Byla 1-53-531/2014
Dėl nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos BK 140 str. 2 d. yra pareikštas A. K., -

1Visagino miesto apylinkės teismo teisėjas Valdas Ciesiūnas, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimas dėl nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos BK 140 str. 2 d. yra pareikštas A. K., -

Nustatė

2A. K. (A. K.), asmens kodas ( - ) gimęs ( - ) Lietuvos Respublikos pilietis, nevedęs, dirbantis ( - ), turintis 10 klasių išsilavinimą, gyvenantis ( - ), deklaruota gyvenamoji vieta Visagino savivaldybėje, administracine tvarka baustas, į psichiatro – narkologo įskaitą neįrašytas, neteistas, 2013-08-28 nutarimu atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės ikiteisminio tyrimo Nr. 49-1-00270-13 medžiagoje, šalims susitaikius (LR BK 38 str.),-

3sukėlė žmogui fizinį skausmą šeimos nariui, sekančiomis aplinkybėmis: 2013 m. vasario 7 d. apie 17 valandą 15 minučių bute, esančiame ( - ), žodinio konflikto metu, sudavė ranka į galvą, paskui pagriebė rankomis už kaklo ir pradėjo smaugti, po to pagriebė dešine ranka už kairės rankos ir laikė savo sugyventinę, nukentėjusiąją A. T., taip sukeldamas A. T. fizinį skausmą.

4tai yra kaltinamas padaręs nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos BK 140 straipsnio 2 dalyje.

5Kaltinimas A. K. padarius jam inkriminuojamą nusikaltimą, grindžiamas šiais duomenimis:

62014 m. vasario 7 d. apklaustas įtariamuoju, A. K. kaltu dėl jam inkriminuojamos nusikalstamos veikos prisipažino visiškai ir paaiškino, kad 2014 m. vasario 7 d. vakare apie 17 valandą 15 minučių, bute, esančiame ( - ), tarp jo ir sugyventinės A. įvyko žodinis konfliktas. Tuo metu jis buvo išgėręs butelį alaus. Konflikto metu jis nesusivaldė ir sudavė vieną smūgį ranka savo sugyventinei A. į veido sritį. Kur konkrečiai pataikė negali pasakyti, nes neprisimena, kadangi buvo supykęs. Paskui sugriebė sugyventinę už kaklo ir pradėjo ją smaugti. Po to sugriebė sugyventinės kairę ranką ir ją laikė spausdamas. Savo sugyventinės A. atžvilgiu vartojo necenzūrinius žodžius. Dėl padaryto nuoširdžiai gailisi, daugiau papildymų neturi (b.l. 25–26).

7A. T. parodė, kad 2014 m. vasario 6 d. apie 17 valandą 15 minučių namo sugrįžo jos sugyventinis A. K.. Žodinio konflikto metu A. pradėjo elgtis agresyviai, puolė ją. Sudavė ranka jai vieną kartą į galvą, po to pagriebė rankomis už kaklo ir pradėjo smaugti. Smaugė apie 1 minutę. Tada dešine ranka pagriebė už jos kairės rankos ir laikė, taip jai sukeldamas fizinį skausmą. Kadangi jokie kūno sužalojimai jai padaryti nebuvo, į medikus ji nesikreipė. Buvo sukeltas tik fizinis skausmas. Ankščiau A. prieš ją yra smurtavęs. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, tačiau jiems susitaikius, byla buvo nutraukta (b.l. 6–7).

8Iš 2014 m. vasario 7 d. asmens apžiūros protokolo ir jo priedo matyti, kad 2014 m vasario 7 d. Utenos apskrities VPK Visagino policijos komisariate buvo apžiūrėta nukentėjusioji A. T.. Apžiūros metu ant nukentėjusiosios kaklo matomos horizontalios raudonos spalvos žymės. Ant kairės rankos raudonos spalvos žymės (b.l. 8-10).

92014 m. vasario 6 d. įvykio vietos apžiūros protokole ir jo prieduose užfiksuota, kad buvo apžiūrėtas butas, esantis ( - ), kuriame įvyko konfliktas tarp A. K. ir A. T., ir kurio metu A. T. buvo sukeltas fizinis skausmas (b.l. 3–5).

10Panevėžio apygardos Utenos apylinkės prokuratūros prokuroras, vadovaudamasis LR BPK 418 str., kreipėsi į Visagino miesto apylinkės teismą su prašymu užbaigti procesą baudžiamojoje byloje Nr. 49-1-00049-14 teismo baudžiamuoju įsakymu. Pripažinti A. K. kaltu padarius nusikalstamą veiką, numatytą LR BK 140 str. 2 d., ir skirti jam laisvės apribojimą šešiems mėnesiams, nustatant draudimus ir įpareigojimus: būti namuose nuo 24 valandos iki 6 valandos. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos BK 641 straipsniu A. K. paskirtą bausmę sumažinti vienu trečdaliu.

11Įsiteisėjus teismo baudžiamajam įsakymui kardomąją priemonę paskirtą A. K., rašytinį pasižadėjimą neišvykti, panaikinti.

12Su siūloma bausme kaltinamasis sutiko, ką patvirtino 2014 m. gruodžio 31 d. savo parašu protokole dėl paskelbimo įtariamajam apie galimybę kreiptis į teisėją, ir proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu (b.l. 26).

13A. K. padaryta nusikalstama veika kvalifikuota teisingai pagal Lietuvos Respublikos BK 140 str. 2 d., nes jis mušdamas ir smurtaudamas, nukentėjusiajai, kuri yra šeimos narė, sukėlė fizinį skausmą.

14Baudžiamojoje byloje yra pakankamai duomenų, patvirtinančių A. K. kaltę, padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos BK 140 str. 2 d. Jo padarytas nusikaltimas įrodytas.

15Kaltinamojo A. K. atsakomybę lengvinanti aplinkybė ta, kad jis nuoširdžiai gailisi padaręs nusikaltimą. Jo atsakomybę sunkinanti aplinkybė ta, kad nusikaltimą padarė būdamas girtas.

16Skirdamas bausmę kaltinamajam, teismas atsižvelgia į byloje esančią lengvinančią aplinkybę, taip pat į kaltinamojo asmenybę: jis administracine tvarka baustas (b.l. 19), nėra įrašytas į gydytojo psichiatro - narkologo įskaitą (b.l. 15), neteistas (b.l. 20), 2013-08-28 atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės ikiteisminio tyrimo medžiagoje Nr. 49-1-00270-13, šalims susitaikius (BK 38 str.). Teismas mano, kad siūloma kaltinamajam bausmė yra tinkama ir gali būti skiriama.

17Lietuvos Respublikos BK 641 str. 1 d. nustato, kad kai baudžiamoji byla baigiama teismo baudžiamuoju įsakymu, nuteistajam skiriama bausmė, esant kaltinamojo prisipažinimui, sumažinama vienu trečdaliu.

18Teismas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos BPK 420 str. 1 d. 1 p., 421 str., -

Nutarė

19Pripažinti A. K. (A. K.), a/k ( - ) gim. ( - ) kaltu padarius nusikaltimą, numatytą LR BK 140 str. 2 d., ir skirti jam laisvės apribojimą 6 (šešiems) mėnesiams, nustatant įpareigojimą būti savo namuose nuo 22 val. vakaro iki 6 val. ryto;

20Vadovaujantis Lietuvos Respublikos BK 641 str., skirtą bausmę sumažinti vienu trečdaliu.

21Išaiškinti, kad kaltinamasis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per 14 dienų nuo šio dokumento gavimo dienos turi teisę paduoti teismui, surašiusiam šį teismo baudžiamąjį įsakymą, prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jei kaltinamasis paduoda prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme, teismo baudžiamasis įsakymas neįgyja teisinės galios.

22Teismas, išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąjį kaltu, gali paskirti kitos rūšies ar dydžio bausmę, negu buvo paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu, jei baudžiamasis įstatymas tai numato, gali būti paskirta ir laisvės atėmimo bausmė (Lietuvos Respublikos BPK 425 str. 4 d.).

23Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.

Proceso dalyviai
1. Visagino miesto apylinkės teismo teisėjas Valdas Ciesiūnas, rašytinio... 2. A. K. (A. K.), asmens kodas ( - ) gimęs ( - ) Lietuvos Respublikos pilietis,... 3. sukėlė žmogui fizinį skausmą šeimos nariui, sekančiomis aplinkybėmis:... 4. tai yra kaltinamas padaręs nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos BK 140... 5. Kaltinimas A. K. padarius jam inkriminuojamą nusikaltimą, grindžiamas šiais... 6. 2014 m. vasario 7 d. apklaustas įtariamuoju, A. K. kaltu dėl jam... 7. A. T. parodė, kad 2014 m. vasario 6 d. apie 17 valandą 15 minučių namo... 8. Iš 2014 m. vasario 7 d. asmens apžiūros protokolo ir jo priedo matyti, kad... 9. 2014 m. vasario 6 d. įvykio vietos apžiūros protokole ir jo prieduose... 10. Panevėžio apygardos Utenos apylinkės prokuratūros prokuroras,... 11. Įsiteisėjus teismo baudžiamajam įsakymui kardomąją priemonę paskirtą A.... 12. Su siūloma bausme kaltinamasis sutiko, ką patvirtino 2014 m. gruodžio 31 d.... 13. A. K. padaryta nusikalstama veika kvalifikuota teisingai pagal Lietuvos... 14. Baudžiamojoje byloje yra pakankamai duomenų, patvirtinančių A. K. kaltę,... 15. Kaltinamojo A. K. atsakomybę lengvinanti aplinkybė ta, kad jis nuoširdžiai... 16. Skirdamas bausmę kaltinamajam, teismas atsižvelgia į byloje esančią... 17. Lietuvos Respublikos BK 641 str. 1 d. nustato, kad kai baudžiamoji byla... 18. Teismas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos BPK 420 str. 1 d. 1 p., 421 str., -... 19. Pripažinti A. K. (A. K.), a/k ( - ) gim. ( - ) kaltu padarius nusikaltimą,... 20. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos BK 641 str., skirtą bausmę sumažinti... 21. Išaiškinti, kad kaltinamasis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo... 22. Teismas, išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąjį kaltu, gali... 23. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas....