Byla e2-877-824/2015
Dėl skolos už administravimo ir komunalines paslaugas, palūkanų, bylinėjimosi išlaidų priteisimo, esant ieškovo prašymui dėl sprendimo priėmimo už akių priėmimo ir atsakovei per nustatytą terminą nepateikus atsiliepimo į ieškinį, nes

1Kretingos rajono apylinkės teismo teisėja Diana Navickienė, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos CPK 142 str. 4 d., rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą ir atlikusi formalų byloje pateiktų įrodymų vertinimą, priėmė sprendimą už akių pagal ieškovo UAB „Kretingos būstas“, ieškinį atsakovei I. R., tretieji asmenys Kretingos rajono savivaldybė, dėl skolos už administravimo ir komunalines paslaugas, palūkanų, bylinėjimosi išlaidų priteisimo, esant ieškovo prašymui dėl sprendimo priėmimo už akių priėmimo ir atsakovei per nustatytą terminą nepateikus atsiliepimo į ieškinį, nes

Nustatė

2ieškovas UAB „Kretingos būstas“ kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydamas priteisti iš atsakovės I. R. 125,76 Eur skolos, 5 procentų palūkanų nuo priteistos sumos, skaičiuojant nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, bylinėjimosi išlaidų, įskaitant 15,00 Eur žyminį mokestį, 36,30 už advokato pagalbą rengiant pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo, 48,40 Eur už advokato pagalbą rengiant ieškinį teismui.

3Reikalavimo pagrindu nurodė aplinkybes, kad atsakovei nevykdant prievolės mokėti už suteiktas administravimo, komunalines ir kitas paslaugas, ji ieškovui liko skolinga 125,76 Eur.

4Atsakovė atsiliepimo į ieškinį nepateikė, procesiniai dokumentai atsakovei įteikti įstatymo nustatyta tvarka (Lietuvos Respublikos CPK 130 str.). Ieškovas ieškinyje pateikė prašymą, atsakovei nepateikus atsiliepimo į ieškinį, priimti sprendimą už akių, todėl yra pagrindas byloje priimti sprendimą už akių (Lietuvos Respublikos CPK 142 str. 4 d.).

5Ieškinys tenkintinas.

6Byloje pateiktų įrodymų formalus vertinimas sudaro pagrindą išvadai padaryti, kad reikalavimas yra pagrįstas (Lietuvos Respublikos CPK 285 str. 2 d.).

7Nustatytos faktinės bylos aplinkybės. Vadovaujantis 2014-06-16 Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr. A1-508 „Dėl daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų administratoriaus skyrimo“, UAB „Kretingos būstas“ buvo įpareigotas vykdyti gyvenamųjų namų, butų, kitų patalpų, įtrauktų į ieškovo administruojamų objektų sąrašus, patvirtintus jau minėtu Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2014-06-16 įsakymu Nr. A1-508, administravimo, komunalines ir techninės eksploatacijos priežiūros paslaugas. Ieškovo administravimo ir komunalinių bei techninės eksploatacijos priežiūros paslaugų teikimo objektų sąraše yra nurodytas atsakovės nuomos sutarties pagrindu laikinai valdomas ir naudojamas, nuosavybės teise Kretingos rajono savivaldybės administracijai priklausantis gyvenamasis butas, esantis adresu ( - ), kuriame buvo teikiamos administravimo, komunalinės ir kitos paslaugos, už kurias atsakovei neatsiskaičius, susidarė 125,76 Eur įsiskolinimas. Lietuvos Respublikos CK 4.82 str. 3 d. butų ir kitų patalpų savininkams nustato pareigą proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui išlaikyti ir išsaugoti, mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas.

8Buto, esančio adresu ( - ), nuomininkė – atsakovė I. R. savo pareigos sąžiningai, tinkamai bei nustatytais terminais atsiskaityti už ieškovo UAB „Kretingos būstas“ teikiamas paslaugas nevykdo, t. y. nėra sumokėjusi daugiabučio namo administravimo, pastato eksploatacijos mokesčių. Ieškovo duomenimis, atsakovės įsiskolinimas ieškovui UAB „Kretingos būstas“ yra 125,76 Eur.

9Kadangi atsakovė iki ieškinio teismui padavimo dienos su ieškovu neatsiskaitė, ieškovas prašo iš atsakovės priteisti 125,76 Eur skolos, kuri remiantis Lietuvos Respublikos CK 4.82 str., 4.84 str., 4.238 str., 6.38 str., iš atsakovės priteistina ieškovo UAB „Kretingos būstas“ naudai. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos CPK 88 str., 93 str., CK 6.37 str., 6.210 str., iš atsakovės priteistina 15,00 Eur žyminio mokesčio, 42,35 Eur išlaidų už advokato pagalbą rengiant ieškinį, 36,30 Eur už advokato pagalbą dėl pareiškimo už teismo įsakymo išdavimą parengimo bei 5 procentai metinių palūkanų už priteistą 125,76 Eur sumą nuo bylos iškėlimo teisme 2015-05-04 dienos iki visiško teismo sprendimo įvykdymo, ieškovo UAB „Kretingos būstas“ naudai.

10Procesiniai dokumentai atsakovei įteikti tinkamai (Lietuvos Respublikos CPK 130 str.), įpareigojant ją per 14 dienų pateikti teismui atsiliepimą į ieškinį. Ieškovas prašė priimti sprendimą už akių, jei atsakovė nepateiks atsiliepimo į ieškinį. Atsakovė atsiliepimo per teismo nustatytą terminą nepateikė, taip pat nenurodė atsiliepimo nepateikimo priežasčių ir nepateikė jas patvirtinančių įrodymų, todėl priimtinas sprendimas už akių (Lietuvos Respublikos CPK 142 str. 4 d.).

11Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 285 str., 286 str., teismas

Nutarė

12ieškinį tenkinti.

13Priteisti iš I. R., a.k. ( - ) 125,76 Eur (vieną šimtą dvidešimt penkis eurus ir 76 euro ct) skolos, 15,00 Eur (penkiolika eurų) žyminio mokesčio, 48,40 Eur (keturiasdešimt aštuonis eurus ir 40 euro ct) išlaidų už advokato pagalbą rengiant ieškinį, 36,30 Eur (trisdešimt šešis eurus ir 30 euro ct) išlaidų už advokato pagalbą rengiant pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo bei 5 procentus metinių palūkanų už priteistą 125,76 Eur sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos – 2015-05-04 iki visiško teismo sprendimo įvykdymo, ieškovo UAB „Kretingos būstas“, į.k. 300531826, naudai.

14Atsakovė negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos turi teisę paduoti Kretingos rajono apylinkės teismui pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo.

15Ieškovas per 30 dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti apeliacinį skundą Klaipėdos apygardos teismui per Kretingos rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai