Byla eL2-10283-984/2018
Dėl priteistos skolos mokėjimo išdėstymo, civilinėje byloje pagal kreditorėsuždarosios akcinės bendrovės (toliau – UAB) ,,Ecoservice” pareiškimą dėl skolos priteisimo iš D. L

1Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmų teisėja Asta Katinienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo D. L. prašymą dėl priteistos skolos mokėjimo išdėstymo, civilinėje byloje pagal kreditorėsuždarosios akcinės bendrovės (toliau – UAB) ,,Ecoservice” pareiškimą dėl skolos priteisimo iš D. L., ir

Nustatė

2Vilniaus regiono apylinkės teismas 2018m. rugpjūčio 10 d. įsakymu, priimtu civilinėje byloje Nr. eL2-10283-984/2018, priteisė iš skolininkės D. L. kreditoreiUAB ,,Ecoservice”398,76 Eur skolą, 5 proc. dydžio metines procesines palūkanas ir 38 Eur bylinėjimosi išlaidas.

3D. L. kreipėsi į teismą, prašydama išdėstyti jai priteistos skolos mokėjimą dalimis, mokant po 30 Eur per mėnesį. Nurodė, kad dirba pagal verslo liudijimą ir gauna 208,79 Eur pajamų, todėl neturi galimybės iš karto sumokėti visą priteistą sumą.

4Kreditorė atsiliepimonepateikė.

5Prašymas tenkintinas

6Teismas turi teisę dalyvaujančių byloje asmenų prašymu ar savo iniciatyva, atsižvelgdamas į turtinę abiejų šalių padėtį ar kitas aplinkybes, sprendimo įvykdymą atidėti ar išdėstyti, taip pat pakeisti sprendimo vykdymo tvarką (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – ir CPK) 284 straipsnio 1 dalis). Sprendžiant klausimą dėl teismo sprendimo vykdymo išdėstymo, itin svarbus yra abiejų šalių lygiateisiškumo principo įgyvendinimas (Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 1.2 straipsnio 1 dalis). Sprendimo vykdymo išdėstymas visada turi būti siejamas tiek su skolininko, tiek su kreditoriaus interesais. Nė vienu atveju negalima pernelyg daug nukrypti nuo bylos šalių interesų pusiausvyros, teisėtų lūkesčių, lygiateisiškumo principo (CPK 17 straipsnis).

7Byloje nustatyta, kad Vilniaus regiono apylinkės teismas 2018 m. rugpjūčio 10 d. įsakymu, priimtu civilinėje byloje Nr. eL2-10283-984/2018, priteisė iš skolininkės D. L. kreditorei UAB ,,Ecoservice” 398,76 Eur skolą, 5 proc. dydžio metines procesines palūkanas ir 38 Eur bylinėjimosi išlaidas.Sodros duomenimis, skolininkė verčiasi individualia veikla, pagal verslo liudijimą. Iš skolininkės pateikto 2018 m. rugpjūčio 31 d. prekių (paslaugų)pirkimo-pardavimo kvito matyti, kad ji gavo 208,79 Eur pajamų. Priteistos sumos mokėjimo išdėstymas yra reikšmingas skolininkei kaip fiziniam asmeniui, nes taip jai sudaroma galimybė grąžinti kreditorei skolą atitinkamomis pinigų sumomis. Kreditorei skolos mokėjimo išdėstymas neturėtų sukelti didelių neigiamų pasekmių, nes skolą ji atgaus laipsniškai per ilgesnį laiko tarpą.

8D. L. prašo išdėstyti jai priteistos skolos mokėjimą dalimis, mokant po 30Eur per mėnesį. Kreditorėatsiliepimo šiuo klausimu nepateikė.Teismas, įvertinęs skolininkės prašymą, atsižvelgdamas į kreditorės interesus ir teisėtus lūkesčius, sprendžia, kad teismo įsakymoįvykdymo išdėstymas, pagal skolininkės prašymą, atitiktų teisingumo, protingumo ir lygiateisiškumo principus bei nepažeis kreditorės interesų, kadangi skola kreditorei bus sumokėta, tačiau per ilgesnį laikotarpį(CPK 284 straipsnis). Teismas taip pat atkreipia dėmesį, kad skolininkei neturint galimybės iš karto sumokėti visos skolos ir ją išieškant priverstinai, kreditoriui nebūtų išieškoma skola didesnėmis dalimis.

9Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 291, 292 straipsniais,

Nutarė

10Skolininkės D. L. prašymą tenkinti.

11Išdėstyti Vilniaus regiono apylinkės teismo 2018 m. rugpjūčio 10 d. įsakymu, priimtu civilinėje byloje Nr. eL2-10283-984/2018, iš D. L. kreditoreiUAB ,,Ecoservice” priteistos skolos mokėjimą dalimis, 2018 m. spalio mėn. – 2019 m. lapkričio mėn. mokant po 30 Eur per mėnesį, 2019 m. gruodžio mėnesį – 16,76 Eur.

12Nutartis gali būti skundžiama atskiruoju skundu per 7 dienas nuo jos gavimo dienos Vilniaus apygardos teismui per nutartį priėmusį teismą.

Proceso dalyviai