Byla 2-20-500/2009
Dėl juridinio asmens likvidavimo

1Pasvalio rajono apylinkės teismo teisėjas A.Švedavičius rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovo ( - ) ieškinį atsakovui S. K. individualiai įmonei dėl juridinio asmens likvidavimo

Nustatė

2Pateiktu ieškiniu ieškovas prašo teismą priteisti likviduoti atsakovo S. K. įmonę.

3Pateiktame ieškinyje ieškovas nurodo, kad jis prašo priimti sprendimą už akių, jei atsakovas nepateiks atsiliepimo į ieškinį.

4Atsakovas, kuriam procesiniai dokumentai yra įteikti įteikiant juos motinai, atsiliepimo į ieškinį ir kitų paruošiamųjų procesinių dokumentų nepateikė, todėl byloje priimtinas sprendimas už akių – CPK 142 str.4d.

5Ieškovo ieškinys tenkintinas – Lietuvos Respublikos CK 2.70 str., 2. 106 str. 1d.4p.

6Byloje ieškovo teismui pateiktais rašytiniais įrodymais nustatyta, kad atsakovo S. K. vardu ( - ) yra įregistruota įmonė, į.k. ( - ). Ieškovas prašo teismą likviduoti atsakovo įmonę Juridinių asmenų registro tvarkytojo iniciatyva ir paskirti įmonės likvidatorių. Ieškovo pateiktais rašytiniais įrodymais yra nustatyta, kad atsakovo S. K. individualios įmonės registracijos adresu juridinio asmens valdymo organų ar įmonės savininko juridinio asmens buveinės adresu negalima rasti ilgiau kaip šešis mėnesius.

7Įstatymas numato, kad tuo atveju, kai juridinio asmens valdymo organų ilgiau nei šešis mėnesius negalima rasti juridinio asmens buveinėje ar juridinių asmenų registre nurodytu adresu registro tvarkytojas turi teisę inicijuoti juridinio asmens likvidavimą.

8Byloje ieškovo pateiktais rašytiniais įrodymais yra įrodyta, kad juridinio asmens, t.y. S. K. individualios įmonės buveinėje ( - ), juridinio asmens valdymo organų ilgiau nei šešis mėnesius negalima rasti. Vadovaudamasis paminėta aplinkybe ieškovas prašo teismą likviduoti juridinį asmenį, t.y, atsakovo S. K. individualią įmonę. Kadangi byloje yra nustatyta, kad atsakovo buveinėje atsakovo juridinio asmens valdymo organų ilgiau nei šešis mėnesius negalima rasti ieškovo ieškinys dėl atsakovo įmonės likvidavimo tenkintinas.

9Lietuvos Respublikos CPK 2. 108 str. 1d. numato, kad teismas, priėmęs sprendimą likviduoti juridinį asmenį, privalo paskirti likvidatorių, todėl atsižvelgiant į paminėtas aplinkybes ieškinys dėl likvidatoriaus paskyrimo tenkintinas ir skirtinas S. K. įmonės likvidatorius. Likvidatoriumi skirtinas ieškovo prašomas skirti asmuo, t.y. R. P..

10Todėl ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 259-260, 263, 285, 286 str. teismas

Nutarė

11Ieškinį patenkinti.

12Likviduoti atsakovo S. K. (a/k ( - )) individualią įmonę, į.k. ( - ), įregistruotą ( - ).

13Likviduojamos S. K. individualios įmonės likvidatoriumi paskirti R. P. (a/k ( - )).

14Priteisti iš atsakovo likviduojamos S. K. individualios įmonės valstybės naudai 62, 00 Lt. žyminio mokesčio ir 18, 30 Lt. pašto išlaidų naudai (gavėjas Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR FM).

15Atsiliepimo į ieškinį nepateikusi šalis, t.y. atsakovas turi teisę per 20d. nuo šio sprendimo priėmimo paduoti pareiškimą Pasvalio rajono apylinkės teismui dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo, atitinkantį Lietuvos Respublikos CPK 287 str. 2d. reikalavimus su tiek nuorašų, kiek yra šalių.

16Ieškovas per 30d. turi teisę apskųsti sprendimą Panevėžio apygardos teismui per šį teismą.

Proceso dalyviai