Byla e2VP-40760-728/2016
Dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja R. E., rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjo ( - ), pareiškimą dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese,

Nustatė

2Pareiškėjas prašyme nurodo, kad pagal pradinio išieškotojo prašymą antstolis V. M. skolininko S. J. atžvilgiu pradėjo vykdomąją bylą pagal vykdomąjį dokumentą civilinėje byloje Nr. 2-1632-614/2012. 2016-08-03 pradinis išieškotojas ( - ) AB ir ( - ), sudarė reikalavimo perleidimo sutartį, pagal kurią pradinis išieškotojas perleido ( - ), reikalavimo teisę į skolininką. 2016-08-05 ( - ) ir naujasis kreditorius ( - ), sudarė reikalavimo perleidimo sutartį, pagal kurią „P. B.“ OU perleido naujajam išieškotojui reikalavimo teisę į skolininką. Apie reikalavimo teisės perleidimą skolininkas buvo informuotas raštišku pranešimu. Pareiškėjas prašo vykdomojoje byloje pagal vykdomąjį dokumentą civilinėje byloje Nr. 2-1632-614/2012 pakeisti išieškotoją iš „S.“ AB į ( - ).

3Prašymas tenkintinas.

4Sutinkamai su Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 596 str. l d. pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotąją ar skolininką, jeigu fizinis asmuo miršta, jeigu reorganizuojamas ar likviduojamas juridinis asmuo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju, kitais įstatymų numatytais atvejais. Atsižvelgiant į tai, kad pradinis išieškotojas ir naujasis išieškotojas sudarė reikalavimo perleidimo sutartis, pagal kurias pradinio išieškotojo „S.“ AB reikalavimo teisė į skolininką buvo perleista naujajam išieškotojui ( - ), išieškotojas iš „S.“ AB pakeistinas į ( - ) (CPK 596 str.).

5Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos CPK 48 str. 1 d., 596 str. 1 d., teisėja

Nutarė

6pareiškėjo prašymą tenkinti.

7Vykdomojoje byloje pagal vykdomąjį dokumentą civilinėje byloje Nr. 2-1632-614/2012 pakeisti išieškotoją iš „S.“ AB (kodas - ( - )) į „P. C.“ AS (kodas – ( - )), ( - ) (kodas - ( - )).

8Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai