Byla N2-10290-563/2012
Dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutikimu priėmimo klausimą

1Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Violeta Olcvikienė, rašytinio proceso tvarka išsprendusi pareiškėjų O. B. ir R. B. pareiškimo dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutikimu priėmimo klausimą,

Nustatė

2pareiškėjai kreipėsi į teismą su prašymu nutraukti jų santuoką, įregistruotą 1998-09-12 Klaipėdos miesto Civilinės metrikacijos skyriuje, akto įrašo Nr. 893, abiejų sutuoktinių bendru sutikimu ir patvirtinti sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių.

3Atsisakytina priimti pareiškimą.

4LR CPK 538 straipsnio 2 dalis numato, kad prašymas nutraukti santuoką abiejų sutuoktinių bendru sutikimu paduodamas vieno iš sutuoktinių gyvenamosios vietos apylinkės teismui. Pareiškėjai nurodė savo adresus Klaipėdoje – ( - ) ir ( - ), tačiau patikrinus pareiškėjų asmens duomenis gyventojų registre, paaiškėjo, kad pareiškėjai savo gyvenamąją vietą yra deklaravę adresu Klaipėdos r. sav., ( - ).

5Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, pareiškimą atsisakytina priimti, kaip neteismingą Klaipėdos miesto apylinkės teismui. Pareiškėjai su prašymu dėl santuokos nutraukimo bendru sutikimu turi kreiptis į Klaipėdos rajono apylinkės teismą (LR CPK 3 str. 6 d., 137 str. 2 d. 2 p., 3 d.).

6Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 2 dalies 2 punktu, 290, 291 straipsniais, teismas

Nutarė

7atsisakyti priimti pareiškėjų O. B. ir R. B. pareiškimą dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutikimu ir kartu su priedais grąžinti pareiškimą padavusiems asmenims.

8Nutartis per septynias dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Klaipėdos apygardos teismui, paduodant atskirąjį skundą per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

9Pateikiant skundą teismui kartu turi būti pateikti ir teismo grąžinti dokumentai.

Proceso dalyviai