Byla B2-4969-560/2017
Dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei Vilniaus triatlono asociacijai priėmimo klausimą

1Vilniaus apygardos teismo teisėjas Dainius Rinkevičius, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs ieškovės UAB „Moblita“ pareiškimo dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei Vilniaus triatlono asociacijai priėmimo klausimą,

Nustatė

2Ieškovė pareiškimu prašo iškelti bankroto bylą atsakovei bei nurodo, kad atsakovė yra skolinga ieškovei 7 453,32 Eur pagal 2015-12-21 negyvenamųjų patalpų nuomos sutartį.

3Pareiškimą atsisakoma priimti.

4Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo (toliau – ĮBĮ) 6 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad kreditorius (kreditoriai) apie savo ketinimą kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo turi pranešti įmonei raštu registruotu laišku arba per kurjerį ar antstolį. Tuo atveju kai vienu iš nurodytų būdų pranešimo įteikti nepavyksta, kreditorius (kreditoriai) turi išsiųsti pranešimą įmonės buveinės adresu. Pranešimas laikomas įteiktu praėjus penkioms dienoms nuo jo išsiuntimo. Pranešime nurodomi įmonės neįvykdyti įsipareigojimai ir įspėjama, kad jeigu jie nebus įvykdyti per šiame pranešime nurodytą laikotarpį, kreditorius (kreditoriai) kreipsis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo įmonei. Įsipareigojimams įvykdyti kreditorius (kreditoriai) nustato ne trumpesnį kaip 30 dienų laikotarpį nuo pranešimo įteikimo dienos. Atlikus įstatyme nurodytus veiksmus ir pasibaigus nustatytam ne mažesniam kaip 30 dienų terminui, skaičiuojamam nuo pranešimo įteikimo, kreditorius įgyja teisę kreiptis su pareiškimu į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo. Kreipdamasis į teismą kreditorius privalo pareiškimo teismui ir pateikimų prie pareiškimo priedų nuorašus pateikti įmonei (ĮBĮ 6 straipsnio 4 dalis).

5Nagrinėjamu atveju ieškovė pateikė teismui duomenis, jog 2017-05-25 registruotu laišku išsiuntė atsakovei pranešimą apie ketinimą kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, 2017-06-30 ieškovės siųstas laiškas grįžo su žyma „neatsiėmė pašte per siuntos saugojimo terminą“, 2017-07-03 ieškovė išsiuntė pranešimą pakartotinai atsakovės buveinės adresu. Ieškovė pareiškime nurodo, jog pastarasis pranešimas atsakovei laikomas įteiktu 2017-07-08 pagal ĮBĮ 6 straipsnio 2 dalies nuostatą, jog pranešimas laikomas įteiktu praėjus penkioms dienoms nuo jo išsiuntimo. Ieškovė kreipėsi į teismą 2017-07-18, t. y. praėjus 15 dienų nuo pakartotinio pranešimo išsiuntimo dienos. Tuo tarpu vadovaujantis anksčiau nurodytu teisiniu reglamentavimu, tik praėjus ne mažiau kaip 30 dienų nuo pranešimo įteikimo, ieškovas gali realizuoti savo teisę kreiptis į teismą. Atsižvelgiant į tai, nagrinėjamu atveju ieškovė galėjo realizuoti savo teisę kreiptis į teismą tik 2017-08-04, t. y. praėjus 35 dienoms po pakartotinio pranešimo išsiuntimo.

6Dėl nurodytų priežasčių teismas sprendžia, kad ieškovė tinkamai nesilaikė ĮBĮ 6 straipsnio 2 dalyje nustatytos išankstinės ginčų dėl bankroto bylos iškėlimo įmonei nagrinėjimo tvarkos, todėl jos pareiškimą atsisakoma priimti Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 137 straipsnio 2 dalies 3 punkto pagrindu.

7Ieškovei išaiškinama, kad teismo atsisakymas priimti ieškinį nurodytu pagrindu nekliudo vėl kreiptis su tuo pačiu ieškiniu, jeigu yra pašalintos arba išnyko aplinkybės, kliudžiusios priimti ieškinį (CPK 137 straipsnio 4 dalis).

8Nutarčiai įsiteisėjus ieškovei grąžintinas 500,00 Eur dydžio žyminis mokestis, sumokėtas pateikiant pareiškimą (CPK 87 straipsnio 1 dalies 3 punktas).

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 2 dalies 3 punktu, 290-291 straipsniais, teismas

Nutarė

10Atsisakyti priimti ieškovės UAB „Moblita“ pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei Vilniaus triatlono asociacijai.

11Išaiškinti ieškovei, jog teismo atsisakymas priimti pareiškimą nurodytu pagrindu nekliudo vėl kreiptis su tuo pačiu pareiškimu, jeigu yra pašalintos arba išnyko aplinkybės, kliudžiusios priimti procesinį dokumentą.

12Įsiteisėjus nutarčiai, grąžinti ieškovei UAB „Moblita“ (į. k. 125735838) 500,00 Eur dydžio žyminį mokestį, sumokėtą 2017 m. liepos 18 d. mokėjimo nurodymu.

13Nutartis per septynias dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui, atskirąjį skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai