Byla e2VP-1663-925/2016
Dėl išieškotojo pakeitimo, suinteresuoti asmenys S. D., AB „Swedbank“, antstolė Birutė Čereškienė

1Kaišiadorių rajono apylinkės teismo teisėja Jorūnė Pukinskienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjos „PlusPlus Capital“ AS, atstovaujamos „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialo, pareiškimą dėl išieškotojo pakeitimo, suinteresuoti asmenys S. D., AB „Swedbank“, antstolė Birutė Čereškienė, ir

Nustatė

2pareiškėja „PlusPlus Capital“ AS kreipėsi į teismą prašydama pakeisti vykdomojoje byloje vykdomojo įrašo Nr. M-7242 pagrindu išieškotoją AB „Swedbank“ į išieškotoją „PlusPlus Capital“ AS, atstovaujamą „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialo.

3Prašymas tenkintinas.

4Pagal Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 596 str., pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką, fizinio asmens mirties, juridinio asmens reorganizavimo ar likvidavimo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju, kitais įstatymų numatytais atvejais. Jeigu vykdymas atliekamas ne teismo išduoto vykdomojo dokumento pagrindu, tokiu atveju išieškotoją ar skolininką pakeičia antstolio kontoros buveinės vietos apylinkės teismas. Visi veiksmai, atlikti iki įstojimo į vykdymo procesą, teisių perėmėjui privalomi tiek, kiek jie buvo privalomi anksčiau procese dalyvavusiam asmeniui.

5Bylos duomenimis nustatyta, kad 2012-10-29 notarė Ilona Mineikienė išdavė vykdomąjį įrašą Nr. M-7242 dėl skolos, palūkanų ir notaro atlyginimo išieškojimo iš S. D. kreditorės AB „Swedbank“ naudai. Vykdomasis dokumentas vykdomas antstolės Birutės Čereškienės kontoroje. 2016-08-03 AB „Swedbank“ ir „PlusPlus Baltic“ OU sudarė Reikalavimo perleidimo sutartį, kuria AB „Swedbank“ perleido „PlusPlus Baltic“ OU reikalavimo teisę į S. D. skolą. 2016-08-05 „PlusPlus Baltic“ OU ir „PlusPlus Capital“ AS sudarė Reikalavimo perleidimo sutartį, kuria „PlusPlus Baltic“ OU perleido „PlusPlus Capital“ AS reikalavimo teisę į S. D. skolą. 2016-08-15 pranešimu skolininkas S. D. buvo informuotas apie kreditorinio reikalavimo perleidimą į jo įsiskolinimą.

6Aptartų įrodymų turinys patvirtina, kad pradinė išieškotoja – AB „Swedbank“ vykdymo procese perleido naujajai išieškotojai „PlusPlus Baltic“ OU, o pastaroji – „PlusPlus Capital“ AS reikalavimo teisę į skolininko S. D. skolą pagal 2012-10-29 notarės Ilonos Mineikienės išduotą vykdomąjį įrašą Nr. M-7242 dėl skolos, palūkanų ir notaro atlyginimo išieškojimo iš S. D. kreditorės AB „Swedbank“ naudai ir apie kreditorinio reikalavimo perleidimą informavo skolininką S. D..

7Atsižvelgiant į tai, kad ‚Swedbank“, AB reikalavimą į skolininko S. D. skolą perleido „PlusPlus Capital“ AS, Lietuvoje veikiančiai per „PlusPlus Capital“ OU Lietuvos filialą, „PlusPlus Capital“ AS, Lietuvoje veikianti per „PlusPlus Capital“ OU Lietuvos filialą, laikytina išieškotojos AB „Swedbank“ turtinių teisių ir prievolių perėmėju ir keistinas išieškotojas vykdymo procese, t. y. reikalavimą perleidusi išieškotoja AB „Swedbank“ keistina reikalavimą perėmusia „PlusPlus Capital“ AS, Lietuvoje veikiančia per „PlusPlus Capital“ OU Lietuvos filialą (CPK 596 str. 1 d.).

8Vadovaudamasis CPK 290-291 str., 596 str. 1 d., teismas

Nutarė

9Prašymą tenkinti.

10Pakeisti vykdomojoje byloje, vykdomoje vykdomojo įrašo Nr. M-7242 pagrindu, pradinį išieškotoją AB „Swedbank“, į. k. 112029651, į naująjį išieškotoją „PlusPlus Capital“ AS, atstovaujamą „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialo, į. k. 303012217.

11Nutartis per 7 dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per Kaišiadorių rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai