Byla 2-2611-273/2015
Dėl ieškinio atsisakymo

1Kauno apygardos teismo teisėja Izolda Nėnienė rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovų uždarosios akcinės bendrovės „Alvarsas“ ir uždarosios akcinės bendrovės „Egistena ir Ko“ pareiškimą dėl ieškinio atsisakymo,

Nustatė

22015 m. lapkričio 10 d. Kauno apygardos teisme buvo gautas ieškovų UAB „Alvarsas“ ir UAB „Egistena ir Ko“ ieškinys atsakovei Marijampolės savivaldybės administracijai, kuriame prašoma:

31) panaikinti 2015 m. spalio 12 d. Marijampolės savivaldybės administracijos sprendimą atmesti jungtinės veiklos pagrindu ieškovų pateiktą pasiūlymą viešajame pirkime „Viešosios įstaigos Marijampolės ligoninės korpuso 13D4/b Marijampolėje, Palangos g. 1, rekonstravimas, parengiant darbo projektą“ ;

42) panaikinti 2015 m. spalio 14 d. atsakovės Marijampolės savivaldybės administracijos sprendimą sudaryti pasiūlymų eilę viešajame pirkime „Viešosios įstaigos Marijampolės ligoninės korpuso 13D4/b Marijampolėje, Palangos g. 1, rekonstravimas, parengiant darbo projektą“;

53) priteisti iš atsakovės patirtas bylinėjimosi išlaidas.

62015 m. lapkričio 11 d. ieškovai pateikė pareiškimą dėl ieškinio atsisakymo, kuriame prašoma priimti pareiškimą ir bylą nutraukti, grąžinti ieškovams sumokėtą žyminį mokestį.

7Pareiškimas tenkintinas iš dalies.

8CPK 140 straipsnio 1 dalyje numatyta ieškovo teisė bet kurioje proceso stadijoje atsisakyti ieškinio, jeigu tokie veiksmai neprieštarauja imperatyvioms įstatymo nuostatoms ar viešajam interesui (CPK 42 str. 2 d.). Teismui priėmus ieškinio atsisakymą, civilinė byla nutraukiama (CPK 293 str. 4 p.). Atsižvelgiant į ieškinio atsisakymo priėmimo sukeliamas teisines pasekmes, atsisakyti ieškinio galima tik jau iškeltoje civilinėje byloje. Nagrinėjamu atveju civilinė byla pagal ieškovų ieškinį atsakovei nėra iškelta, nes ieškovų ieškinys nėra priimtas CPK 137 straipsnio 1 dalyje nustatyta tvarka. Esant tokioms nustatytoms aplinkybėms, ieškovų pateiktas pareiškimas dėl ieškinio atsisakymo vertintinas kaip pareiškimas dėl ieškinio atsiėmimo, nes ieškinio atsisakyti galima tik iškėlus civilinę bylą, tuo tarpu atsiimti ieškinį (CPK 139 str.) galima ir iškėlus civilinę bylą, ir neiškėlus bylos. Pagal CPK 139 straipsnio 2 dalį, ieškinio atsiėmimas įforminamas nutartimi. Jeigu pareiškimas dėl ieškinio atsiėmimo gaunamas iki ieškinio priėmimo momento, teismas nutartimi ieškinį pripažįsta nepaduotu ir grąžina jį padavusiam asmeniui. Ieškovų pareiškimas tenkintinas iš dalies, ieškovų ieškinio atsiėmimas priimtinas, ieškovų ieškinys atsakovei dėl perkančiosios organizacijos sprendimų panaikinimo pripažintinas nepaduotu ir grąžintinas jį padavusiam asmeniui (CPK 139 str. 2 d.). Ieškovei UAB „Alvarsas“ grąžintinas už ieškinį sumokėtas 290 Eur žyminis mokestis (CPK 87 str. 1 d. 2 p.).

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 87 str. 1 d. 2 p., 3 d., 100 str., 139 str., 290 str., 291 str., teismas

Nutarė

10Ieškovų uždarosios akcinės bendrovės „Alvarsas“ ir uždarosios akcinės bendrovės „Egistena ir Ko“ pareiškimą dėl ieškinio atsiėmimo priimti.

11Ieškovų uždarosios akcinės bendrovės „Alvarsas“ ir uždarosios akcinės bendrovės „Egistena ir Ko“ ieškinį atsakovei Marijampolės savivaldybės administracijai dėl perkančiosios organizacijos sprendimų panaikinimo pripažinti nepaduotu. Ieškinį ir jo priedus grąžinti juos padavusiam asmeniui.

12Grąžinti ieškovei uždarajai akcinei bendrovei „Alvarsas“ (į. k. 151299776) 2015 m. lapkričio 9 d. sumokėtą 290,00 Eur (du šimtus devyniasdešimt eurų) žyminį mokestį.

13Žyminį mokestį grąžina Valstybinė mokesčių inspekcija remdamasi šia nutartimi.

14Nutarties dalis dėl žyminio mokesčio grąžinimo per septynias dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą. Atskirąjį skundą dėl šios nutarties dalies gali paduoti asmenys, dėl kurių ši teismo nutartis yra priimta.

Proceso dalyviai
Ryšiai