Byla e2-1121-236/2016
Dėl nuostolių atlyginimo priteisimo

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Kazys Kailiūnas teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka nagrinėjo ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „ALZIDA“ pareiškimą dėl atskirojo skundo atsisakymo civilinėje byloje, pradėtoje pagal ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „ALZIDA“ atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2016 m. kovo 22 d. nutarties civilinėje byloje Nr. e2-4269-275/2016 pagal ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „ALZIDA“ ieškinį atsakovams A. S. ir L. G. dėl nuostolių atlyginimo priteisimo,

Nustatė

2Ieškovė UAB „ALZIDA“ 2016 m. kovo 21 d. kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydama priteisti iš atsakovo A. S. 31 143,82 Eur nuotolių atlyginimo, solidariai iš atsakovų A. S. ir L. G. 11 604,66 Eur nuostolių atlyginimo bei 1 452 Eur būtinų ir pagrįstų išlaidų, 5 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidas.

3Ieškinio užtikrinimui ieškovė prašė taikyti laikinąsias apsaugos priemones – uždrausti atsakovams A. S. ir L. G. vykdyti UAB „ALZIDA“ neeilinį visuotinį akcininkų susirinkimą pagal 2015 m. gruodžio 28 d. sprendimą sušaukti neeilinį visuotinį akcininkų susirinkimą pagal jame nurodytą darbotvarkę; uždrausti atsakovams A. S. ir L. G. neeilinio visuotinio akcininkų susirinkimo metu priimti sprendimus dėl UAB „ALZIDA“ likvidavimo, likvidavimo pradžios nustatymo ir likvidatoriaus paskyrimo; uždrausti Juridinių asmenų registrui įregistruoti sprendimą dėl UAB „ALZIDA“ likvidavimo, įskaitant atsakovų prašymus dėl likviduojamos įmonės statuso registravimo. Nurodė, kad atsakovai su kitais akcininkais pradėjo organizuoti bendrovės likvidavimo procedūras, siekiant išvengti atsakomybės už bendrovei padarytus nuostolius.

4Vilniaus apygardos teismas 2016 m. kovo 22 d. ieškovės prašymą atmetė. Teismas sprendė, jog ieškovės prašomos taikyti laikinosios apsaugos priemonės nėra susijusios su reiškiamais reikalavimais, neatitinka jų pobūdžio ir masto, taip pat ieškovė neįrodė, jog nepritaikius laikinųjų apsaugos priemonių, teismo sprendimo įvykdymas pasunkėtų arba pasidarytų neįmanomas.

5Ieškovė UAB „ALZIDA“ pateikė atskirąjį skundą, kuriuo prašė Vilniaus apygardos teismo 2016 m. kovo 22 d. nutartį panaikinti ir prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo patenkinti.

6Atsakovai A. S. ir L. G. atsiliepime su pateiktu atskiruoju skundu nesutiko, prašė jo netenkinti, o skundžiamą nutartį palikti nepakeistą.

7Apeliantė UAB „ALZIDA“ 2016-06-23 Lietuvos apeliaciniam teismui pateikė pareiškimą dėl atskirojo skundo atsisakymo. Nurodė, jog šioje byloje prašomos taikyti laikinosios apsaugos priemonės jau pritaikytos kitoje teisme nagrinėjamoje byloje ir dėl to pateiktas atskirasis skundas nebeteko prasmės. Prašo pareiškimą priimti ir apeliacinį procesą nutraukti.

8Atskirojo skundo atsisakymas priimtinas, apeliacinis procesas nutrauktinas.

9CPK 308 str. 1 d. suteikia apeliantui teisę atsisakyti apeliacinio skundo iki baigiamųjų kalbų, o jeigu skundas nagrinėjamas rašytinio proceso tvarka – iki skundo nagrinėjimo iš esmės pradžios. Teismas gali nepriimti apeliacinio skundo atsisakymo, jei toks procesinis veiksmas prieštarauja imperatyvioms įstatymo normoms ar viešajam interesui (CPK 42 str. 2 d.).

10Apeliacinės instancijos teismas, išnagrinėjęs ieškovės (apeliantės) UAB „ALZIDA“ pareiškimą dėl atskirojo skundo atsisakymo, nenustatė, kad skundo atsisakymas prieštarautų imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui (CPK 42 str. 2 d., 308 str. 1 d., 338 str.). Pareiškimas dėl atskirojo skundo atsisakymo pateiktas CPK 308 str. 1 d. nustatyta tvarka ir terminais. Apeliantė patvirtino, kad jai yra žinomos atskirojo skundo atsisakymo teisinės pasekmės (CPK 308 str. 3 d.).

11Atsižvelgdamas į išdėstytas aplinkybes, apeliacinės instancijos teismas daro išvadą, kad yra visos sąlygos, būtinos apeliantės UAB „ALZIDA“ atskirojo skundo atsisakymui priimti.

12Kadangi Vilniaus apygardos teismo 2016 m. vasario 17 d. nutartis nebuvo apskųsta kitų byloje dalyvaujančių asmenų, priėmus ieškovės atskirojo skundo atsisakymą, apeliacinis procesas nutraukiamas (CPK 308 str. 2 d., 338 straipsnis).

13Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 302, 308, 338 straipsniais,

Nutarė

14Ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „ALZIDA“ atskirojo skundo atsisakymą priimti.

15Apeliacinį procesą, pradėtą pagal ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „ALZIDA“ atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2016 m. kovo 22 d. nutarties, nutraukti.

Proceso dalyviai