Byla 2-473-394/2013
Dėl tėvystės nuginčijimo, institucija, teikianti išvadą, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius

1Šiaulių apylinkės teismo teisėja Jarūnė Sedalienė, sekretoriaujant Ingridai Murzaitei,

2dalyvaujant ieškovo atstovei adv. Irinai Petkienei,

3Šiaulių miesto savivaldybės administracijos VTAS atstovei A. I.,

4parengiamajame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka nagrinėdama civilinę bylą pagal ieškovo N. B. ieškinį atsakovei G. D. dėl tėvystės nuginčijimo, institucija, teikianti išvadą, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius,

Nustatė

5Ieškovo atstovė pateikė teismui pareiškimą dėl atsisakymo nuo civilinio ieškinio ir bylos nutraukimo, nurodė, kad atlikus DNR ekspertizę ieškovas įsitikino, kad yra vaiko A. B. tėvas, todėl tolesnis bylinėjimasis netenka prasmės.

6Ieškovas į teismo posėdį neatvyko, pranešta tinkamai, ieškovo atstovė nurodo, kad ieškovas šiuo metu yra išvykęs į užsienį, apie posėdį žino.

7Atsakovė į teismo posėdį neatvyko, apie bylos nagrinėjimo vietą ir laiką pranešta tinkamai, prašymų ir dokumentų, pateisinančių neatvykimą, nepateikė.

8Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovė neprieštarauja, kad civilinė byla būtų nutraukta.

9Ieškovo atstovės prašymas tenkintinas. 2012-12-20 nutartimi teismui paskyrus DNR ekspertizę, gauta ekspertų išvada, kad N. B. yra vaiko A. B. tėvas su 99,999 % tikimybe (36-37 b. l.). Susipažinęs su ekspertų išvada ieškovas atsisako nuo ieškinio, atsisakymu šalių teisės nepažeistos, atsisakymą nuo ieškinio teismas priima, o civilinė byla nutrauktina (LR CPK 293 str. 1 d. 4 p.). Ieškovui grąžintini 75 procentai 2012-10-26 mokėjimo kvitu sumokėto 143,00 Lt žyminio mokesčio (LR CPK 87 str. 2 d.). Iš ieškovo išieškotinos teismo patirtos procesinių dokumentų persiuntimo išlaidos.

10Vadovaujantis LR CPK 87 str. 2 d., 94 str. 1 d., 140 str. 1 d., 293 str. 4 p., 294 str., teismas

Nutarė

11Ieškovo atstovės prašymą tenkinti.

12Civilinę bylą pagal ieškovo N. B. ieškinį atsakovei G. D. dėl tėvystės nuginčijimo nutraukti.

13Ieškovui išaiškinti, kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

14Ieškovui N. B., a.k. ( - ) grąžinti 107,25 Lt žyminio mokesčio.

15Iš ieškovo N. B., a.k. ( - ) išieškoti 16,50 Lt procesinių dokumentų persiuntimo išlaidų valstybei

16Nutartį dalyje dėl žyminio mokesčio grąžinimo pavesti vykdyti VMI prie LR FM.

17Nutartį per 7 dienas nuo jos paskelbimo dienos atskiruoju skundu galima skųsti Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Proceso dalyviai