Byla 2-183-163/2016
Dėl žalos priteisimo, tretieji asmenys L. J., „BTA“ ABROŠINAŠANAS AKCIJU SABIEDRIBA

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Alona Romanovienė, sekretoriaujant Sigitai Moncevičienei, dalyvaujant atsakovės atstovei D. Ž. K., viešame teismo posėdyje spręsdama ieškovo atstovės Z. P. prašymą nutraukti bylą civilinėje byloje, iškeltoje pagal ieškovo A. P. ieškinį atsakovei VšĮ Respublikinė Klaipėdos ligoninė dėl žalos priteisimo, tretieji asmenys L. J., „BTA“ ABROŠINAŠANAS AKCIJU SABIEDRIBA, ir

Nustatė

2Klaipėdos apygardos teisme nagrinėjama civilinė byla iškelta pagal ieškovo A. P. ieškinį ir patikslintą ieškinį atsakovei VšĮ Respublikinė Klaipėdos ligoninė dėl žalos, padarytos paciento sveikatai, atlyginimo, tretieji asmenys L. J., „BTA“ ABROŠINAŠANAS AKCIJU SABIEDRIBA, kuriuo prašoma priteisti iš atsakovės 50 000 Lt neturtinės žalos ir 1 000 Lt turtinės žalos atlyginimą, 5 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo iki teismo sprendimo visiško įvykdymo bei bylinėjimosi išlaidas.

32016-11-17 teisme gautas Z. P. prašymas civilinę bylą nutraukti.

4Atsakovės atstovė D. Ž. K. prašo prašymą tenkinti, bylą nutraukti, atsakovei iš ieškovo priteisti turėtas bylinėjimosi išlaidas.

5Prašymas tenkintinas (CPK 293 str. 1 d. 4 p.).

6Ieškovas A. P. 2012-12-03 įgaliojimu įgaliojo motiną Z. P. inter alia atstovauti jį visuose teismo įstaigose ir tvarkyti jo vardu visas civilines bylas su visomis įstatymų suteiktomis ieškovui, nukentėjusiajam teisėmis: visiškai ar iš dalies atsisakyti ieškinio reikalavimų, keisti ieškinio pagrindą, sudaryti taikos sutartį, skųsti teismo sprendimą ar nutartį apeliacine (kasacine) tvarka, daryti jo vardu reikalingus pareiškimus ir prašymus, susipažinti su bylos dokumentais, gauti visus dokumentus, pažymas ir pažymėjimus iš įvairių įstaigų, įmonių, reikalingus bylos vedimui, sudaryti sutartis su advokatu dėl atstovavimo teismuose. Įgaliojimas galioja iki 2020-01-01 (t. 3, b. l. 13).

7LRCPK 293 straipsnio 1 dalies 4 punkte nustatyta, kad teismas nutraukia bylą, jeigu ieškovas atsisakė ieškinio ir atsisakymą teismas priėmė.

8Nagrinėjamu atveju ieškovo atstovė Z. P. atsisakė ieškinio, teismas šį atsisakymą priima, todėl civilinė byla nutrauktina.

9Prašyme nutraukti bylą nenurodyta, kad žinomos atsisakymo nuo ieškinio pasekmės, todėl teismas išaiškina, kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama (CPK 294 str. 2 d.).

10Atsakovės atstovė prašo priteisti atsakovei turėtas bylinėjimosi išlaidas: 868,86 Eur (3 000 Lt) advokato pagalbai apmokėti už atsiliepimo surašymą ir atstovavimą teismuose bei 65 Eur už degalus advokatės kelionėms iš Vilniaus į Klaipėdą ir atgal (t. 2, b. l. 176-178).

11LR teisingumo ministro 2004-04-02 įsakymu (įsakymo 2015 metų redakcija) patvirtintų Rekomendacijų dėl civilinėse bylose priteistino darbo užmokesčio už advokato ar advokato padėjėjo teikiamą pagalbą maksimalaus dydžio, 3 punkte nustatyta, kad advokato dėl atvykimo teikti teisines paslaugas į kitą vietovę, negu registruota advokato darbo vieta, turėtos išlaidos, taip pat gyvenamosios patalpos nuomos ir kelionės išlaidos iš šalies priteisiamos, jeigu advokatas vyksta teismo iniciatyva, dėl teismingumo ypatumų, kai reikiamos specializacijos advokato teismo vietovėje nėra ir kitais atvejais, kai advokato iš kitos vietovės dalyvavimas byloje būtinas.

12Nagrinėjamu atveju rekomendacijose nurodytų aplinkybių nebuvo, todėl išlaidos už degalus advokatės kelionėms iš Vilniaus į Klaipėdą ir atgal, nepriteistinos. Išlaidos už atsiliepimo surašymą ir atstovavimą teisme neviršija rekomendacijose nustatytų maksimalių dydžių, todėl jos priteistinos iš ieškovo (CPK 93 str. 1 d.).

13Klaipėdos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba 2012-12-06 sprendimu Nr. (1.31)-TPA-1900-12 nusprendė A. P. 100 procentų atleisti nuo žyminio mokesčio ir kitų bylinėjimosi išlaidų, su bylos nagrinėjimu susijusių išlaidų ir proceso išlaidų, todėl Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos turėtos bylinėjimosi išlaidos nepriteistinos ( 96 str. 2 d., 99 str. 2 d.).

14Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290-291 straipsniais, teisėja

Nutarė

15civilinę bylą nutraukti.

16Priteisti VšĮ Respublikinė Klaipėdos ligoninė, juridinio asmens kodas 191340088, iš A. P., gi. ( - ), 868,86 Eur bylinėjimosi išlaidų

17Nutartis per 7 dienas nuo nutarties paskelbimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui, paduodant skundą per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai