Byla 2-3993-394/2012
Dėl taikos sutarties patvirtinimo civilinėje byloje pagal ieškovo D. N. ieškinį atsakovui UAB „Bodesa“ dėl neteisėto atleidimo iš darbo, vidutinio darbo užmokesčio ir neturtinės žalos priteisimo

1Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja Jarūnė Sedalienė,

2teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi šalių prašymą dėl taikos sutarties patvirtinimo civilinėje byloje pagal ieškovo D. N. ieškinį atsakovui UAB „Bodesa“ dėl neteisėto atleidimo iš darbo, vidutinio darbo užmokesčio ir neturtinės žalos priteisimo,

Nustatė

3Šiaulių miesto apylinkės teisme iškelta civilinė byla pagal ieškovo D. N. ieškinį atsakovui UAB „Bodesa“ dėl neteisėto atleidimo iš darbo, vidutinio darbo užmokesčio ir neturtinės žalos priteisimo. 2012-06-08 teisme gautas šalių prašymas patvirtinti taikos sutartį, pagal kurią šalys susitarė pakeisti atleidimo iš darbo pagrindą, atsakovas įsipareigojo sumokėti ieškovui 1000,00 Lt neturtinės žalos atlyginimo ir atlyginti ieškovo turėtas atstovavimo išlaidas. Šalys pareiškė, kad prisiima sau visas kitas turėtas išlaidas, teismo patirtas pašto išlaidas atlygina atsakovas, nurodo, kad joms žinomos taikos sutarties sudarymo ir bylos nutraukimo teisinės pasekmės, prašo prašymą nagrinėti rašytinio proceso tvarka, taikos sutartį patvirtinti ir bylą nutraukti.

4Prašymas tenkintinas. Šalių prašoma tvirtinti taikos sutartis neprieštarauja įstatymui, nepažeidžia šalių ir kitų asmenų interesų, todėl tvirtintina, o byla nutrauktina (LR CPK 293 str. 1 d. 5 p.). Šalims išaiškintina, jog bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama. Kadangi teismo patirtų procesinių dokumentų persiuntimo bendra išlaidų suma, išieškotina į valstybės biudžetą, yra mažesnė už nustatytą minimalią valstybei priteisiną bylinėjimosi išlaidų sumą (sudaro tik 4,50 Lt), tai ši suma iš atsakovo nepriteistina.

5Teismas, vadovaudamasis LR CPK 140 str. 3 d., 293 str. 5 p., 294 str. 1 d., 2 d., 295 str.,

Nutarė

6Prašymą tenkinti.

7Patvirtinti taikos sutartį tarp ieškovo D. N., a.k. ( - ), gyv. Draugystės g. 3-1, Joniškio m., ir atsakovo UAB „Bodesa“, įmonės kodas 145241220, buveinės adresas J. Basanavičiaus g. 166, Šiaulių m., atstovaujamo direktoriaus R. G., veikiančio pagal 2004-04-19 visuotinio akcininkų susirinkimo nutarimą, pagal kurią:

8„1. Atsakovas pripažįsta, kad ieškovo atleidimo dokumentuose atleidimo pagrindu nurodytas LR DK 136 str. 3 d. 2 p. yra neteisingas, nes turėjo būti nurodyta teisės norma, reglamentuojanti atleidimą dėl nepatenkinamų darbuotojo išbandymo rezultatų (LR DK 107 str.).

92. Šalys susitaria, kad ieškovas yra atleistas iš UAB „Bodesa“ nuo 2012 m. balandžio 26 d. pagal LR DK 107 str. (darbuotojo išbandymo rezultatai nepatenkinami).

103. Šalys susitaria pakeisti ieškovo atleidimo pagrindą iš DK 136 str. 3 d. 2 p. į LR DK 107 str.

114. Atsakovas UAB „Bodesa“ įsipareigoja sumokėti ieškovui D. N., a.k. ( - ), 1000,00 Lt (vieną tūkstantį litų) neturtinės žalos atlyginimo dėl neteisėto atleidimo per 7 dienas nuo teismo nutarties, kuria bus patvirtinta taikos sutartis, įsiteisėjimo dienos.

125. Atsakovas UAB „Bodesa“ įsipareigoja atlyginti ieškovo D. N. turėtas 1000,00 Lt (vieno tūkstančio litų) išlaidas advokato pagalbai apmokėti per 7 dienas nuo teismo nutarties, kuria bus patvirtinta taikos sutartis, įsiteisėjimo dienos.

136. Ieškovas atsisako visų likusių ieškinio reikalavimų.

147. Šalys sutaria, kad teismo turėtas išlaidas, susijusias su bylos nagrinėjimu, atlygina atsakovas.

158. Šalys sutaria, kad jos prisiima savo patirtas bylinėjimosi išlaidas, išskyrus numatytas šioje sutartyje, ir tokių išlaidų atlyginimo viena iš kitos nereikalauja.

169. Šalys pareiškia, pripažįsta ir patvirtina, kad įsiteisėjus šiai taikos sutarčiai šalys neturės viena kitai jokių pretenzijų, jokių papildomų, pridėtinių, alternatyvių ar kitokių reikalavimų, susijusių su ieškinyje pateiktais reikalavimais ir/ar su ieškovo, kaip buvusio UAB „Bodesa“ darbuotojo, darbo santykiais ir su tuo susijusia veikla.

1710. Vadovaujantis LR CPK 140 str. 3 d., šalys teismo prašo šią taikos sutartį patvirtinti rašytinio proceso tvarka ir civilinę bylą nutraukti.

1811. Taikos sutarties šalys žino, kad teismo patvirtinta taikos sutartis joms turi galutinio teismo sprendimo (res judicata) galią.

1912. Šalys patvirtina, jog joms žinomos ir suprantamos LR CPK 140 str. 3 d. nuostatos, kad šalys gali baigti bylą taikos sutartimi; LR CPK 293 str. 1 d. 5 p. nuostatos, kad teismas nutraukia bylą, jeigu šalys sudarė taikos sutartį ir teismas ją patvirtino; LR CPK 294 str. 2 d. nuostatos, kad bylą nutraukus vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

2013. Taikos sutartis sudaryta trimis vienodos teisinės galios egzemplioriais, po vieną šalims ir vieną – Šiaulių miesto apylinkės teismui.“

21Civilinę bylą pagal ieškovo D. N. ieškinį atsakovui UAB „Bodesa“ dėl neteisėto atleidimo iš darbo, vidutinio darbo užmokesčio ir neturtinės žalos priteisimo nutraukti.

22Šalims išaiškinti, jog bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

23Neįsiteisėjusios nutarties kopijas išsiųsti ieškovo atstovui, atsakovui.

24Ši nutartis per 7 dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
1. Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja Jarūnė Sedalienė,... 2. teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi šalių prašymą... 3. Šiaulių miesto apylinkės teisme iškelta civilinė byla pagal ieškovo D. N.... 4. Prašymas tenkintinas. Šalių prašoma tvirtinti taikos sutartis... 5. Teismas, vadovaudamasis LR CPK 140 str. 3 d., 293 str. 5 p., 294 str. 1 d., 2... 6. Prašymą tenkinti.... 7. Patvirtinti taikos sutartį tarp ieškovo D. N., a.k. ( - ), gyv. Draugystės... 8. „1. Atsakovas pripažįsta, kad ieškovo atleidimo dokumentuose atleidimo... 9. 2. Šalys susitaria, kad ieškovas yra atleistas iš UAB „Bodesa“ nuo 2012... 10. 3. Šalys susitaria pakeisti ieškovo atleidimo pagrindą iš DK 136 str. 3 d.... 11. 4. Atsakovas UAB „Bodesa“ įsipareigoja sumokėti ieškovui D. N., a.k. ( -... 12. 5. Atsakovas UAB „Bodesa“ įsipareigoja atlyginti ieškovo D. N. turėtas... 13. 6. Ieškovas atsisako visų likusių ieškinio reikalavimų.... 14. 7. Šalys sutaria, kad teismo turėtas išlaidas, susijusias su bylos... 15. 8. Šalys sutaria, kad jos prisiima savo patirtas bylinėjimosi išlaidas,... 16. 9. Šalys pareiškia, pripažįsta ir patvirtina, kad įsiteisėjus šiai... 17. 10. Vadovaujantis LR CPK 140 str. 3 d., šalys teismo prašo šią taikos... 18. 11. Taikos sutarties šalys žino, kad teismo patvirtinta taikos sutartis joms... 19. 12. Šalys patvirtina, jog joms žinomos ir suprantamos LR CPK 140 str. 3 d.... 20. 13. Taikos sutartis sudaryta trimis vienodos teisinės galios egzemplioriais,... 21. Civilinę bylą pagal ieškovo D. N. ieškinį atsakovui UAB „Bodesa“ dėl... 22. Šalims išaiškinti, jog bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo... 23. Neįsiteisėjusios nutarties kopijas išsiųsti ieškovo atstovui, atsakovui.... 24. Ši nutartis per 7 dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos atskiruoju...