Byla 2-4831-570/2012
Dėl vykdomojo rašto išdavimo

1Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėja Rūta Neveckienė,

2sekretoriaujant Sigutei Pranskevičienei,

3dalyvaujant atsakovui R. L.,

4ieškovei R. U. ir institucijai teikiančiai išvadą byloje Marijampolės savivaldybės administracijos socialinių reikalų departamento vaikų teisių apsaugos skyriui nedalyvaujant

5teismo posėdyje išnagrinėjo ieškovės R. U. prašymą dėl vykdomojo rašto išdavimo ir,

Nustatė

6Ieškovė kreipėsi į teismą, prašydama išduoti vykdomąjį raštą civilinėje byloje Nr. 2-3512-570/2012 pagal teismo patvirtintą taikos sutartį tarp ieškovės R. U. ir atsakovo R. L. dėl materialinio išlaikymo vaikams Š. L., gim. ( - ) ir V. L., gim. ( - ) išieškojimo. Savo prašyme nurodė, kad atsakovas 2012-09-17 teismo nutartimi patvirtintos taikos sutarties gera valia nevykdo, išlaikymo vaikams neteikia.

7Ieškovė ir institucija, teikianti išvadą byloje Marijampolės savivaldybės administracijos socialinių reikalų departamento vaikų teisių apsaugos skyrius, būdamos tinkamai informuotos apie teismo posėdžio vietą ir laiką, į teismo posėdį neatvyko, ieškovė pateikė prašymą bylą nagrinėti jai nedalyvaujant, todėl atsakovo sutikimu byla nagrinėjama iš esmės be jų dalyvavimo (CPK 246 str. 2 d., 247 str.)

8Atsakovas su prašymu išduoti vykdomąjį raštą iš esmės sutinka, nurodė, kad teikti materialinio išlaikymo negali dėl savo sunkios materialinės padėties, pajamų ir darbo neturėjimo. Tačiau nori kad vaikams būtų geriau ir jie gautų išlaikymą.

9Prašymas tenkintinas visiškai.

10Sutinkamai su LR CPK 588 str. 1 d., teismo sprendimai ar nutartys yra vykdomi tik po to, kai įsiteisėja. Vykdytinam sprendimui (nagrinėjamu atveju nutarčiai) įsiteisėjus, išieškotojui pagal rašytinį pareiškimą, pirmosios instancijos teismas išduoda vykdomąjį raštą (CPK 646 str. 1 d.)

11Jeigu nevykdoma teismo patvirtinta taikos sutartis, suinteresuota šalis kreipiasi į teismą su prašymu išduoti vykdomąjį raštą. Šis prašymas nagrinėjamas teismo posėdyje, pranešus dalyvaujantiems byloje asmenims, tačiau šių asmenų neatvykimas nekliudo teismui išspręsti vykdomojo rašto išdavimo klausimą.

12Nustatyta, jog 2012-09-17 Marijampolės rajono apylinkės teismo nutartimi buvo patvirtinta taikos sutartis, sudaryta tarp ieškovės R. U. ir atsakovo R. L. dėl materialinio išlaikymo Š. L., gim. ( - ) ir V. L., gim. ( - ) išieškojimo.

13Nutartis yra įsiteisėjusi, todėl turi būti vykdoma. Tačiau ieškovės teigimu ji nevykdoma. Pagrindų pakeisti šalių nustatytą vykdymo tvarką ir sąlygas, teismas nenustatė, todėl ieškovei, kaip įstatyminei vaikų Š. L. ir V. L. atstovei, išduotinas vykdomasis raštas dėl materialinio išlaikymo išieškojimo.

14Atsižvelgiant į tai, kad LR Finansų ir Teisingumo ministrų 2011-11-07 įsakymu Nr. 1R-261/1K-355 nustatyta minimali valstybei priteistina bylinėjimosi išlaidų suma yra 10 litų, šioje byloje susidariusios 3,10 Lt dydžio išlaidos, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu, iš atsakovo valstybei nepriteistinos.

15Vadovaudamasis LR CPK 290, 291, 646 straipsniais, teismas,

Nutarė

16Ieškovės R. U., a.k( - ) gyv. ( - ) prašymą dėl vykdomojo rašto išdavimo tenkinti visiškai.

17Išduoti ieškovei R. U. vykdomąjį raštą dėl materialinio išlaikymo iš atsakovo R. L., a.k( - ) buvimo vieta ( - ) vaikams Š. L., gim. ( - ), ir dukrai V. L., gim. ( - ) išieškojimo.

18Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai
Ryšiai