Byla eB2-1721-657/2016
Dėl bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Germus“ pabaigos

1Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Žibutė Budžienė,

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą dėl bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Germus“ pabaigos,

Nustatė

3Bankrutavusios UAB „Germus“ administratorius teismui pateikė prašymą priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos, prašo bylą nagrinėti rašytinio proceso tvarka.

4Civilinio proceso kodekso 235 straipsnio 6 dalis numato, kad byla gali būti nagrinėjama rašytinio proceso tvarka, kai viena proceso šalis pareiškia prašymą bylą nagrinėti rašytinio proceso tvarka, o kita šalis per teismo nustatytą terminą nepareiškia prieštaravimo dėl tokio bylos nagrinėjimo.

5Apie teismo posėdžio datą, laiką, vietą ir teismo sudėtį buvo paskelbta specialiame interneto tinklalapyje (CPK 133 str. 3 d.). Teismas nustatė, kad BUAB „Germus“ kreditoriai turi teisę iki teismo posėdžio pradžios pareikšti prieštaravimus dėl bylos nagrinėjimo rašytinio proceso tvarka. Prieštaravimų dėl bylos nagrinėjimo rašytinio proceso tvarka negauta, todėl byla nagrinėtina rašytinio proceso tvarka.

6Prašymas dėl įmonės pabaigos tenkintinas.

7Kauno apygardos teismo 2016 m. gegužės 24 d. nutartimi UAB „Germus“ iškelta bankroto byla, administratoriumi paskirta UAB „Vermosa“. 2016 m. rugsėjo 13 d. nutartimi BUAB „Germus“ pripažinta bankrutavusia ir likviduojama.

8Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalyje numatyta, kad po to, kai administratorius pateikia šio įstatymo 31 straipsnio 8 punkte nustatytus dokumentus ir Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

9Iš teismui pateikto Likvidavimo akto nustatyta, kad bankroto proceso eigoje buvo gauta ir išmokėta 220,11 Eur pajamų iš Garantinio fondo. Nepatenkinti kreditorių finansiniai reikalavimai sudaro 34 159,66 Eur sumą. BUAB „Germus“ turto ir piniginių lėšų neturi, šią aplinkybę patvirtina BUAB „Germus“ 2016 m. spalio 10 d. Likvidacinis balansas. Iš nurodytų aplinkybių spręstina, kad patenkinti likusius kreditorių finansinius reikalavimus nėra galimybių. Teismų informacinės sistemos LITEKO duomenimis teisminių ginčų, kuriuose BUAB „Germus“ būtų dalyvaujančiu byloje asmeniu, nėra. Iš bylos duomenų spręstina, kad nurašyto, grąžinto ar perduoto turto nebuvo. Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento 2016 m. birželio 12 d. pažyma Nr. MRPŽ–40 rodo, kad BUAB „Germus“ su departamentu yra atsiskaičiusi.

10Atsižvelgęs į nustatytas aplinkybes, teismas sprendžia, kad yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos (ĮBĮ 32 str. 4 d.).

11Vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 259, 260, 270 ir 279 straipsniais, teismas

Nutarė

12Pripažinti uždarosios akcinės bendrovės „Germus“ (juridinio asmens kodas 302623305, buveinės adresas Draugystės g. 21b-11, Marijampolė) veiklą pasibaigusia, likvidavus ją dėl bankroto.

13Įpareigoti administratorių atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

14Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai