sprendimo 74 punktas numato, kad atsakovė įsipareigoja atsiskaityti su ieškove už jai suteiktas komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas. Kartą per mėnesį kiekvienam Šilutės rajono savivaldybės gyventojui, o taip pat ir atsakovei jos gyvenamosios vietos (( - )) adresu buvo pateikiamos PVM sąskaitos-faktūros su nurodytomis priskaičiuotomis mokėti sumomis. Atsakovės įsiskolinimas už per laikotarpį nuo 2009 m. kovo 1 d. iki 2009 m. gruodžio 31 d. pagal sutartį jai suteiktas paslaugas ir pateiktas PVM sąskaitas-faktūras yra 96,27 Lt (b.l. 13-22).

10Atsakovė buvo ne kartą raginama įvykdyti prievolę, tačiau prievolės atsiskaityti už suteiktas paslaugas neįvykdė. Per visą paslaugų teikimo laikotarpį atsakovė nesikreipė į UAB „Ecoservice“ su kokiomis nors pretenzijomis dėl teikiamų paslaugų.

11Ieškovė UAB „Ecoservice“ pateikė įrodymus, kad atsakovė N. Z. nevykdo sutarties, nemoka už suteiktas paslaugas paskaičiuotų mokesčių, todėl laikytina, jog ji, nevykdydama savo prievolės, ją pažeidė ir turi atlyginti ieškovės turėtus nuostolius (Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – CK) 6.63 str. 1 d. 2 p. ir 2 d.). Todėl iš atsakovės N. Z. priteistina ieškovei 96,27 Lt skola. Terminą įvykdyti piniginę prievolę praleidusi atsakovė privalo mokėti penkių procentų dydžio metines palūkanas už sumą, kurią sumokėti praleistas terminas (CK 6.210 str. 1 d.).

12Iš atsakovės priteistinos ir bylinėjimosi išlaidos: 72 Lt žyminio mokesčio, 181,50 Lt teisinės pagalbos išlaidų, 3 Lt už pažymą, t.y. iš viso 256,50 Lt ieškovei (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 80 str. 1 d. 1 p., 82 str., 88 str. 1 d. 3 p., 9 p., 93 str.).

13Teismas, vadovaudamasis CPK 259 str., 260 str., 270 str., 285 str. - 287 str.,

Nutarė

14Ieškinį patenkinti visiškai ir priimti sprendimą už akių.

15Priteisti iš N. Z., asmens kodas ( - )

16- 96,27 Lt skolos,

17- 5 proc. metinių palūkanų už priteistą 96,27 Lt sumą nuo 2012-12-07 iki visiško teismo sprendimo įvykdymo dienos,

18- 256,50 Lt bylinėjimosi išlaidų ieškovei UAB „Ecoservice“, juridinio asmens kodas 123044722.

19Atsakovė N. Z. negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau per 20 dienų nuo sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti Šilutės rajono apylinkės teismui pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo.

20Sprendimas per 30 dienų nuo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui per Šilutės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai