Byla 2-3839-637/2018
Dėl skolos priteisimo

1Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų teisėja Audra Ežerskė,

2dokumentinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą pagal ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Klaipėdos viešbutis“ ieškinį atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Baltijos eksporto grupė“ dėl skolos priteisimo.

3Teismas

Nustatė

4ieškovė kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydama priteisti iš atsakovės 138,60 Eur skolos, 6 procentų dydžio procesines palūkanas nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo bei bylinėjimosi išlaidas. Prašo bylą nagrinėti dokumentinio proceso tvarka.

5Teismas

konstatuoja:

6ieškinys tenkintinas.

7Iš ieškovės pateiktų įrodymų nustatyta, kad ieškovė ir atsakovė 2016 m. rugpjūčio 11 d. sudarė negyvenamųjų patalpų nuomos sutartį Nr. ( - ) pagal kurią, ieškovė įsipareigojo suteikti laikinai už užmokestį naudotis 50 kv.m. negyvenamosiomis patalpomis, esančiomis ( - ). Atsakovė pagal minėtą sutartį įsipareigojo tinkamai ir laiku mokėti nuomos mokestį ir kitus jam priskirtus mokėjimus numatytus nuomos sutarties 7.9 punkte.

8Ieškovė nurodė, kad už suteiktas paslaugas išrašė atsakovei šias PVM sąskaitas-faktūras: 2017 m. gegužės 15 d. PVM sąskaita-faktūra Nr. ( - ) (suma 822,80 Eur), 2017 m. balandžio 20 d. PVM sąskaita-faktūra Nr. ( - ) (suma 822,80 Eur), 2017 m. kovo 21 d. PVM sąskaita-faktūra Nr. ( - ) (suma 822,80 Eur), 2017 m. vasario 21 d. PVM sąskaita-faktūra Nr. ( - ) (suma 822,80 Eur), 2017 m. sausio 23 d. PVM sąskaita-faktūra Nr. ( - ) (suma 822,80 Eur). Iš ieškovės pateikto apyvartos išrašo nuo 2017 m. sausio 1 d. iki 2017 m. lapkričio 30 d. matyti, kad atsakovė nevisiškai apmokėjo ieškovės išrašytas PVM sąskaitas-faktūras dėl ko susidarė 138,60 Eur įsiskolinimas. 2017 m. rugsėjo 14 d. ieškovė išsiuntė pranešimą atsakovei dėl įsiskolinimo padengimo, tačiau byloje nėra duomenų, kad atsakovė būtų sumokėjusi įsiskolinimą. Byloje taip pat nėra duomenų, kad atsakovė būtų pateikusi pretenziją ieškovei dėl nuomojamų patalpų kokybės.

9Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau - CK) 6.38 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad prievolės turi būti vykdomos sąžiningai, tinkamai bei nustatytais terminais pagal įstatymų ar sutarties nurodymus, o kai tokių nurodymų nėra, – vadovaujantis protingumo kriterijais. CK 6.189 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad teisėtai sudaryta ir galiojanti sutartis jos šalims turi įstatymo galią. Sutartis įpareigoja atlikti ne tik tai, kas tiesiogiai joje numatyta, bet ir visa tai, ką lemia sutarties esmė arba įstatymai. Pagal CK 6.256 straipsnio 1 dalį kiekvienas asmuo privalo tinkamai ir laiku vykdyti savo sutartines prievoles. CK 6.477 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad pagal nuomos sutartį viena šalis (nuomotojas) įsipareigoja duoti nuomininkui daiktą laikinai valdyti ir naudotis juo už užmokestį, o kita šalis (nuomininkas) įsipareigoja mokėti nuomos mokestį. Pagal ieškovės pateiktus įrodymus nustačius, kad atsakovė tinkamai ir laiku nevykdė savo pareigos sumokėti jai perduotų negyvenamųjų patalpų nuomos mokesčio pagal pateiktas PVM sąskaitas-faktūras per nustatytą terminą, ieškinys tenkintinas, ieškovei iš atsakovės priteistina 138,60 Eur skolos.

10CK 6.37 straipsnio 2 dalis numato, kad skolininkas taip pat privalo mokėti įstatymų nustatyto dydžio palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo. Pagal CK 6.210 straipsnio 2 dalį terminą įvykdyti piniginę prievolę praleidęs skolininkas, jei abi sutarties šalys yra verslininkai ar privatūs juridiniai asmenys, privalo mokėti šešių procentų dydžio metines palūkanas už sumą, kurią sumokėti praleistas terminas, jeigu įstatymai ar sutartis nenustato kitokio palūkanų dydžio. Atsižvelgiant į tai, kad teismas pripažino, jog yra pagrindas ieškinį tenkinti, vadovaujantis CK 6.37 straipsnio 2 dalimi, ieškovei priteistina iš atsakovės 6 procentų dydžio metinės palūkanos nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo dienos.

11Ieškovei iš atsakovės priteistinos rašytiniais įrodymais pagrįstos bylinėjimosi išlaidos, kurias sudaro 10 Eur žyminis mokestis (CPK 93 straipsnio 1 dalis).

12Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 262 straipsnio 1 dalimi, 259, 428 straipsniais,

13Teismas

Nutarė

14ieškinį tenkinti visiškai.

15Priteisti iš atsakovės uždarosios akcinės bendrovės „Baltijos eksporto grupė“ 138,60 Eur skolos, 6 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos (2018 m. vasario 19 d.) iki teismo sprendimo visiško įvykdymo dienos bei 10 Eur bylinėjimosi išlaidų ieškovei uždarajai akcinei bendrovei „Klaipėdos viešbutis“.

16Atsakovė per dvidešimt dienų nuo šio sprendimo įteikimo dienos privalo įvykdyti sprendimą arba sprendimą priėmusiam teismui raštu pateikti motyvuotus prieštaravimus.

17Jeigu per dvidešimt dienų nuo sprendimo įteikimo dienos prieštaravimai nebus pateikti, preliminarus sprendimas įsiteisės ir jo pagrindu ieškovei galės būti išduotas vykdomasis raštas.

18Preliminarus sprendimas nei apeliacine, nei kasacine tvarka neskundžiamas.

Proceso dalyviai