Byla 2-8046-794/2011
Dėl skolos priteisimo

1Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjas Vaclovas Paulikas, rašytinio proceso tvarka civilinėje byloje pagal ieškovės UAB „Ūkio banko lizingas“ ieškinį atsakovei R. G. dėl skolos priteisimo,

Nustatė

22011-05-19 Klaipėdos miesto apylinkės teisme priimtas ieškovės UAB „Ūkio banko lizingas“ ieškinys atsakovei R. G. dėl skolos priteisimo. Ieškinio nuorašas su priedais ir pranešimas dėl atsiliepimo į pareikštą ieškinį išsiųsti atsakovei R. G.

3Po procesinių dokumentų išsiuntimo paaiškėjo, jog minėtų procesinių dokumentų atsakovei įteikti nepavyko, nes iš surinktų duomenų matyti, kad atsakovė nurodytu gyvenamosios vietos adresu nerasta, bei nustatyta, kad ieškovė klaidingai nurodė atsakovės asmens kodą.

42011-06-03 nutartimi ieškovei buvo nustatytas 10 dienų terminas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos patikslinti atsakovės gyvenamosios ar darbo vietos adresą arba pasirinkti procesinių dokumentų įteikimo atsakovei būdą ir pranešti apie tai teismui, taip pat patikslinti atsakovės duomenis arba pakeisti netinkama šalį tinkama, taip pat ieškovei buvo išaiškinta, kad per teismo nustatytus terminus neįvykdžius nutarties ir nepranešus apie tai teismui, ieškinys bus paliktas nenagrinėtu. Nutarties nuorašas ieškovei buvo įteiktas tinkamai 2011-06-09.

5Per teismo nutartimi nustatytą terminą ieškovė neįvykdė teismo įpareigojimų, todėl ieškovės ieškinys paliktinas nenagrinėtu (LR CPK 296 straipsnio 1 dalies 11 punktas, 296 straipsnio 2 dalis). Pažymėtina, kad dalyvaujantys byloje asmenys privalo sąžiningai naudotis ir nepiktnaudžiauti jiems priklausančiomis procesinėmis teisėmis, rūpintis greitu bylos išnagrinėjimu, rūpestingai ir laiku, atsižvelgiant į proceso eigą, pateikti teismui įrodymus ir argumentus, kuriais grindžiami jų reikalavimai ar atsikirtimai (LR CPK 7 straipsnio 2 dalis).

6Ieškovei grąžintinas sumokėtas žyminis mokestis, nes ieškinys grąžinamas be sprendimo (CPK 87 str. 1 d. 3 p., 297 str. 2 d.).

7Pašalinus aplinkybes, kurios buvo pagrindas ieškinį palikti nenagrinėtu, ieškovė turi teisę vėl kreiptis į teismą su ieškiniu bendra tvarka (LR CPK 297straipsnio 2 dalis).

8Vadovaudamasis LR CPK 296 straipsnio 1 dalies 11 punktu, 290, 291 straipsniais, teismas

Nutarė

9ieškovės UAB „Ūkio banko lizingas“ ieškinį atsakovei R. G. dėl skolos priteisimo palikti nenagrinėtu.

10Grąžinti ieškovei UAB „Ūkio banko lizingas“ 110 Lt (vienas šimtas dešimt litų 00 ct) žyminį mokestį, sumokėtą 2010-11-17 AB banke Swedbank.

11Išaiškinti ieškovei, jog pašalinus aplinkybes, kurios buvo pagrindas ieškinį palikti nenagrinėtu, ieškovė turi teisę vėl kreiptis į teismą su ieškiniu bendra tvarka.

12Nutartį per septynias dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos atskiruoju skundu galima apskųsti Klaipėdos apygardos teismui, skundą paduodant Klaipėdos miesto apylinkės teisme.

Proceso dalyviai