Byla e2VP-814-780/2016
Dėl teisių perėmimo

1Lazdijų rajono apylinkės teismo teisėjas Ramūnas Šarka, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs pareiškėjos „PlusPlus Capital“ AS, atstovaujamos „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialo, prašymą dėl teisių perėmimo,

Nustatė

2Pareiškėja prašo civilinėje byloje Nr. e2-239-780/2016 ieškovės „Swedbank“, AB teisių perėmėja pripažinti „PlusPlus Capital“ AS. Nurodo, kad 2016-08-03 reikalavimo perleidimo sutartimi „Swedbank“, AB perleido kreditorinio reikalavimo teises į M. B. skolą „PlusPlus Baltic“ OU, Lietuvoje veikiančiai per „PlusPlus Baltic“ OU filialą, 2016-08-05 reikalavimo perleidimo sutartimi „PlusPlus Baltic“ OU perleido kreditorinio reikalavimo teises į minėtą įsiskolinimą „PlusPlus Capital“ AS, Lietuvoje atstovaujamai „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialo.

3Prašymas tenkintinas.

4Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 48 straipsnio 1 dalis numato, jog procesinis teisių perėmimas galimas bet kurioje proceso stadijoje. Kadangi procesinis teisių perėmimas šiuo atveju taikomas civilinėje byloje, kurioje galutinis sprendimas yra įsiteisėjęs ir jo pagrindu jau yra išduotas vykdomasis raštas, taikomos CPK VI dalies, reglamentuojančios vykdymo procesą nuostatos. CPK 596 str. 1 d. numato, kad pirmos instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką, jeigu fizinis asmuo miršta, jeigu reorganizuojamas ar likviduojamas juridinis asmuo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju, kitais įstatymo numatytais atvejais

5Iš teismui pateiktų duomenų matyti, kad „Swedbank“, AB 2016-05-26 išduotas vykdomasis raštas Nr. e2-239-780/2016 dėl skolos išieškojimo iš skolininko M. B. išieškotojo „Swedbank“, AB naudai. „Swedbank“, AB perleido savo reikalavimo teises į M. B. skolą „PlusPlus Baltic“ OU, Lietuvoje veikiančiai per „PlusPlus Baltic“ OU filialą, o „PlusPlus Baltic“ OU perleido kreditorinio reikalavimo teises į minėtą įsiskolinimą „PlusPlus Capital“ AS, Lietuvoje atstovaujamai „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialo.

6Pareiškėjos prašymas pagal savo turinį ir anksčiau išdėstytas aplinkybes laikytinas prašymu pakeisti išieškotoją, todėl tenkintinas pradinį išieškotoją „Swedbank“, AB pakeičiant nauju išieškotoju „PlusPlus Capital“ AS.

7Pažymėtina, kad visi veiksmai, atlikti iki įstojimo į vykdymo procesą, teisių perėmėjui privalomi tiek, kiek jie buvo privalomi anksčiau procese dalyvavusiam asmeniui (CPK 596 str. 2 d.).

8Remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis CPK 290 str., 291 str., 593 str., 596 str., teismas

Nutarė

9Prašymą tenkinti.

10Vykdymo procese pagal Lazdijų rajono apylinkės teismo išduotą vykdomąjį raštą Nr. e2-239-780/2016 pradinį išieškotoją „Swedbank“, AB, įmonės kodas 112029651, pakeisti nauju išieškotoju „PlusPlus Capital“ AS, įmonės kodas 11919806.

11Dėl nutarties per septynias dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti duodamas atskirasis skundas Kauno apygardos teismui per Lazdijų rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai