Byla 2-612-351/2013
Dėl skolos ir palūkanų priteisimo, atsakovui už akių

1Šilutės rajono apylinkės teismo teisėja Virgina Pankauskienė, rašytinio proceso tvarka, išnagrinėjusi civilinę bylą pagal ieškovės uždarosios akcinės bendrovės (toliau – UAB) „Ecoservice“ ieškinį atsakovui L. P. dėl skolos ir palūkanų priteisimo, atsakovui už akių,

Nustatė

2Ieškovė ieškiniu prašo priteisti iš atsakovo 52,23 Lt skolos, 5 proc. metinių palūkanų už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki visiško sprendimo įvykdymo, bylinėjimosi išlaidas ir nurodo, kad UAB „Ecoservice“, vadovaudamasi 2004 m. vasario mėn. Šilutės r. tarybos sprendimu Nr. T1-241 „Dėl komunalinių atliekų tvarkymo, surinkimo ir eksploatavimo“ bei 2006-05-25 Sutarties sudarytos su Šilutės r. savivaldybės administracija Nr. R5-(9.40)-415 pagrindu, teikia komunalinių atliekų surinkimo ir eksploatavimo paslaugas Šilutės r. savivaldybės teritorijoje. Pagal sutartį UAB „Ecoservice“ įsipareigojo teikti Šilutės r. savivaldybės gyventojams, o taip pat ir atsakovui L. P. nerūšiuotų buitinių atliekų surinkimo ir išvežimo paslaugas bei aprūpinti atliekų surinkimo konteineriais. Atsakovas pagal minėtos sutarties 7.5 p. įsipareigojo už suteiktas paslaugas tinkamai ir laiku sumokėti, nors ir nėra pasirašęs viešosios sutarties su ieškove bei vykdyti kitus tiek įstatymuose, tiek Šilutės r. tarybos sprendimu dėl komunalinių atliekų tvarkymo Šilutės r. savivaldybės teritorijoje numatytus įpareigojimus. Sutarties šalys susitarė, kad už suteiktas paslaugas apmokama kaip numatyta sutarties 7.5 p. pagal Savivaldybės tarybos numatytus atliekų išvežimo įkainius, galutinė per mėnesį suteiktų paslaugų kaina, kurią moka atsakovas, apskaičiuojama pagal bendrą visų atsakovo naudojamų konteinerių talpą ir atliekų išvežimo dažnumą pagal atliekų surinkimo grafiką. Pagal Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimo 72 p. atsakovo įpareigojama tinkamai ir laiku sumokėti ieškovei už suteiktas paslaugas. Vykdydama sutartį ieškovė kiekvieną mėnesį iš kiekvieno Šilutės r. savivaldybės gyventojui, o taip ir iš atsakovui perduoto komunalinių atliekų konteinerio rinko ir vežė atliekas. Už ieškovės suteiktas paslaugas atsakovas neatsiskaitė. Tarybos sprendimo 74 p. numato, kad atsakovas įsipareigoja atsiskaityti su ieškove už jai suteiktas komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas. Kartą per mėnesį kiekvienam Šilutės r. savivaldybės gyventojui, o taip pat ir atsakovui jo gyvenamosios vietos (( - )) adresu buvo pateikiamos PVM sąskaitos-faktūros su nurodytomis priskaičiuotomis mokėti sumomis. Atsakovo įsiskolinimas už per laikotarpį nuo 2009-10-01 iki 2009-12-31 pagal sutartį jam suteiktas paslaugas ir pateiktas PVM sąskaitas-faktūras yra 52,23 Lt. Atsakovas buvo ne kartą raginamas įvykdyti prievolę, tačiau prievolės atsiskaityti už suteiktas paslaugas neįvykdė. Per visą paslaugų teikimo laikotarpį atsakovas nesikreipė į ieškovę su kokiomis nors pretenzijomis dėl teikiamų paslaugų, be jokios priežasties piktybiškai nemoka jai priskaičiuotų mokesčių.

3Atsakovas be pateisinamos priežasties per nustatytą terminą nepateikė atsiliepimo į ieškinį. Ieškovė prašo atsakovui nepateikus atsiliepimo į ieškinį priimti sprendimą už akių.

4Ieškinys pagrįstas ir tenkintinas visiškai.

5Formaliai ištyrus įrodymus ir pasitvirtinus jų turiniui yra pagrindas priimti tokį sprendimą, nes UAB „Ecoservice“, vadovaudamasi 2004 m. vasario mėn. Šilutės r. tarybos sprendimu Nr. T1-241 „Dėl komunalinių atliekų tvarkymo, surinkimo ir eksploatavimo“ bei 2006-05-25 Sutarties sudarytos su Šilutės r. savivaldybės administracija Nr. R5-(9.40)-415 pagrindu (b.l. 22-27), teikia komunalinių atliekų surinkimo ir eksploatavimo paslaugas Šilutės r. savivaldybės teritorijoje. Pagal sutartį UAB „Ecoservice“ įsipareigojo teikti Šilutės r. savivaldybės gyventojams, o taip pat ir atsakovui L. P. nerūšiuotų buitinių atliekų surinkimo ir išvežimo paslaugas bei aprūpinti atliekų surinkimo konteineriais. Atsakovas pagal minėtos sutarties 7.5 p. įsipareigojo už suteiktas paslaugas tinkamai ir laiku sumokėti, nors ir nėra pasirašiusi viešosios sutarties su ieškove bei vykdyti kitus tiek įstatymuose, tiek Šilutės r. tarybos sprendimu dėl komunalinių atliekų tvarkymo Šilutės r. savivaldybės teritorijoje numatytus įpareigojimus. Sutarties šalys susitarė, kad už suteiktas paslaugas apmokama kaip numatyta sutarties 7.5 p. pagal Savivaldybės tarybos numatytus atliekų išvežimo įkainius, galutinė per mėnesį suteiktų paslaugų kaina, kurią moka atsakovas, apskaičiuojama pagal bendrą visų atsakovo naudojamų konteinerių talpą ir atliekų išvežimo dažnumą pagal atliekų surinkimo grafiką. Pagal Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimo 72 p. atsakovas įpareigojama tinkamai ir laiku sumokėti ieškovei už suteiktas paslaugas. Vykdydama sutartį ieškovė kiekvieną mėnesį iš kiekvieno Šilutės r. savivaldybės gyventojui, o taip ir iš atsakovui perduoto komunalinių atliekų konteinerio rinko ir vežė atliekas. Už ieškovės suteiktas paslaugas atsakovas neatsiskaitė. Tarybos sprendimo 74 p. numato, kad atsakovas įsipareigoja atsiskaityti su ieškove už jai suteiktas komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas. Kartą per mėnesį kiekvienam Šilutės r. savivaldybės gyventojui, o taip pat ir atsakovui jo gyvenamosios vietos (( - )) adresu buvo pateikiamos PVM sąskaitos-faktūros su nurodytomis priskaičiuotomis mokėti sumomis. Atsakovas įsiskolinimas už per laikotarpį nuo 2009-10-01 iki 2009-12-31 pagal sutartį jam suteiktas paslaugas ir pateiktas PVM sąskaitas-faktūras yra 52,23 Lt (b. l. 10-12).

6Atsakovas buvo ne kartą raginama įvykdyti prievolę, tačiau prievolės atsiskaityti už suteiktas paslaugas neįvykdė. Per visą paslaugų teikimo laikotarpį atsakovas nesikreipė į UAB „Ecoservice“ su kokiomis nors pretenzijomis dėl teikiamų paslaugų.

7Ieškovė UAB „Ecoservice“ pateikė įrodymus, kad atsakovas nevykdo sutarties, nemoka už suteiktas paslaugas paskaičiuotų mokesčių, todėl laikytina, jog jis, nevykdydamas savo prievolės, ją pažeidė ir turi atlyginti ieškovės turėtus nuostolius (CK 6.63 str. 1 d. 2 p. ir 2 d.). Todėl iš atsakovo L. P. priteistina ieškovei 52,23 Lt skola. Terminą įvykdyti piniginę prievolę praleidęs atsakovas privalo mokėti penkių procentų dydžio metines palūkanas už sumą, kurią sumokėti praleistas terminas (CK 6.210 str. 1 d.).

8Iš atsakovo priteistinos bylinėjimosi išlaidos: 72 Lt žyminio mokesčio, 181,50 Lt teisinės pagalbos išlaidų, t.y. iš viso 253,50 Lt ieškovei (CPK 80 str. 1 d. 1 p., 82 str., 88 str. 1 d. 3 p., 8 p., 93 str.).

9Teismas, vadovaudamasis CPK 259 str., 260 str., 270 str., 285 str. - 287 str.,

Nutarė

10Ieškinį patenkinti visiškai ir priimti sprendimą už akių.

11Priteisti iš L. P., asmens kodas ( - )

12- 52,23 Lt skolos,

13- 5 proc. metinių palūkanų už priteistą 52,23 Lt sumą nuo 2013-02-19 iki visiško teismo sprendimo įvykdymo dienos,

14- 253,50 Lt bylinėjimosi išlaidų ieškovei UAB „Ecoservice“, juridinio asmens kodas 123044722.

15Atsakovas L. P. negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau per 20 dienų nuo sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti Šilutės r. apylinkės teismui pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo.

16Sprendimas per 30 dienų nuo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui per Šilutės r. apylinkės teismą.

Proceso dalyviai