Byla 2-734-399/2012
Dėl fizinio asmens pripažinimo neveiksniu

1Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėja Janina Zaržeckienė sekretoriaujant J.Petraitienei, dalyvaujant suinteresuotam asmeniui R. R. ir suinteresuoto asmens Marijampolės savivaldybės socialinės paramos skyriaus atstovei Laimai Žigienei teismo posėdyje nagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjos Z. R. pareiškimą suinteresuotiems asmenims Marijampolės savivaldybės administracijos socialinės paramos skyriui, S. R., R. R., G. R., Vytautui A. R. dėl fizinio asmens pripažinimo neveiksniu ir

Nustatė

2Pareiškėja pateikusi pareiškimą dėl pripažinimo neveiksniu sutuoktinio Vytauto A. R., kuris iškėlus bylą ir atlikus ekspertizę mirė, o būtent mirė 2012-06-20. Asmens veiksnumas neatsiejamai susijęs su pačiu asmeniu (LR CK 2.5 str.) ir teisių perėmimas šioje dalyje negalimas, todėl mirus asmeniui, kuris buvo vienas iš bylos dalyvaujančių asmenų ir kurį buvo prašoma pripažinti neveiksniu, nustačius, kad teisių perėmimas dalyje veiksnumo negalimas, byla nutraukiama (LR CPK 293 str. 7 p.).

3Vadovaujantis išdėstytu ir LR CPK 293 str. 7 p., 294 str., 295 str. teismas

Nutarė

4Civilinę bylą, dėl pripažinimo neveiksniu Vytauto A. R., asmens kodas ( - ) mirusio 2012-06-20, nutraukti.

5Išaiškinti suinteresuotiems asmenims, kad bylą nutraukus vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

6Nutarties kopiją siųsti pareiškėjai ir suinteresuotiems asmenims, nedalyvavusiems teismo posėdyje.

7Nutartis per 7-ias dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu per Marijampolės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai