Byla B2-1113-440/2014
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Vilija Valantienė, rašytinio proceso tvarka civilinėje byloje pagal ieškovės – kreditorės uždarosios akcinės bendrovės „SERPANTINAS“ pareiškimą atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Aremikas“ dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

2Ieškovė uždaroji akcinė bendrovė (toliau – UAB) „SERPANTINAS“ kreipėsi į teismą, prašydama iškelti atsakovei UAB „Aremikas“, juridinio asmens kodas 167344696, buveinės adresas Ventos g. 8G, Mažeikiai, bankroto bylą. Ieškovės pareiškimas priimtas. Atsakovei išsiųsti pareiškimo ir priedų kopijos. Atsakovė įpareigota pateikti Šiaulių apygardos teismui atsiliepimą dėl ieškovės - kreditoriaus UAB „SERPANTINAS“ reikalavimo ir dokumentus, nurodytus Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 1 dalyje.

32014-10-29 teisme gautas ieškovės - kreditoriaus UAB „SERPANTINAS“ pranešimas dėl ieškinio atsisakymo. Ieškovas prašyme nurodė, kad atsisako ieškinio civilinėje byloje, kadangi atsakovė su ieškove pilnai atsiskaitė. Ieškovė patvirtino, kad jai yra žinomos visos atsisakymo nuo ieškinio teisinės pasekmės.

4Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau - LR CPK) 140 straipsnio 1 dalis numato, kad bet kurioje proceso stadijoje ieškovas, kreipęsis į teismą, turi teisę raštu ar žodžiu pareikšti teismui, kad jis atsisako ieškinio. Ieškovo rašytinis pareiškimas dėl ieškinio atsisakymo pridedamas prie bylos, o žodinis pareiškimas įrašomas į teismo posėdžio protokolą. Teismas priima nutartį priimti ieškinio atsisakymą ir nutraukia bylą. Rašytiniame pareiškime dėl ieškinio atsisakymo turi būti nurodyta, kad asmeniui yra žinomos ieškinio atsisakymo pasekmės.

5Atsižvelgiant į byloje esančius duomenis, ieškovės poziciją dėl ieškinio atsisakymo, atsisakymas nuo pareikšto ieškinio priimtinas. Civilinė byla nutrauktina (LR CPK 140 straipsnio 1 dalis, 293 straipsnio1dalies 4 punktas).

6Vadovaujantis LR CPK 294 straipsnio 2 dalimi bylą nutrauktus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

7Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 140 straipsnio 1 dalimi, 293 straipsnio 1 dalies 4 punktu, 294 straipsnio 2 dalimi,

Nutarė

8Priimti ieškovės - kreditoriaus uždarosios akcinės bendrovės „SERPANTINAS“ ieškinio atsisakymą dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Aremikas“, juridinio asmens kodas 167344696, buveinės adresas Ventos g. 8G, Mažeikiai.

9Civilinę bylą pagal ieškovės - kreditoriaus uždarosios akcinės bendrovės „SERPANTINAS“ ieškinį dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Aremikas“, juridinio asmens kodas 167344696, buveinės adresas Ventos g. 8G, Mažeikiai, nutraukti.

10Bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

11Nutartis per septynias dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui.

12Nutarties patvirtintas kopijas išsiųsti šalims.

Proceso dalyviai