Byla 2-1975-265/2009
Dėl valstybinės žemės nuomos sutarties nutraukimo priėmimo klausimą

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Alvydas Žerlauskas, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs ieškovo K. P. ieškinio dėl valstybinės žemės nuomos sutarties nutraukimo priėmimo klausimą,

Nustatė

2ieškovas kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydamas nutraukti prieš terminą su atsakove UAB „Karolinos turas“ 1995-02-06 sudarytą valstybinės žemės nuomos ne žemės ūkio veiklai sutartį Nr. N25/95-0233 ir priteisti ieškovo turėtas bylinėjimosi išlaidas.

3Atsisakytina priimti ieškinį (LR CPK 137 str. 2 d. 2 p.).

4Pagal CPK 27 str. 1 p. apygardos teismai, kaip pirmosios instancijos teismai, nagrinėja civilines bylas, kuriose ieškinio suma didesnė kaip vienas šimtas tūkstančių litų, išskyrus šeimos teisinių santykių bylas dėl turto padalijimo. CPK 26 str. 1 d. numatyta, kad visas civilines bylas pirmąja instancija nagrinėja apylinkės teismas, išskyrus bylas, nurodytas šio Kodekso 27, 28 straipsniuose. Pažymėtina, kad ieškinyje ieškovas formuluoja reikalavimą dėl nuomos sutarties nutraukimo, neprašo priteisti žemės sklypo ar jo vertės, todėl nepagrįstai nustato ieškinio sumą pagal jam priklausančio žemės sklypo ( - ) dalies vertę. Kadangi šiuo atveju ieškinys yra neturtinis, jis teismingas bendrosios kompetencijos apylinkės teismui.

5Esant šioms aplinkybėms atsisakytina priimti ieškinį ir jis grąžintinas ieškinį padavusiam asmeniui (CPK 137 str. 2 d. 2 p.). K. P. išaiškinti teisę kreiptis su ieškiniu į bendrosios kompetencijos apylinkės teismą.

6Ieškovui grąžintina 3067 Lt sumokėto žyminio mokesčio (CPK 87 str. 1 d. 3 p.).

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 2 dalies 2 punktu, 290-291 straipsniais, teismas

Nutarė

8atsisakyti priimti ieškovo K. P. ieškinį dėl valstybinės žemės nuomos sutarties nutraukimo ir jį kartu su priedais grąžinti jį pateikusiam asmeniui.

9Nurodyti, kad K. P. su ieškiniu dėl valstybinės žemės nuomos sutarties nutraukimo gali kreiptis į Palangos miesto apylinkės teismą.

10Grąžinti ieškovui K. P. 3067 Lt 2009-07-27 įmokos mokėjimo kvitu sumokėto žyminio mokesčio. Šią nutarties dalį pavesti vykdyti Valstybinei mokesčių inspekcijai.

11Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismu per nutartį priėmusį teismą.

Proceso dalyviai