Byla 2-540-780/2012
Dėl išieškotojo pakeitimo priėmimo klausimą

1Lazdijų rajono apylinkės teismo teisėjas Ramūnas Šarka, rašytinio proceso tvarka spręsdamas pareiškėjo Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus pareiškimo dėl išieškotojo pakeitimo priėmimo klausimą,

Nustatė

2Pareiškėjas prašo pakeisti išlaikymo, priteisto A. P., gim. ( - ), iš motinos R. P., a. k. ( - ) Trakų rajono apylinkės teismo 2000 m. birželio 22 d. sprendimu, mokėjimą globėjui N. N. į mokėjimą Alytaus valstybiniams vaikų globos namams.

3Pareiškimą atsisakytina priimti.

4Lazdijų rajono apylinkės teisme yra nagrinėjama civilinė byla Nr. 2-24-393/2012 pagal pareiškėjo Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus pareiškimą dėl N. N. nušalinimo nuo nuolatinio globėjo pareigų ir kito nuolatinio globėjo skyrimo, kurioje sprendžiamas klausimas ir dėl išieškotojo pakeitimo. Kadangi teismo žinioje yra neužbaigta byla dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu, todėl pareiškimą atsisakytina priimti (Civilinio proceso kodekso 137 str. 2 d. 5 p.).

5Pareiškėjui išaiškintina, kad jis turi teisę kreiptis į teismą su prašymu dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo nagrinėjamoje civilinėje byloje Nr. 2-24-393/2012 (Civilinio proceso kodekso 147 str. 1 d. 10 p., 11 p.) ir tokiu būdu išspręsti nepilnamečiui A. P. priteisto išlaikymo mokėjimą, kol toje byloje bus priimtas teismo sprendimas.

6Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 137 str. 2 d. 5 p., 290-291 str.,

Nutarė

7Atsisakyti priimti pareiškėjo Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus pareiškimą dėl išieškotojo pakeitimo.

8Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Lazdijų rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai