Byla Iv-2705-208/2012
Dėl žalos priteisimo

1Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Donatas Vansevičius, susipažinęs su O. V. skundu dėl žalos priteisimo,

Nustatė

2teisme 2012-03-22 gautas O. V. skundas, kuriame prašoma priteisti iš Alytaus apskrities ligoninės 50 000 Lt neturtinės žalos ir 4 466,15 Lt turtinės žalos.

3Skundą atsisakytina priimti.

4Pagal Administracinių bylų teisenos įstatymo 3 str. 1 d. administracinis teismas sprendžia ginčus dėl teisės viešojo administravimo srityje. Administraciniai teismai nesprendžia bylų, kurios priskirtos bendrosios kompetencijos teismams (Administracinių bylų teisenos įstatymo 16 str. 1 d.).

5Administracinių bylų teisenos įstatymo 2 str. 17 d. numatyta, kad administraciniai ginčai – asmenų konfliktai su viešojo administravimo subjektais arba konfliktai tarp nepavaldžių vienas kitam viešojo administravimo subjektų. Prie administracinių ginčų priskiriami ir tarnautojų ginčai su administracija, taip pat rinkimų ginčai.

6Pažymėtina, kad atsakovas Alytaus apskrities ligoninė yra ne administravimo subjektai, todėl ginčas nėra administracinio pobūdžio, todėl nenagrinėtinas administraciniame teisme, o teismingas bendrosios kompetencijos teismui. Iš kartu su skundu pateiktų dokumentų matyti, kad ginčo teismingumas pareiškėjai buvo išaiškintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos 2012-02-23 sprendimo Nr. 56-20 pabaigoje.

7Vadovaudamasis Administracinių bylų teisenos įstatymo 37 str. 2 d. 2 p., teisėjas

Nutarė

8atsisakyti priimti O. V. skundą.

9Išaiškinti, kad ieškinys gali būti paduotas bendrosios kompetencijos teismui.

10Nutarčiai įsiteisėjus, skundą su priedais grąžinti pareiškėjai.

11Dėl nutarties per 7 dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos gali būti paduotas atskirasis skundas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui per Vilniaus apygardos administracinį teismą.

Proceso dalyviai