Byla L2-2378-798/2009
Dėl teismo įsakymo išdavimo skolininko UAB „PRPC“ atžvilgiu

1Vilniaus apygardos teismo teisėjas Antanas Rudzinskas, rašytinio proceso tvarka susipažinęs su kreditoriaus Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pareiškimu dėl teismo įsakymo išdavimo skolininko UAB „PRPC“ atžvilgiu,

Nustatė

2kreditorius Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjunga kreipėsi į teismą su pareiškimu dėl teismo įsakymo išdavimo, kuriuo prašė priteisti iš skolininko UAB „PRPC“ kreditoriaus Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos naudai 1 950 000 Lt skolos, 120 947,9 Lt sutartinių palūkanų, 6 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo įsakymo visiško įvykdymo, bylinėjimosi išlaidas – 6 177,37 Lt žyminio mokesčio.

3Pareiškimą atsisakytina priimti (CPK 435 str. 2 d. 1 p.).

4CPK 111 str. 4 d. numato, kad jeigu procesinį dokumentą teismui pateikia atstovas, turi būti pridedamas dokumentas, įrodantis atstovo teises ir pareigas. Juridinių asmenų bylas teisme veda jų organai ar dalyviai, juridinių asmenų atstovais teisme taip pat gali būti šių juridinių asmenų darbuotojai, advokatai ar advokatų padėjėjai (CPK 55 str. 1-2 d.).

5Pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo kreditoriaus Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vardu pasirašė pirmininkas A. B. . Tačiau teismui nėra pateikti įrodymai, patvirtinantys, kad šis asmuo yra Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas ir turi teisę atstovauti kreditorių teisme.

6Kreditorius su tapačiu pareiškimu dėl teismo įsakymo išdavimo skolininko UAB „PRPC“ atžvilgiu kreipiasi jau ketvirtą kartą. Teismas pažymi, kad šis trūkumas pareiškėjui aiškiai buvo įvardintas teismo 2008-11-19 nutartimi, tuo pačiu pagrindu atsisakant priimti pareiškimą. Naujas kreditoriaus kreipimasis, neištaisius teismo nurodytų trūkumų, vertinamas kaip piktnaudžiavimas procesinėmis teisėmis. Atkreiptinas kreditoriaus dėmesys, jog teismas, nustatęs piktnaudžiavimo atvejus, gali paskirti asmeniui iki 20 000 litų baudą (CPK 95 str.).

7Teismas, vadovaudamasis LR CPK 290 str., 291 str.,

Nutarė

8atsisakyti priimti kreditoriaus Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pareiškimą išduoti teismo įsakymą dėl skolos ir delspinigių išieškojimo iš skolininko UAB „PRPC“.

9Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai