Byla T-27-434/2013
Dėl S. B. sulaikymo

1

2Biržų rajono apylinkės teismo teisėja Nida Solovjovienė, sekretoriaujant Irenai Zamauskienei, dalyvaujant vertėjai Jovytai Čerencovai, Panevėžio VPK Biržų r. PK VPS Migracijos grupės atstovei Violetai Augulienei, išnagrinėjo teismo posėdyje Panevėžio VPK Biržų r. PK VPS Migracijos grupės teikimą dėl S. B. sulaikymo.

3Išnagrinėjęs teikimą ir pateiktą medžiagą, išklausęs migracijos grupės atstovės ir S. B. paaiškinimus, teismas

Nustatė

4S. B., gim. 1951-05-10 d. Ukrainos Respublikoje, į Lietuvos Respubliką atvyko 1989-09-02 d. ir nuo pat atvykimo gyvena pas sugyventinę D. E. ( - ). S. B. yra Ukrainos Respublikos pilietis, neturi galiojančio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento, suteikiančio teisę gyventi Lietuvoje. Biržų r.ap. teismo 2010-05-18 d. nutarimu jam buvo taikyta alternatyvi sulaikymui priemonė – užsienietis ryšio priemonėmis telefonu kiekvieno mėnesio pirmos savaitės antradienį turi praneši Panevėžio AVPK Biržų rajono PK VPSOV poskyriui apie savo buvimo vietą, kol išsiims leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje. Biržų r.ap. teismo 2013-04-16 d. nutartimi jam buvo paskirta kardomoji priemonė – įpareigojimas gyventi skyrium nuo nukentėjusiosios D. E., įpareigojant nebendrauti ir neieškoti ryšių su ja, nesilankyti tose vietose, kur būna nukentėjusioji.

5Migracijos grupės atstovė prašo sulaikyti S B. V. sienos apsaugos tarnybos prie LR VRM Užsieniečių registracijos centre, iki įstatymo nustatyta tvarka bus išspręstas klausimas dėl jo teisinės padėties Lietuvos Respublikoje, kadangi jis pats dokumentų nesitvarko ir neturi dokumento, patvirtinančio jo teisėtą buvimą Lietuvos Respublikoje, neturi jokio legalaus pragyvenimo šaltinio, kelia grėsmę sugyventinės sveikatai.

6S. B. prašo jam neskirti šios priemonės, nes jis sekančią savaitę vyktų į Ukrainos ambasadą, kad susitvarkyti dokumentus.

7Teikimas tenkinamas.

8Pateikti duomenys rodo, kad 2010-05-18 d. teismo sprendimu S. B. buvo taikyta alternatyvi sulaikymui priemonė - užsienietis ryšio priemonėmis telefonu kiekvieno mėnesio pirmos savaitės antradienį turi praneši Panevėžio AVPK Biržų rajono PK VPSOV poskyriui apie savo buvimo vietą, kol išsiims leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje. Tačiau iki šiol jis leidimo gyventi Lietuvos Respublikoje neišsiėmė. Tuo tarpu jam Biržų r.ap. teismo 2013-04-16 d. nutartimi dėl smurto artimoje aplinkoje jam buvo paskirta kardomoji priemonė – įpareigojimas gyventi skyrium nuo nukentėjusiosios D. E., įpareigojant nebendrauti ir neieškoti ryšių su ja, nesilankyti tose vietose, kur būna nukentėjusioji. Visa tai rodo, kad taikytos administracinio poveikio priemonės norimų rezultatų nedavė, S. B. nerodo iniciatyvos dėl leidimo gyventi Lietuvos Respublikoje išsiėmimo, dėl ko jo buvimas Lietuvos Respublikoje laikomas neteisėtu, nes jis pažeidinėja paskirtą alternatyvią sulaikymui priemonę, nes eilę kartų nepranešė telefonu nustatytu laiku apie savo buvimo vietą, kelia grėsmę sugyventinės sveikatai, todėl

9esant visoms šioms byloje nustatytomas aplinkybėms konstatuotina, jog teikimas yra pagrįstas, dėl ko tenkintinas.

10Vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymo Nr.IX-2206 “Dėl užsieniečių teisinės padėties“ 114, 116 str., teismas

Nutarė

11Teikimą tenkinti. Sulaikyti S. B., gim. 1951-05-10 d., Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Užsieniečių registracijos centre iki įstatymo nustatyta tvarka bus išspręstas klausimas dėl jo teisinės padėties Lietuvos Respublikoje, bet ne ilgiau kaip šešiems mėnesiams.

12Nutartis per 14 d. gali būti skundžiama Lietuvos Vyriausiajam administraciniam teismui, skundą paduodant per Užsieniečių registracijos centrą.

Proceso dalyviai