Byla L2-1132-324/2007
Dėl vieno šimto penkiasdešimt tūkstančių aštuonių šimtų dvidešimt penkių litų 85 ct išieškojimo iš uždarosios akcinės bendrovės „Sadita ir Ko“

1Kauno apygardos teismo teisėja Virginija Gudynienė, gavusi kreditoriaus uždarosios akcinės bendrovės „Rehau“ pareiškimą dėl vieno šimto penkiasdešimt tūkstančių aštuonių šimtų dvidešimt penkių litų 85 ct išieškojimo iš uždarosios akcinės bendrovės „Sadita ir Ko“,

Nustatė

2kreditorius prašo išieškoti pareiškime nurodomą sumą ne iš pirkėjo UAB „Sadita – langai“, o iš garanto UAB „Sadita ir Ko“. Reikalavimą grindžia šios įmonės 2007 m. gegužės 10 d. pranešimu.

3CPK XXIII skyriuje nustatyta tvarka nagrinėjamos bylos pagal kreditoriaus pareiškimą dėl piniginių reikalavimų, atsirandančių iš sutarties, delikto, darbo santykių, išlaikymo priteisimo ir kitų), taip pat dėl kilnojamojo daikto priteisimo. Nekonkretus pareiškimą grindžiantis raštas nėra akivaizdi sutartis, kuria UAB „Sadita ir ko“ garantuotų pareiškime nurodomų UAB „Sadita –langai“ įsipareigojimų įvykdymą, todėl pareiškimo negalima laikyti atitinkančiu nurodytus leistinumo kriterijus.

4Pateiktasis pareiškimas neatitinka CPK 431 straipsnio pirmojoje dalyje nustatytų leistinumo kriterijų nagrinėti jį CPK XXIII skyriuje reglamentuota tvarka, todėl jį priimti atsakytina.

5Finansinis reikalavimas pagrindiniam skolininkui gali būti pareikštas jo bankroto byloje.

6Vadovaudamasi CPK 431 str. 2 d. antruoju punktu, 435 str. 2 d. antruoju punktu,

Nutarė

7atsisakyti priimti kreditoriaus uždarosios akcinės bendrovės „Rehau“ pareiškimą dėl vieno šimto penkiasdešimt tūkstančių aštuonių šimtų dvidešimt penkių litų 85 ct išieškojimo iš uždarosios akcinės bendrovės „Sadita ir Ko“.

8Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai