Byla 2YT-2550-272/2017
Dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutikimu

1Trakų rajono apylinkės teismo teisėja Irena Stefanovič, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjų R. K. ir M. K. prašymą dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutikimu ir

Nustatė

2pareiškėjai prašo nutraukti santuoką abiejų sutuoktinių bendru sutikimu, patvirtinti jų sudarytą sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių, po santuokos nutraukimo R. K. palikti ikisantuokinę pavardę – ( - ), M. K. - ( - ), nenustatyti termino susitaikymui.

3Prašymas tenkintinas.

4Pareiškėjų raštu pareikštu prašymu bei teismui pripažinus, kad bylos nagrinėjimas rašytinio proceso tvarka nepakenks šeimos santykių stabilumui ir sutuoktinių interesams, byla nagrinėjama rašytinio proceso tvarka.

5Pareiškėjų santuoka įregistruota ( - ) Elektrėnų savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriuje, įrašo Nr. ( - ). Pareiškėjams santuokoje ( - ) gimė sūnus E. K..

6Pareiškėjai nurodė, kad santuoka nutrūko dėl jų charakterių nesuderinamumo, skirtingo požiūrio į gyvenimą ir šeimą. Nurodė, kad bendro ūkio neveda ir negyvena santuokinio gyvenimo, šeimos išsaugoti nepavyko. Nurodė, kad jų buvimas santuokoje jokių perspektyvų neturi ir iš esmė prieštarauja jų abiejų interesams.

7Esant tokioms aplinkybėms preziumuojama, kad pareiškėjų santuoka faktiškai iširo, todėl prašymas nutraukti santuoką tenkintinas.

8Pareiškėjai kartu su prašymu nutraukti santuoką teismui pateikė jų 2017-06-09 sudarytą sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių. Ši sutartis neprieštarauja viešajai tvarkai ir nepažeidžia sutuoktinių bei jų nepilnamečio vaiko teisių ir teisėtų interesų, todėl sutartis tvirtinama.

9Pareiškėjų prašymu, nutraukus santuoką pareiškėjai R. K. paliekama jos ikisantuokinė pavardė – ( - ) pareiškėjui M. K. paliekama jo pavardė – ( - ).

10Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CK 3.49 str. 2 d., 3.51-3.53, 3.192-3.200, 3.208 str., CPK 5, 178, 270, 538-541 str.,

Nutarė

11prašymą patenkinti.

12Nutraukti abiejų sutuoktinių bendru sutikimu santuoką, sudarytą ( - ) Elektrėnų savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriuje, įrašo Nr. ( - ), tarp M. K., a. k. ( - ) ir R. K. ( - ), a. k. ( - )

13P. R. ( - ) ir M. K. 2017-06-09 sudarytą sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių tokiomis sąlygomis:

  1. R. K. ir M. K. nereiškia vienas kitam pretenzijų dėl tarpusavio išlaikymo, kadangi abu yra darbingi ir jų gaunamos pajamos yra pakankamos save išsilaikyti.

142.

15R. K. ir M. K. susitaria, kad sūnaus E. K., gimusio ( - ), a. k. ( - ) gyvenamoji vieta nustatoma su motina R. K..

163.

17R. K. ir M. K. susitaria, kad sūnui E. K., gimusiam ( - ), a. k. ( - ) tėvas M. K., a. k. ( - ) mokės išlaikymą po vieną šimtą penkiasdešimt eurų (150 eurų) kas mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis iki jo pilnametystės (iki ( - )), išlaikymo sumą kasmet indeksuojant Vyriausybės nustatyta tvarka atsižvelgiant į infliaciją. Nepilnamečiui sūnui priteistų lėšų tvarkytoja uzufrukto teise paskirti R. K..

184.

19Bendru susitarimu su vaiko motina vaiko tėvas M. K. dalyvaus auklėjant nepilnametį sūnų E. K., o R. K. jam netrukdys dalyvauti sūnaus auklėjime ir su juo bendrauti.

205.

21R. K. ir M. K. patvirtina, jog santuokos metu bendrosios jungtinės sutuoktinių nuosavybės teisės pagrindais kilnojamojo ir nekilnojamojo turto neturi.

226.

23R. K. ir M. K. patvirtina, kad jokių įsiskolinimų kreditoriams - nei bendrų, nei asmeninių - neturi.

247.

25Po santuokos nutraukimo R. K. pasilieka pavardę „V", o M. K. pasilieka pavardę K.

268.

27R. K. ir M. K. pareiškia, kad abu yra veiksnūs ir ši sutartis sudaryta laisva valia, nesant jokio neteisėto spaudimo, dėl kurio R. K. ir M. K. būtų priversti šią sutartį sudaryti. R. K. ir M. K. patvirtina, kad nėra jokių priežasčių, kurios darytų šią sutartį neteisėta.

289.

29R. K. ir M. K. yra žinomas LR CK 3.53 str. 3 d. turinys, tai yra, kad iš esmės pasikeitus aplinkybėms (vieno buvusio sutuoktinio liga, nedarbingumas ir kt.), buvę sutuoktiniai arba vienas iš jų gali kreiptis į teismą dėl santuokos nutraukimo pasekmių sutarties sąlygų pakeitimo.

3010.

31R. K. ir M. K. yra žinoma, kad teismui patvirtinus šią sutartį, ateityje bendrosios jungtinės sutuoktinių nuosavybės padalijimo klausimas nebegali būti keliamas.

3211. Ši sutartis įsigalioja įsiteisėjus teismo sprendimui dėl sutarties patvirtinimo.

3312. Ši sutartis sudaryta trimis egzemplioriais, kurių vienas pateikiamas tvirtinti teismui ir po vieną egzempliorių paliekama R. K. ir M. K..

34Nutraukus santuoką, pareiškėjai R. K. palikti jos ikisantuokinę pavardę – V., pareiškėjui M. K. palikti jo pavardę – K..

35Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Vilniaus apygardos teismui per Trakų rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
1. Trakų rajono apylinkės teismo teisėja Irena Stefanovič, rašytinio proceso... 2. pareiškėjai prašo nutraukti santuoką abiejų sutuoktinių bendru sutikimu,... 3. Prašymas tenkintinas.... 4. Pareiškėjų raštu pareikštu prašymu bei teismui pripažinus, kad bylos... 5. Pareiškėjų santuoka įregistruota ( - ) Elektrėnų savivaldybės... 6. Pareiškėjai nurodė, kad santuoka nutrūko dėl jų charakterių... 7. Esant tokioms aplinkybėms preziumuojama, kad pareiškėjų santuoka faktiškai... 8. Pareiškėjai kartu su prašymu nutraukti santuoką teismui pateikė jų... 9. Pareiškėjų prašymu, nutraukus santuoką pareiškėjai R. K. paliekama jos... 10. Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CK 3.49 str. 2 d., 3.51-3.53,... 11. prašymą patenkinti.... 12. Nutraukti abiejų sutuoktinių bendru sutikimu santuoką, sudarytą ( - )... 13. P. R. ( - ) ir M. K. 2017-06-09 sudarytą sutartį dėl santuokos nutraukimo... 14. 2.... 15. R. K. ir M. K. susitaria, kad sūnaus E. K., gimusio ( - ), a. k. ( - )... 16. 3.... 17. R. K. ir M. K. susitaria, kad sūnui E. K., gimusiam ( - ), a. k. ( - ) tėvas... 18. 4.... 19. Bendru susitarimu su vaiko motina vaiko tėvas M. K. dalyvaus auklėjant... 20. 5.... 21. R. K. ir M. K. patvirtina, jog santuokos metu bendrosios jungtinės... 22. 6.... 23. R. K. ir M. K. patvirtina, kad jokių įsiskolinimų kreditoriams - nei... 24. 7.... 25. Po santuokos nutraukimo R. K. pasilieka pavardę „V", o M. K. pasilieka... 26. 8.... 27. R. K. ir M. K. pareiškia, kad abu yra veiksnūs ir ši sutartis sudaryta... 28. 9.... 29. R. K. ir M. K. yra žinomas LR CK 3.53 str. 3 d. turinys, tai yra, kad iš... 30. 10.... 31. R. K. ir M. K. yra žinoma, kad teismui patvirtinus šią sutartį, ateityje... 32. 11. Ši sutartis įsigalioja įsiteisėjus teismo sprendimui dėl sutarties... 33. 12. Ši sutartis sudaryta trimis egzemplioriais, kurių vienas pateikiamas... 34. Nutraukus santuoką, pareiškėjai R. K. palikti jos ikisantuokinę pavardę... 35. Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas...