Byla B2-192-577/2015
Dėl įmonės pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Jadvyga Mardosevič,

2sekretoriaujant Renatai Vinckevičiūtei, žodinio proceso tvarka išnagrinėjusi bankrutavusios UAB „Ingava“ bankroto administratoriaus UAB „Mokumo valdymo sprendimai“ įgalioto asmens Ž. V. prašymą dėl įmonės pabaigos,

Nustatė

3teisme gautas bankroto administratoriaus UAB „Mokumo valdymo sprendimai“ įgalioto asmens Ž. V. prašymas dėl įmonės pabaigos. Bankroto administratorius teismui pateikė LR Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Ukmergės rajono agentūros 2015-03-02 pažymą Nr. VR-13.6-47, įmonės 2015-09-11 likvidacinį balansą bei 2015-05-08 kreditorių susirinkimo protokolą Nr. 2. Administratorius teismui pateiktame prašyme nurodė, jog buvo atliktos visos įmonės likvidavimo procedūros, visi teisiniai ginčai yra baigti, todėl yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos. Be to, teismui buvo pateikti įrodymai, kad įmonės kreditoriai buvo informuoti apie posėdį.

4Prašymas tenkintinas.

5Vilniaus apygardos teismo 2012-11-06 nutartimi buvo iškelta bankroto byla UAB „Ingava“, bankroto administratoriumi paskirta UAB „Mokumo valdymo sprendimai“. Vilniaus apygardos teismo 2013-02-04 nutartimi buvo patvirtintas kreditorių ir jų finansinių reikalavimų sąrašas, kuris vėliau buvo tikslinamas. Vilniaus apygardos teismo 2013-03-21 nutartimi įmonė buvo pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

6Bylos medžiaga patvirtina, kad įmonė veiklos nebevykdo, jos mokumas neatstatytas. Į bylą pateiktas 2015-09-11 likvidacinis balansas patvirtina, kad įmonė neturi jokio turto. Iš Lietuvos teismų informacinės duomenų bazės LITEKO matyti, kad bylų, susijusių su bankrutavusia įmone, kituose teismuose nėra. LR Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Ukmergės rajono agentūros 2015-03-02 pažymoje Nr. VR-13.6-47 nurodyta, kad Agentūra pretenzijų likviduojamai UAB „Ingava“ neturi.

7Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi, po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

8Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, teismas laiko, kad LR Įmonių bankroto įstatymo nustatytos bankroto procedūros bendrovės atžvilgiu iki sprendimo dėl įmonės pabaigos stadijos yra atliktos.

9Esant tokioms aplinkybėms, pripažintina, kad yra įvykdyti Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d. reikalavimai, ir yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

10Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d. ir 5 d., CPK 259 str. – 268 str., teismas

Nutarė

11bankrutavusios UAB „Ingava“ bankroto administratoriaus UAB „Mokumo valdymo sprendimai“ įgalioto asmens Ž. V. prašymą dėl įmonės pabaigos tenkinti.

12Bankrutavusią UAB „Ingava“ (į.k. 302414227, registracijos adresas – Ukmergė, Vienuolyno g.3) pripažinti pasibaigusia likvidavimu dėl bankroto ir išregistruoti ją iš juridinių asmenų registro.

13Pavesti bankrutavusios UAB „Ingava“ bankroto administratoriui UAB „Mokumo valdymo sprendimai“ atlikti veiksmus, numatytus Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

14Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti apskųstas apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui, apeliacinį skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai