Byla 2-659-239/2013
Dėl santuokos nutraukimo dėl vieno iš sutuoktinių kaltės bei atsakovo S. Ž. priešieškinį ieškovei K. Ž. dėl santuokos nutraukimo dėl abiejų sutuoktinių kaltės

1Trakų rajono apylinkės teismo teisėja Nijolė Zaleckienė, sekretoriaujant Ingai Bakšaitei, dalyvaujant ieškovei K. Ž., ieškovės atstovei advokatei Dainorai Saulienei, atsakovui S. Ž., atsakovo atstovui Vitalij Burinskij, institucijos, teikiančios išvadą, atstovei Alinai Kuleš,

2viešame parengiamajame teismo posėdyje nagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės K. Ž. ieškinį atsakovui S. Ž. dėl santuokos nutraukimo dėl vieno iš sutuoktinių kaltės bei atsakovo S. Ž. priešieškinį ieškovei K. Ž. dėl santuokos nutraukimo dėl abiejų sutuoktinių kaltės, ir

Nustatė

3Parengiamojo teismo posėdžio metu šalys pareiškė, kad jos pageidauja atsiimti pareikštus ieškinį ir priešieškinį dėl santuokos nutrauko ir neprieštarauja, kad jų pareikšti prašymai būtų patenkinti.

4Pareiškimas dėl ieškinio ir priešieškinio atsiėmimo tenkintini.

5CPK numatyta, kad kol teismas neišsiuntė ieškinio kopijos atsakovui, ieškovas turi teisę atsiimti pareikštą ieškinį. Vėliau ieškinį atsiimti galima tik turint atsakovo sutikimą ir ne vėliau kaip iki pirmosios instancijos teismo sprendimo priėmimo (CPK 3 str. 6 d., 139 str.). Atsižvelgiant į tai, kad tiek ieškovė, tiek atsakovas sutinka su ieškinio ir priešieškinio atsiėmimu, jų prašymas tenkintinas.

6Be to, CPK 87 straipsnio 1 dalies 2 punktas numato, kad sumokėtas žyminis mokestis suinteresuoto asmens pareiškimu grąžinamas kai ieškinys atsiimamas, išskyrus šio straipsnio 2 dalyje numatytą atvejį, kai grąžinama tik dalis žyminio mokesčio. Dėl nurodyto pareiškėjui grąžinamas byloje sumokėtas žyminis mokestis.

7Iš šalių lygiomis dalimis priteistinos pašto išlaidos, kurias sudaro 39,83 Lt.

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 87 str. 1 d. 2 p., 139 str., 296 str. 1 d. 10 p., teismas

Nutarė

9pareiškimą patenkinti.

10Ieškovės K. Ž. ieškinį atsakovui S. Ž. ir S. Ž. priešieškinį ieškovei K. Ž. dėl santuokos nutraukimo, turto padalijimo, vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, vaikui išlaikymo priteisimo palikti nenagrinėtą.

11Priteisti iš K. Ž. ir S. Ž. po 19,92 Lt pašto išlaidų valstybei.

12Grąžinti ieškovei K. Ž., a.k. ( - )597,30 Lt žyminį mokestį, sumokėtą 2013-01-24 operacijos Nr. 540188.

13Grąžinti atsakovui S. Ž., a.k. ( - ) 627,00 Lt žyminio mokesčio, sumokėto 2013-04-18.

14Nutartis dalyje dėl žyminio mokesčio grąžinimo per 7 dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Trakų rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai