Byla 2-883-625/2007
Dėl reikalavimo pašalinti teisės pažeidimus, priėmimo klausimą

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Gintaras Bastakys, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs ieškovės O. S. ieškinio atsakovams Klaipėdos apskrities viršininko administracijai, Kultūros ministerijai ir Policijos departamentui dėl reikalavimo pašalinti teisės pažeidimus, priėmimo klausimą,

Nustatė

2Ieškovė O. S. ieškiniu prašo išduoti teismo leidimą kliuviniams pašalinti. Nurodė, kad jos sodyba yra aptverta tvoromis iš sodybos, esančios ( - ), bendrasavininkų. Žemės nuomos dokumentuose turi būti ištaisytos klaidos ir nebūtų trukdomas eismas į sodybą, esančią ( - ).

3Atsisakytina priimti ieškovės ieškinį. Remiantis CPK 27 straipsniu, apygardos teismai, kaip pirmosios instancijos teismai, nagrinėja civilines bylas, kuriuose ieškinio suma didesnė kaip vienas šimtas tūkstančių litų, taip pat ir kitas civilines bylas, kurias pagal įstatymus priskirta nagrinėti apygardos teismui. Iš ieškinio turinio galima spręsti, kad ieškovė reiškia reikalavimą pašalinti jos, kaip sodybos savininkės, teisės pažeidimus. Tokie ieškiniai teismingi apylinkės teismui (CPK 26 straipsnio 1 dalis). Ieškovė turi teisę kreiptis su ieškiniu į Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

4Kartu pasakytina, kad ieškovė, prieš kreipdamasi į teismą, turėtų ištaisyti ieškinio trūkumus. Remiantis CPK 111 straipsnio 2 dalies 3 ir 4 punktais, procesiniame dokumente turi būti nurodytas jo pobūdis ir dalykas, bei tai patvirtinančios aplinkybės ir įrodymai. Dalyvaujantis byloje asmuo teismui turi pateikti dokumentų originalus arba nustatyta tvarka patvirtintus jų nuorašus. Pagal CPK 113 straipsnį teismui turi būti pateikiama tiek procesinių dokumentų ir jų priedų kopijų, kad po vieną tektų teismui, priešingai šaliai ir byloje dalyvaujantiems tretiesiems asmenims.

5Pareiškiant ieškinį bylose būtina nurodyti ieškovo nuomonę dėl sprendimo už akių priėmimo, jeigu byloje nebus pateiktas atsiliepimas į pareikštą ieškinį arba parengiamasis procesinis dokumentas bei informuoti teismą, ar byla bus vedama per advokatą (Civilinio proceso kodekso 135 straipsnio 1 dalies 5 ir 6 punktai).

6Ieškovei paaiškinta, kad neturint galimybių pagal įstatymo reikalavimus paruošti ieškinio, ji turi teisę pavesti ieškinio paruošimą advokatui arba esant įstatyme numatytoms sąlygoms kreiptis dėl teisinės pagalbos suteikimo į Klaipėdos valstybinės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą, esančią H. Manto g. 38, Klaipėda.

7Vadovaudamasi Civilinio proceso kodekso 115 straipsnio 3 dalimi, 290-291 straipsniais,

Nutarė

8Atsisakyti priimti ir grąžinti ieškovės O. S. ieškinį ir jo priedus juos padavusiam asmeniui.

9Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per nutartį priėmusį teismą.

Proceso dalyviai