Byla eB2-1443-524/2016
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Erika Misiūnienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjos Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyriaus pareiškimą atsakovei UAB „Ręstinis būstas“ dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

2pareiškėja 2016-07-26 kreipėsi į teismą su pareiškimu, juo prašė iškelti bankroto bylą atsakovei. Nurodė, kad atsakovė pareiškėjai yra skolinga 12 717,95 EUR. Mano, kad atsakovė yra nemoki, kadangi skolos nesumoka.

3Pareiškėja 2016-08-22 pateikė informacinę pažymą, jame nurodo, kad skola sumokėta.

4Atsisakytina atsakovei kelti bankroto bylą.

5Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 7 dalies 1–2 punktai numato, kad bankroto byla iškeliama, jeigu teismas nustatė, kad yra bent viena iš šių sąlygų: 1) įmonė yra nemoki arba įmonė vėluoja išmokėti darbuotojui (darbuotojams) darbo užmokestį ir su darbo santykiais susijusias išmokas; 2) įmonė negali arba negalės vykdyti įsipareigojimų. Įmonių bankroto įstatymo 2 straipsnio 8 dalis apibrėžia įmonės nemokumo sąvoką, t. y. įmonės būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos, neatlikti darbai ir kt.) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės.

6Nagrinėjamoje byloje teismui yra pateikti duomenys, patvirtinantys, kad atsakovė skolą pareiškėjai sumokėjo. Šią aplinkybę patvirtina pareiškėjos pateikta informacija (CPK 178 straipsnis).

7Apibendrindamas bylos duomenų visetą teismas mano, jog byloje nėra duomenų ar įrodymų, kad atsakovė nevykdo įsipareigojimų, be to, nėra pateikta duomenų, kad įmonė negali arba negalės vykdyti įsipareigojimų (CPK 12 straipsnis, CPK 178 straipsnis, CPK 185 straipsnis).

8Esant anksčiau nurodytoms aplinkybėms pripažintina, kad atsakovė iki teismo nutarties iškelti bankroto bylą priėmimo patenkino kreditorės (pareiškėjos), kuri kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo reikalavimus, todėl atsisakytina atsakovei kelti bankroto bylą (Įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 3 dalies 1 punktas).

9Teismas, vadovaudamasis CPK 290–291 straipsniais,

Nutarė

10atsisakyti kelti bankroto bylą atsakovei UAB „Ręstinis būstas“, įmonės kodas 163722045, buveinės adresas Žvelsėnų k. Vėžaičių sen. Klaipėdos r.

11Nutartis per 10 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai