Byla 2-1878-538/2011
Dėl skolos priteisimo, trečiasis asmuo BUAB „Pamario kiras“

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Almantas Padvelskis, rašytinio proceso tvarka susipažinęs su šalių procesiniais dokumentais civilinėje byloje pagal ieškovės AB DnB NORD bankas ieškinį atsakovui Š. S. dėl skolos priteisimo, trečiasis asmuo BUAB „Pamario kiras“,

Nustatė

2Klaipėdos apygardos teismas 2011-03-21 nutartimi atsisakė priimti ieškovės AB „DnB NORD bankas ieškinį ir nurodė, jog byla teisminga atsakovo gyvenamosios vietos apylinkės teismui, tačiau Palangos miesto apylinkės teismas 2011-06-02 nutartimi civilinę bylą perdavė nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

3Atsižvelgiant į tai, kad Klaipėdos apygardos teismas jau buvo priėmęs nutartį dėl teismingumo, tai Palangos miesto apylinkės teismas neturėjo pagrindo dar kartą vadovaudamasis CPK 34 str. 2 d. 4 p. perduoti bylą nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

4CPK 36 str. 1 d. nustatyta, kad kiekvieną bylą, iš vieno teismo perduotą kitam šio Kodekso 34, 35 straipsniuose nustatyta tvarka, turi besąlygiškai priimti savo žinion tas teismas, kuriam ji perduota, ir jokie ginčai dėl to tarp teismų neleidžiami. Tačiau, jeigu byla aukštesnės pakopos teismui, vadovaujantis šio Kodekso 34 straipsnio 2 dalies 4 punktu, perduodama neteisėtai, tai konstatavęs aukštesnės pakopos teismas nutartimi bylą grąžina nagrinėti pagal teismingumą. Ši nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

5Esant šių aplinkybių visetui bylą grąžintina nagrinėti pagal teismingumą Palangos miesto apylinkės teismui.

6Vadovaudamasis LR civilinio proceso kodekso 290–-291 straipsniais, teismas

Nutarė

7civilinę bylą pagal ieškovės DnB NORD bankas ieškinį atsakovui Š. S. dėl skolos priteisimo pagal teismingumą perduoti Palangos miesto apylinkės teismui.

8Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai