Byla eB2-2409-273/2016
Dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Dvynukės ir Ko“

1Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Izolda Nėnienė teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno skyriaus pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Dvynukės ir Ko“,

Nustatė

2Ieškovas Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno skyrius kreipėsi į teismą prašydamas iškelti bankroto bylą atsakovei UAB „Dvynukės ir Ko“ dėl nemokumo. Pareiškime nurodė, kad atsakovė valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui skolinga 5 029,34 Eur, atsakovė negali vykdyti privalomųjų mokėjimų, negali vykdyti prievolių kitiems kreditoriams.

3Atsakovė atsiliepimo nepateikė, jai siųsti procesiniai dokumentai grąžinti teismui neįteikti.

4Pareiškimas dėl bankroto bylos iškėlimo tenkintinas.

5Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 7 dalyje nurodoma, kad bankroto byla iškeliama, jei yra bent viena iš šių sąlygų: 1) įmonė yra nemoki arba įmonė vėluoja išmokėti darbuotojui (darbuotojams) darbo užmokestį ir su darbo santykiais susijusias išmokas; 2) įmonė viešai paskelbė arba kitaip pranešė kreditoriui (kreditoriams), kad negali arba neketina vykdyti įsipareigojimų. Įmonių bankroto įstatymo 2 straipsnio 8 dalyje įmonės nemokumas apibrėžiamas kaip įmonės būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos, neatlikti darbai ir kt.) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės. Taigi, įmonei bankroto byla dėl nemokumo gali būti keliama kai vienu metu yra dvi sąlygos: 1) įmonė negali atsiskaityti su kreditoriais; 2) pradelstų įmonės įsipareigojimų (skolų) suma viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės.

6Įmonių bankroto įstatymo (toliau – ĮBĮ) 2 straipsnio 8 dalyje reglamentuota, kad įmonės nemokumas – įmonės būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos, neatlikti darbai ir kt.) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės.

7Juridinių asmenų registro duomenimis nustatyta, kad UAB „Dvynukės ir Ko“ įregistruota 1996 m. kovo 18 d. UAB „Dvynukės ir Ko“ Juridinių asmenų registrui finansinės atskaitomybės duomenų neteikia nuo 2009 m. 2008 m. finansinės atskaitomybės duomenimis, UAB „Dvynukės ir Ko“ turto turėjo už 156 645 Lt, kur ilgalaikio turto buvo už 5 571 Lt, įsipareigojimai kreditoriams sudarė 183 679 Lt, iš jų 183 679 Lt mokėtinos sumos kreditoriams per vienerius metus. 2008 m. įmonė veikė nuostolingai, turėjo 3 298 Lt nuostolių. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacinės sistemos duomenimis iki 2016 m. rugsėjo 7 d. UAB „Dvynukės ir Ko“ yra skolinga valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui 5 029,34 Eur, įmonėje apdraustųjų asmenų socialiniu draudimu nėra. Kauno apskrities VMI pateikė informaciją, kad atsakovė 2016 m. rugpjūčio 17 d. skolinga valstybės ir savivaldybės biudžetams nėra skolinga, tačiau metinių pelno mokesčių deklaracijų ir Ataskaitų apie kontroliuojamus ir kontroliuojančius vienetus bei asmenis nėra pateikusi už 2011-2015 m. Byloje pateikti antstolės R. S. išieškojimo negalimumo aktai patvirtina, kad ieškovo skola neišieškota, nes atsakovė neturi turto, areštuotose sąskaitose lėšų nėra. Nekilnojamojo registro duomenimis nustatyta, kad UAB „Dvynukės ir Ko“ registruoto nekilnojamojo turto savo vardu neturi. UAB „Dvynukės ir Ko“ neturi savo vardu registruotų transporto priemonių.

8Įvertinus visus byloje esančius duomenis, darytina išvada, kad atsakovė UAB „Dvynukės ir Ko“, nevykdo įsipareigojimų, nemoka mokesčių valstybei, duomenų apie realią įmonės turtinę ir finansinę padėtį teismas neturi, tačiau byloje surinkti duomenys patvirtina, jog tokia UAB „Dvynukės ir Ko“ būsena atitinka ĮBĮ 2 straipsnio 8 dalyje reglamentuotą įmonės nemokumo sąvoką. Įvertinus nustatytas aplinkybes, konstatuotina, kad atsakovė yra nemoki ir jai keltina bankroto byla ĮBĮ 9 straipsnio 7 dalies 1 punkto pagrindu.

9UAB „Dvynukės ir Ko“ administratoriumi skirtinas MB „Alba prima“ , kurio kandidatūra atrinkta naudojantis Bankroto administratorių atrankos kompiuterine programa (ĮBĮ 11 straipsnio 2 dalis, 4 dalis).

10Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 1, 2, 4, 6 ir 7 dalimis, teismas

Nutarė

11Iškelti uždarajai akcinei bendrovei „Dvynukės ir Ko“ (įmonės kodas 134695289, reg. adresas Kauno m. sav. Kauno m. Šiaurės pr. 19-35) bankroto bylą.

12Paskirti uždarosios akcinės bendrovės „Dvynukės ir Ko“ administratoriumi mažąją bendriją „Alba prima“ (paslaugas teikiančių asmenų sąrašo Nr. B-JA315).

13Nustatyti 40 dienų terminą uždarosios akcinės bendrovės „Dvynukės ir Ko“ kreditorių finansiniams reikalavimams pareikšti nuo teismo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos.

14Nustatyti, kad uždarosios akcinės bendrovės „Dvynukės ir Ko“ valdymo organai ne vėliau kaip per 10 dienų nuo šios nutarties įsiteisėjimo dienos privalo perduoti administratoriui įmonės turtą pagal balansą, sudarytą nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos duomenimis, ir visus dokumentus.

15Apie bankroto bylos iškėlimą nedelsiant pranešti juridinių asmenų registrui, Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, ieškovui, atsakovei ir administratoriui.

16Pavesti administratoriui atlikti kitus Įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 4 dalies 3 punkte, 7 dalies 8 punkte nustatytus veiksmus bei pavesti sušaukti pirmąjį kreditorių susirinkimą Įmonių bankroto įstatymo 22 straipsnio 1 dalyje nustatytu terminu.

17Nutartis dalyje dėl bankroto bylos iškėlimo per 10 dienų nuo jos priėmimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai