Byla 2-821-82/2011
Dėl motinos valdžios neterminuoto apribojimo, globos nustatymo, turto administratoriaus skyrimo, vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo vaikui priteisimo

1Utenos rajono apylinkės teismo teisėjas Eduardas Meidus, sekretoriaujant Daivai Savickienei, dalyvaujant ieškovui Utenos rajono apylinkės prokuratūros atstovei prokurorei Aušrai Gylytei, trečiajam asmeniui J. J., institucijos, teikiančios išvadą, atstovui B. V., nedalyvaujant atsakovei G. J., uždarame teismo posėdyje, išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovo Utenos rajono apylinkės prokuratūros prokurorės Aušros Gylytės ieškinį atsakovei G. J., tretysis asmuo J. J., institucija, teikianti išvadą, Utenos raj. savivaldybės administracijos vaikų teisių apsaugos skyrius, dėl motinos valdžios neterminuoto apribojimo, globos nustatymo, turto administratoriaus skyrimo, vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo vaikui priteisimo,

Nustatė

2Ieškovo Utenos rajono apylinkės prokuratūros atstovė prokurorė A. Gylytė prašė teismą neterminuotai apriboti motinos valdžią G. J. jos nepilnametės dukters P. A. J., gim. ( - ), atžvilgiu, nustatyti nepilnamečiam vaikui globą, jos globėja ir turto administratore skirti J. J., o vaiko gyvenamąją vietą nustatyti pas J. J., priteisti išlaikymą vaikui iš atsakovės nuo 2011-04-11 po 130 Lt kas mėnesį iki vaiko pilnametystės ir paaiškino, kad atsakovė visai nesirūpina savo vaiku, jo neprižiūri, neteikia jam išlaikymo, vaiką išlaiko, jį prižiūri, juo rūpinasi tik J. J..

3Tretysis asmuo J. J. paaiškino, kad vaiko motina dukra nesirūpina, neteikia jai išlaikymo. Ji vaiką išlaiko, juo rūpinasi, jį prižiūri, auklėja. Ji sutinka, kad būtų paskirta vaiko globėja, turto administratore ir kad vaiko gyvenamoji vieta būtų nustatyta pas ją.

4Ieškovo ieškinys tenkintinas. Iš šalių paaiškinimų, byloje pateiktų įrodymų matyti, kad Patricija A. J., gim. ( - ) gyvena pas senelę J. J., kur yra sudarytos geros sąlygos vaiko sveikatai, augimui ir vystymuisi. Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2011-04-12 įsakymu Nr. AĮ-322 likusiam be tėvų globos vaikui P. A. J., gim. ( - ), nustatyta laikinoji globa, vaiko globėja paskirta J. J., vaiko gyvenamoji vieta nustatyta pas J. J.. Atsakovė G. J. savo vaiko neprižiūri, juo nesirūpina, jo neišlaiko. Atsakovė vengia atlikti savo pareigas auklėti savo vaiką, jį prižiūrėti, teikti jam išlaikymą. Iš vaikų teisių apsaugos skyriaus išvados matyti, kad jie laiko tikslingu neterminuotai apriboti motinos G. J. valdžią vaiko atžvilgiu ir nurodo, kad atsakovė visai nesirūpina savo vaiku. Iš pateiktų įrodymų matyti, kad atsakovė vengia atlikti pareigą auklėti savo vaiką, juo rūpintis, jį išlaikyti. Atsakovė piktnaudžiauja motinos valdžia, visiškai nesirūpina savo vaiku ir nėra duomenų, kad padėtis gali pasikeisti. Todėl atsakovės, kaip motinos valdžia jos vaiko atžvilgiu neterminuotai apribotina (LR CK 3.180 str.). Vadovaujantis LR CK 3.183 str. 4 d. vaikui P. A. J., gim. ( - ), nustatytina globa ir jos globėja ir turto administratore paskirtina J. J., o vaiko gyvenamoji vieta nustatytina pas J. J.. Priteistinas išlaikymas vaikui iš atsakovės po 130 Lt kas mėnesį nuo 2011-04-11, šią sumą indeksuojant Vyriausybės nustatyta tvarka, atsižvelgiant į infliaciją (3.192 str., 3.196 str. ).

5Vadovaudamasis išdėstytu ir LR CPK 259 str., 268 str., 406 str. teismas

Nutarė

6Ieškovo ieškinį patenkinti.

7Neterminuotai apriboti motinos valdžią G. J., a.k. ( - ) gyv. ( - ), jos nepilnametės dukters P. A. J., gim. ( - ), a.k. ( - ) atžvilgiu.

8Nustatyti P. A. J., gim. ( - ), globą ir jos globėja ir turto administratore paskirti J. J., a.k. ( - ) gyv. ( - ).

9Nustatyti P. A. J. gyvenamąją vietą pas J. J., a.k. ( - ) gyv. ( - ).

10Priteisti iš G. J., a.k. ( - ) gyv. ( - ), išlaikymą dukrai P. A. J., a.k. ( - ), gim. ( - ), atstovaujamai J. J., a.k. ( - ) po 130 Lt kas mėnesį, bet ne mažiau kaip po 1 MGL mokamomis periodinėmis išmokomis, išlaikymo sumą indeksuojant LR Vyriausybės nustatyta tvarka, atsižvelgiant į infliaciją. Alimentų kas mėnesį po 130 Lt išieškojimą Patricijai A. J. iš G. J. pradėti nuo 2011-04-11 ir tęsti iki vaiko pilnametystės.

11Priteisti iš atsakovės G. J., a.k. ( - ) valstybei 46,80 Lt žyminio mokesčio.

12Sprendimo dalį dėl alimentų išieškojimo vykdyti skubiai.

13Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Panevėžio apygardos teismui per Utenos rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai