Byla 2-310/2012

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų: Danutės Milašienės, Vyto Miliaus (kolegijos pirmininkas ir pranešėjas) ir Viginto Višinskio,

2rašytinio proceso tvarka apeliacinėje byloje pagal apelianto uždarosios akcinės bendrovės „OKZ HOLDING Baltija“ atskirąjį skundą dėl Klaipėdos apygardos teismo 2011 m. lapkričio 10 d. nutarties civilinėje byloje pagal ieškovų Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Plungės skyriaus, įmonės „Ramirent Baltic“ bei uždarųjų akcinių bendrovių „Uniblast“ ir „Serpantinas“ ieškinius atsakovui uždarajai akcinei bendrovei „OKZ HOLDING Baltija“ dėl bankroto bylos iškėlimo; tretieji asmenys uždarosios akcinės bendrovės „Kauno kranai“, „Ekreta“, „LITVENT“, „Rywal LT“, „Karneda“ ir „Litnesta“,

Nustatė

3Klaipėdos apygardos teismas 2011 m. lapkričio 10 d. nutartimi iškėlė atsakovui UAB „OKZ HOLDING Baltija“ bankroto bylą. Dėl nutarties atsakovas pateikė atskirąjį skundą.

4Lietuvos apeliaciniame teisme buvo gautas apelianto UAB „OKZ HOLDING Baltija“ pareiškimas apie atskirojo skundo atsisakymą. Pareiškime nurodoma, kad bendrovės ekonominė situacija pablogėjo, ji nebegali vykdyti savo įsipareigojimų kreditoriams, faktiškai veikla sustabdyta. Mano, kad tikslinga pradėti bankroto procedūrą. Pareiškime tai pat nurodoma, kad skundo atsisakymo pasekmės žinomos.

5Apeliacinis procesas nutrauktinas.

6Apeliantas atsisakymą nuo atskirojo skundo pateikė iki bylos nagrinėjimo apeliacinės instancijos teisme pradžios, šios procesinio veiksmo teisiniai padariniai jam yra žinomi (CPK 308 str. 1 d., 338 str.). Skundo atsisakymas imperatyvioms įstatymų nuostatoms ir viešajam interesui neprieštarauja, o byloje nėra duomenų, kad toks atsisakymas pažeidžia kieno nors teises ar teisėtus interesus (CPK 42 str. 2 d.). Atsižvelgiant į tai, atsisakymas nuo atskirojo skundo priimtinas, o apeliacinis procesas nutrauktinas (CPK 308 str. 2 d., 338 str.).

7Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, vadovaudamasi CPK 308, 338 straipsniais,

Nutarė

8Priimti apelianto akcinės bendrovės „OKZ HOLDING Baltija“ atsisakymą nuo atskirojo skundo dėl Klaipėdos apygardos teismo 2011 m. lapkričio 10 d. nutarties.

9Nutraukti apeliacinį procesą, pradėtą pagal apelianto akcinės bendrovės „OKZ HOLDING Baltija“ atskirąjį skundą dėl Klaipėdos apygardos teismo 2011 m. lapkričio 10 d. nutarties.

Proceso dalyviai