Byla 2-4406-302/2012
Dėl atsakovo priimto sprendimo atmesti tiekėją kaip neatitinkantį viešojo pirkimo konkurso sąlygų ir pripažinimo ieškovo pasiūlymo atitinkančiu konkurso minimalius kvalifikacinius reikalavimus

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Romualda Janovičienė,

2sekretoriaujant Rūtai Miltinytei,

3dalyvaujant ieškovo atstovams advokato padėjėjai Birutei Krapavickaitei, Viktor Abaškin,

4atsakovo atstovams advokatui Mindaugui Paukštei, Vytautui Petkūnui,

5viešame teismo posėdyje išnagrinėjusi ieškovo UAB „Visagino tiekimas ir statyba“ ieškinį atsakovui Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centrui dėl atsakovo priimto sprendimo atmesti tiekėją kaip neatitinkantį viešojo pirkimo konkurso sąlygų ir pripažinimo ieškovo pasiūlymo atitinkančiu konkurso minimalius kvalifikacinius reikalavimus,

Nustatė

6Vilniaus apygardos teisme priimtas ieškovo UAB „Visagino tiekimas ir statyba“ ieškinys atsakovui Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centrui, kuriuo prašoma pakeisti atsakovo viešųjų pirkimų komisijos 2012-03-26 sprendimą Nr. 1ESF2-40 bei 2012-04-02 išvadą su priimtu patikslintu sprendimu „atmesti tiekėją kaip neatitinkantį konkurso sąlygų 15.7, 15.10 p. reikalavimų“ ir pripažinti ieškovo pasiūlymą atitinkančiu konkurso minimalius kvalifikacinius reikalavimus.

7Parengiamojo teismo posėdžio metu ieškovas pareiškė, kad atsiima ieškinį, prašė grąžinti sumokėtą žyminį mokestį.

8Atsakovas su ieškinio atsiėmimu sutiko.

9CPK 139 str. 1 d. nurodyta, kad ieškovas tol, kol teismas neišsiuntė ieškinio kopijos atsakovui, turi teisę atsiimti pareikštą ieškinį. Vėliau ieškinį atsiimti galima tik turint atsakovo sutikimą ir ne vėliau kaip iki pirmosios instancijos teismo sprendimo priėmimo.

10Teismas, atsižvelgdamas į tai, kad ieškovas parengiamojo teismo posėdžio metu pareiškė, kad atsiima ieškinį, o atsakovas sutiko su ieškinio atsiėmimu, sprendžia, kad yra pagrindas tenkinti prašymą, ieškinys paliktinas nenagrinėtu (CPK 139 str. 2 d.).

11Tenkintinas ieškovo prašymas grąžinti jam visą sumokėtą 1 000 Lt žyminį mokestį, kadangi ieškinys atsiimtas iki bylos nagrinėjimo iš esmės pradžios (b.l. 9) (CPK 87 str. 1 d. 2 p.).

12Šalims susitarus dėl bylinėjimosi išlaidų atlyginimo ir neprašant teismo jų priteisti, teismas dėl bylinėjimosi išlaidų paskirstymo nepasisako (CPK 88 str. 1 d. 6 p., 270 str. 5 d. 3 p.).

13Teismas, vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 100, 139 str. 1 d., 290-291 str.

Nutarė

14ieškovo UAB „Visagino tiekimas ir statyba“ ieškinį atsakovui Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centrui dėl atsakovo priimto sprendimo atmesti tiekėją kaip neatitinkantį viešojo pirkimo konkurso sąlygų ir pripažinimo ieškovo pasiūlymo atitinkančiu konkurso minimalius kvalifikacinius reikalavimus palikti nenagrinėtą.

15Grąžinti ieškovui UAB „Visagino tiekimas ir statyba“, į.k. 155449725, buveinės adresas Parko g. 14, Visaginas, 1 000 Lt sumokėto žyminio mokesčio 2012-04-11 mokėjimo nurodymu Nr. 274 iš valstybės biudžeto.

16Nutartis dalyje dėl žyminio mokesčio grąžinimo gali būti skundžiama ieškovo atskiruoju skundu per 7 dienas nuo jos priėmimo dienos Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai