Byla eB2-1620-413/2018
Dėl atsisakymo nuo pareiškimo iškelti bankroto bylą uždarajai akcinei bendrovei „Detvisa“ ir bylos nutraukimo

1Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Gintautas Koriaginas, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs prašymus dėl atsisakymo nuo pareiškimo iškelti bankroto bylą uždarajai akcinei bendrovei „Detvisa“ ir bylos nutraukimo,

Nustatė

2Kauno apygardos teisme 2018 m. vasario 27 d. priimtas nagrinėti ieškovo VSDFV Marijampolės skyriaus pareiškimas dėl bankroto bylos atsakovei UAB „Detvisa“ iškėlimo.

3Teisme yra gauti ieškovo VSDFV Marijampolės skyriaus ir atsakovės UAB „Detvisa“ prašymai, kuriuose nurodoma, jog atsakovė UAB „Detvisa“ sumokėjo skolą, todėl ieškovas atsisako savo pareiškimo dėl bankroto bylos UAB „Detvisa“ iškėlimo ir prašo bylą nutraukti. Informuoja, kad ieškovui yra žinomos ieškinio atsisakymo ir bylos nutraukimo pasekmės.

4Ieškovo atsisakymas nuo ieškinio priimtinas ir byla nutrauktina.

5Įmonių bankroto įstatymo (toliau – ĮBĮ) 6 straipsnio 5 dalyje numatyta, kad pareiškimo teismui galima atsisakyti, iki teismas priima nutartį iškelti bankroto bylą. Bankroto bylos iškeliamos ir nagrinėjamos Civilinio proceso kodekso nustatyta ginčo teisenos tvarka, išskyrus šio įstatymo nustatytas išimtis (ĮBĮ 10 str. 1 d.).

6CPK 140 straipsnio 1 dalis numato, kad bet kurioje proceso stadijoje ieškovas, kreipęsis į teismą, turi teisę raštu ar žodžiu pareikšti teismui, kad jis atsisako ieškinio. Ieškovo rašytinis pareiškimas dėl ieškinio atsisakymo pridėtas prie bylos. Bankroto byla UAB „Detvisa“ nėra iškelta, todėl ieškinio atsisakymas neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms (ĮBĮ 6 str. 5 d.) ar viešajam interesui, atitinka įstatymų reikalavimus, trečiųjų asmenų interesų nepažeidžia, ieškovas patvirtino, kad jam yra žinomos ieškinio atsisakymo procesinės pasekmės, todėl ieškinio atsisakymas priimtinas ir byla nutrauktina (CPK 293 str. 4 p.).

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 293 straipsnio 4 punktu, Įmonių bankroto įstatymo 6 straipsnio 5 dalimi, teismas

Nutarė

8priimti ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Marijampolės skyriaus atsisakymą nuo pareiškimo dėl bankroto bylos uždarajai akcinei bendrovei „Detvisa“ (juridinio asmens kodas 185598162) iškėlimo ir civilinę bylą Nr. eB2-1620-413/2018 nutraukti.

9Nutarties kopijas išsiųsti šalims.

10Įsiteisėjus šiai nutarčiai, ne vėliau kaip kitą darbo dieną apie tai paskelbti specialioje interneto svetainėje.

11Nutartis per 7 dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai