Byla 2-257-753/2012
Dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo, palikimo nenagrinėto klausimą

1Kaišiadorių rajono apylinkės teismo teisėja Rasa Balsevičienė, rašytinio proceso tvarka spręsdama ieškovo V. N. ieškinio atsakovui Pravieniškių pataisos namų-atvirajai kolonijai, trečiasis suinteresuotas asmuo- L. M., dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo, palikimo nenagrinėto klausimą

Nustatė

2ieškovas V. N. kreipėsi į teismą su ieškiniu atsakovui Pravieniškių pataisos namų-atvirajai kolonijai, prašydamas priteisti iš atsakovo 208,91 Lt turtinę žalą ir 100 Lt neturtinę žalą; įpareigoti atsakovą ateityje iš ieškovo darbo užmokesčio neviršijančio minimalaus mėnesio atlyginimo, daryti išskaitas neviršijančias 50 procentų bei atleisti ieškovą nuo žyminio mokesčio ir išlaidų, susijusių su bylos nagrinėjimu, LR CPK 83 str. 1 d. 1 p. pagrindu.

3Kaišiadorių rajono apylinkės teismo 2012-02-10 nutartimi ieškovui V. N. buvo nustatytas 14 (keturiolikos) dienų terminas, skaičiuojamas nuo nutarties įteikimo dienos, pašalinti nutartyje nurodytus ieškinio trūkumus – sumokėti įstatymo nustatyto dydžio žyminį mokestį ir pateikti teismui tai patvirtinantį dokumentą.

4Teisme 2012-02-23 buvo gautas pakartotinis ieškovo prašymas atleisti jį nuo žyminio mokesčio ir išlaidų, susijusių su bylos nagrinėjimu, LR CPK 83 str. 1 d. 1 p. pagrindu.

5Pažymėtina, kad kiekvienas asmuo turi teisę kreiptis į teismą (CPK 5 str.), tačiau besikreipdamas į teismą asmuo privalo pateikti procesinius dokumentus, kurių forma ir turinys atitiktų imperatyvias įstatymo normas (CPK 111 str.; 135 str.). Ieškovui nutartimi buvo aiškiai nurodyta kokius veiksmus jis turi atlikti, kad būtų galima laikyti, jog ieškinys atitinka jam keliamus reikalavimus bei procesas byloje vyktų toliau, tačiau ieškovas nustatytu terminu ir pagal teismo nurodymus nutarties neįvykdė. Taip pat ieškovui nutartimi buvo išaiškintos procesinės pasekmės, jeigu jis nevykdys teismo nutarties.

6Besikreipiantis į teismą asmuo privalo sąžiningai naudotis ir nepiktnaudžiauti jam priklausančiomis procesinėmis teisėmis, rūpintis greitu bylos išnagrinėjimu, rūpestingai ir laiku, atsižvelgdamas į proceso eigą, pateikti teismui įrodymus (LR CPK 7 str.). Konstatuotina, kad ieškovui per teismo nustatytą terminą nepašalinus nurodytų ieškinio trūkumų (nesumokėjus įstatymo nustatyto dydžio žyminio mokesčio), ieškinys laikytinas nepaduotu ir grąžintinas jį padavusiam asmeniui ( LR CPK 115 str.3 d.).

7Ieškovui išaiškintina, kad pašalinus aplinkybes, ieškovas turi teisę vėl kreiptis į teismą su ieškiniu bendra tvarka.

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 290, 291, 296 str., teismas

Nutarė

9laikyti nepaduotu ieškovo V. N. ieškinį atsakovui Pravieniškių pataisos namų-atvirajai kolonijai, trečiasis suinteresuotas asmuo- L. M. dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo, ir grąžinti jį padavusiam asmeniui .

10Nutartis per 7 dienas nuo nutarties nuorašo gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per Kaišiadorių rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai